Спряха пенсията на баща ми. Защо?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
mravka s drelka
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Спряха пенсията на баща ми. Защо?

Мнениеот mravka s drelka » Сря 28 апр 2010 19:15


За сега накратко да кажа, че баща ми прекара два инфаркта и след това с прегледи в ТЕЛК започна да взима пенсия. Не помня точно но мисля около 2 години получаваше пенсията си. След това го извикаха пак в ТЕЛК за да видят дали има подобрение и дали се е оправил, за да преценят дали да продължи да получава пенсия. Според тяхно решение имаше основание да продължи да получава пенсия. Но два три месеца след като от ТЕЛК решиха да продължи да взима пенсия, и в това време продължи да получава пенсия, в един слънчев ден получи писмо с уведомление, че спират пенсията му. От ТЕЛК казаха че не е от тях това писмо и че е от София. Според ТЕЛК той е инвалид трета група, и мисля че беше на основание общо заболяване. Подробности за сега не мога да дам. Питането ми е как можем да разберем защо е спряна пенсията му. Моля за мнение от хора патили и знаещи нещо по въпроса.
Търся отговори защото ме е страх да не се поболее повече отколкото е сега. Така де само пенсията на майка ми им стига едвам за лекарства и неща от първа нужда. Но това е друга тема...

П.П. надявам се темата да не се превърне хептен в оффффффффф




Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Спряха пенсията на баща ми. Защо?

Мнениеот kok12 » Сря 28 апр 2010 19:32


Спряна е защото както каза ти е трета група, които нямат право на пенсия, тоест сега ТЕЛК-а му е под 50%.


mravka s drelka
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Спряха пенсията на баща ми. Защо?

Мнениеот mravka s drelka » Сря 28 апр 2010 20:14


Можеш ли д апосочиш източник, че това е така както го казваш. За навсякъде чета друго за групите и процентите. МОже би съм в грешка. примерно тук А именно, че трета група е от %50 до %70.99 нетрудоспособност... Не искам да се заяждам, само търся отговори.


Потребителски аватар
nasko79
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Спряха пенсията на баща ми. Защо?

Мнениеот nasko79 » Сря 28 апр 2010 20:27


моя баща също е инвалид по болест и се явява на телк тази година,немога да кажа сега с точност коя група инвалидност,пенсията му беше спряна за 2-3 месеца но след като излезе официалното решение си му ги дадоха всичките накуп,мисля че и при вас ще е такъв случая


mravka s drelka
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Спряха пенсията на баща ми. Защо?

Мнениеот mravka s drelka » Сря 28 апр 2010 22:35


Може и да си прав. Но вече 8 месеца нищо не казват.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Спряха пенсията на баща ми. Защо?

Мнениеот marianchev » Сря 28 апр 2010 23:38


Подобен случай и с моя баща.
Преди почти 10 години му махнаха единия бъбрек и решението тогава на ТЕЛК беше 78% неработоспособност.
Последните години все по трудно му пишат инвалидност, даже за последната година искаха да пишат под 50% неработоспособност. Нещо не се връзва, излиза че с времето му никне бъбрек и както годините си вървят той става по работоспособен :shock .
Каква система имаме незнам :banghead:


Потребителски аватар
nasko79
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Спряха пенсията на баща ми. Защо?

Мнениеот nasko79 » Чет 29 апр 2010 7:34


8 месеца са много има нещо нередно,потърсете компетентни хора които са запознати с тези въпроси зада ви осветлят,тук само ще гадаем какво и как



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта