Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 23 Авг 2014 3:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Относно болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 10:29 
Аватар

Местожителство: Станке Димитров
Автомобил: Peugeot 406 Executive
Колеги, някой от вас знае ли как се изплащат болничните в момента на колко %. Има ли забавяне при изплащането им, чудя се дали има смисъл да изляза 1 месец болнични колко пари ще ми изплатят.

п.п. Благодаря ви предварително

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 10:33 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
80%. Плащането зависи от превеждането на осигуровките и подаването на информацията в ной.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 10:39 
Аватар

Местожителство: София/Видин
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Миналия месец излезнах болнични за 5 работни дни (1 седмица), мисля беше от 14 до 20 април включително...
Към момента още не са ги превели, а ми трябват :?
Дано дойдат преди Калояново :banghead:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 11:01 
Аватар

calm написа:
80%. Плащането зависи от превеждането на осигуровките и подаването на информацията в ной.

аз бях близо 3 месеца в болничен и взимах горе доло над 90% от чистото му възнаграждение

ако ги подадът на време в нои, има вероятност до 3 седмици да си ги вземеш.
п.п ако за 1ви път ще ти превеждат, мисля се бавят малко повечко

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 11:33 
Аватар

Аз, до колко разбрах няма смисъл да излизам 1 или 2 седмици болнични. Баща ми каза направо 1 месец и готово и няма да усетиш кои знае какво намаление на заплатата ти освен докато не ги преведът.

п.п. И 1 месец почивка :banana

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 12:59 
Аватар

Да излезеш 1 месец в болничен не е толкова проста работа, щото GP-то естествено не може да ти даде толкова дълъг болничен, а лекарите в момента малко ги е шубе заради проверките за фалшиви болнични. Та ти от кво викаш си тежко болен в момента?

Иначе не се бавят изобщо от страна на НОИ, даже можеш и онлайн да си следиш как ти придвижват партидата ако имат личен код. А сумата е 80 или 90% наистина.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 13:03 
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Аватар

Автомобил: Opel Corsa
Двигател: X12SZ
над 10 дни болничен еднократно се разрешава от ЛКК, над 6 месеца от ТЕЛК
до 10 дни от Джши пи
изплащането е горе-долу за месец-съдя по болничните на съпругата ми

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 13:14 
Аватар

maxpayne написа:
Та ти от кво викаш си тежко болен в момента?

Не го пожелавам на никой въпреки че се среща доста често Остър Мързел се нарича болеста която ме е налегнала :lol:

п.п. Шегата настрана наистина просто искам да си почина малко и затова, защото тука в мойта работа е натоварващо най-вече за очите ми.Понеже съм по 8 часа на работа пред PC-то и вечер като се прибера пак сядам в нас на компа и вече чуствам че имам проблем с :sly

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 14:05 
ябълката на раздора
Аватар

kacarov_dupnitsa написа:
maxpayne написа:

Не го пожелавам на никой въпреки че се среща доста често Остър Мързел се нарича болеста която ме е налегнала :lol:

п.п. Шегата настрана наистина просто искам да си почина малко и затова, защото тука в мойта работа е натоварващо най-вече за очите ми.Понеже съм по 8 часа на работа пред PC-то и вечер като се прибера пак сядам в нас на компа и вече чуствам че имам проблем с :sly

хахаха,след работа насила ли седиш на пц-о :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 14:08 
Аватар

LILO&STICH написа:
хахаха,след работа насила ли седиш на пц-о :roll:

Не даже сядм с кеф и разпускам с една игра, която се знае от всички - CS :wink:

п.п. Дали не съм се пристрастил към тъпия PC и към Интернет :shock :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 14:11 
ябълката на раздора
Аватар

дам.Време е да ходиш на лечение :012:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 14:32 
Аватар

Местожителство: София/Видин
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
kacarov_dupnitsa написа:
maxpayne написа:

Ще свикнеш, аз съм така от 4 години. И слава Богу нямам промяна в диоптъра за това време :banana

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 14:35 
Аватар

Май не усети сарказма в
maxpayne написа:

А колкото до това:
kacarov_dupnitsa написа:

После да не се появи тема "как лошият премиер искал да направи болничните да се плащат след 4-тия ден"

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Пон 03 Май 2010 17:18 
Аватар

Местожителство: Асеновград
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
80% е заплащането при обикновен болничен,а 90% при трудова злополука.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Относно Болничните и тяхното изплащане. Публикувано на: Сря 05 Май 2010 10:56 
Аватар

Правителството и социалните партньори най-после се договориха за болничните - първите три дни ще се плащат по 70% от работодателя.

Това съобщи на пресконференция министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов след последните преговори, проведени тази сутрин в Министерския съвет, предаде БТА.
Той уточни, че мярката е временна и засега ще важи до края на 2010 г.
По думите на Младенов заедно със синдикатите и работодателите са се договорили за този компромисен вариант, като се надяват така да се затегне контролът и да не се наказват наистина болните хора.

След четвъртия ден плащането ще се поема от НОИ в размер на 80 на сто.
В момента първият ден от болничния се плаща 100% от работодателя, а следващите се поемат от НОИ, като на служителя се изплащат 80 на сто от дневната заплата.

С днешното решение отпада вариантът работникът да плаща един от първите три дни на болничните си, както първоначално се предвиждаше. Последното предложение на работодателите беше да плащат по 60% първите три дни от болничните, но синдикатите не го приеха. Те настояха работодателят да плаща първите три дни по 70 на сто, и то само ако правителството гарантира, че мярката е временна до края на годината и минималната работна заплата да бъде увеличена от 1 юли - в размер на 270 лева.

От Българската стопанка камара изразиха надежда, че схемата за изплащане на болничните ще изкара на светло тези, които злоупотребяват. Работодателите посочиха, че схемата за изплащане на 70% в първите три дни е компромисна мярка, която цели запазване нивата на данъците и връщане на инвеститорите.

Работодатели и синдикати ще преговарят след празниците за ръста на минималната работна заплата от средата на годината, стана ясно още днес.

Източник: news.dir.bg

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа