Помощ за покупка от Ebay.de

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Помощ за покупка от Ebay.de

Мнениеот Vladko » Чет 11 май 2006 22:47


Може ли някой да ми помогне за покупка от Ebay.de тоест аз да му покажа какво искам и да му дам пари а той да ми го купи защото не ми е съвсем ясно как стават нещата.
P.S. пращат доставка до цяла Европа :D
предварително благодаря+почерпка на помогналият ми.




Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот rudolf » Нед 14 май 2006 8:16


владе ,само ако е с пайпал плащане и е жизненоважно ......но пък мога да ти обясня каквото те интересува...драсни на лични


Потребителски аватар
kun4ev
Мнения: 107
Регистриран на: Пон 17 апр 2006 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Мнениеот kun4ev » Нед 14 май 2006 14:32


може ли да обясниш и на нас останалите как стоят нещатата с доставките от eBay.


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот rudolf » Нед 14 май 2006 23:27


значи доставката не е проблем,,,особено за малки неща...цените на DHL (което си е в германия като държавна поща) образно от германия са до 2 кила - 8.60 земя +4.30 евро за въздух

до 5 кила -18.60/28...и така до най много 20кила-45/60 евро...
по въздух пристигат за 10-15 дни,,,по земя за около 30+..
..проблема е по скоро в методите на плащане...

paypal в германия използват околу 10% и то предимно магазини от който няма много далавера....
германците използват конто ( тяхната си банкова сметка за банкови плащания,която се издава само с местожителство)

преди да свърши търга трябва да видиш дали човека праща извън германия и до къде,,,но и да не праща -можеш да му пишеш и да го питаш,,,
последната 1 минута определя цената и не се лъжете когато остава 1 час ,че е толко ефтино.....пример,,,стоят си на 1 евро.. двойни фарове който струват 430 евро в страницата на хофеле,,,остават 6 дни,,,,,,,на 3 евро са -остават 4 дни,,,на 6 евро са и остава 1ден,,,на 11евро са и остава 1 час,,,,последната минута са на 22 евро и тогава почва истинсково надаване,,,,последните 20 секунди,,,и свършват на 210 евро,,,

н въпроса за вестерн унион,,,в условията на ебай е крайно предупреждение да не се използва както и монейгам,,и всички тези от този калибър, ти не можеш да докажеш при проблем че си пратил парите,,,а руманците тръскат западняци от 3-4 години масово ....
2ро за продавача е неудопство да се разкарва да си взима парите от някъде си,,,повечето ходят еднократно до пощата и си я знаят,,а някой им я прибират от къщите...
3. за продавача изглеждаш съмнителен когато не спазваш инструкцийте на ебай и не извършваш банков превод,,,това е чудесен повод ако сте купили нещо много изгодно,което продавача е планувал да вземе повече - да ви откаже да ви го прати...
...
намерете си познат в германи който да ви прави преводите...ако е голямо да го получава при него и да ви го носи,,,и е хубаво ебай -акаунта ви да е асоцийран с контото от което ще правите превода,,,,
иначе не можете да докажете че този превод е за тази покупка...а и продавач който продава много неща мое да се убърка и дори да не забележи че някой му е направил превод...а вашата сделка да виси като неплатена...

запознайте се какво искате да ви кажа и свободно задавайте въпроси..


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rudolf » Нед 14 май 2006 23:38


1 регистрация в ебай,,,
2. уточняваш за себе си какви методи на разплащане можеш да реализираш който ги приемат продавачите в германия
3.набелязваш стока ,която е по твойте методи на разплащане ,прочиташ до къде би я пратил продавача...както му пишеш за да ти каже колко ще излезе доставката ( всички се ебават и печелят от пътя,но ако е уточнено преди това е по добре за вас...след това си пред свършен факт и ще е поне 1/3 та по дебело)
4,играеш за стоката...
5.плащаш я ,като ако всичко ти е асоцийрано си имаш и пост адрес с данните...
6.чакаш да дойде,,,
....не ми се е случвало нещо да не дойде,,,но ако не дойде,следваш инструкцийте на ебай, контакт с продавача,,,после пишеш на тях и повдигат дело(което е киорфишек малко,но няма значение.)...и ако той представи такинг номер с васхия адрес че го е пратил- ти гориш....ако не представи доказателство - от неговата сметка ти връщат парите...но не е 100%


prj57
Мнения: 2189
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Лондон
Контакти:

Мнениеот prj57 » Пон 15 май 2006 0:02


Та понеже делата са им киорфишек, аз сега едно го бутам от 5 месеца :wink:

До сега съм горял 2 пъти и съм общо назад със 150 евро..... но ми е предпочитания начин за пазаруване въпреки това :lol:


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот rudolf » Пон 15 май 2006 0:20


... и на мен,,,не че сега не чакам едни пружини от 46 дни....но не съм горял...ама аз повече от 60тина евро не вкарвам

незнам какво е това 5 месеца,,,обикновено за около 1 -2 макс мисля че излизат с становище....ти да не си стигнал до трета инстанция? :)

мен ми казаха за едно - вие принципно сте правата страна ,но ние не можем да ви върнем вашите пари защото продавача вече не е регистриран при нас....демек няма от къде да ги смукнат,,,а това с пайпал,дето е 500 лири защита-рекламата...

не беше съвсем горене,,,беше едва ползвана стока ,но продадена за нова...и беше за 25 евро с пътя....аз се заядох,щото продавача ми го беше пуснал 12 дни след плащането и не ми отговаряше....викам си =що не ми върне 10тина евро -да видя кво ще стане...


prj57
Мнения: 2189
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Лондон
Контакти:

Мнениеот prj57 » Пон 15 май 2006 1:29


Ти си добре, аз се занимавам с прокоратурата в Аахен :roll:


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот rudolf » Пон 15 май 2006 9:04


интересен ми е случея...ако не е някаква тайна ,би ли споделил опит?

ти си купувач???,,,каде е разминавката???...как може да заведеш дело,или на теб ти водят??....може ли от тук и до колко има смисъл??...шансовете на чия страна са?


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пон 15 май 2006 9:05


Ей за тва хавата е с пейпал..
ония застраховат стоката ужкем...
ма нали сме булгаристан..
и за нас няма пейпал ;(


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот rudolf » Пон 15 май 2006 9:32


моя случей беше с paypal...не им вярвай на 100% на рекламите...
1.първо 2 седмици проучване като заведеш делото ...
това е ако стоката е пратена да има време да пристигне , или продавача да я прати и пак да пристигне и всичко да мине тихо, и да си вземат процента ,без недоволни...
2.продавача може да си сканва и преправя каквито и да е белешки с който да доказва пращане- ако няма трекинг номер и спецялни застраховки...
3.не ти връщат парите ако няма откъде да ги дръпнат дори и да си прав.,,,а рекламата им е че носят 500лири гаранция(застраховка)..
това са мойте впечатления...


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rudolf » Пон 15 май 2006 14:35


някой не се е отворил че момчето едва ли пита за покупки на дамски превръзки...


prj57
Мнения: 2189
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Лондон
Контакти:

Мнениеот prj57 » Пон 15 май 2006 19:19


Paypal ми е вързан за Ирландската кредитна карта, предимно пазарувам из Германия....

Та въпросния случай, купувам едни Audiobahn AMD60Q - някъде 61 евро чисто нови + доставка някъде общо 75-80 евро....

Мина се време уж ги пратих на адрес в Немско.... трябваше да са там за 3 дена макс седмица.....

Гоних гоо тоя, гоних го и няма Audiobhan..... бре писна ми и се оабдих на Ебай по тяхната процедура, вече бяха минали 2 месеца, след още 2 месеца ми идва един дълъг майл от някъв комисар в Аахен да ми кайе че тоя не фигурира на този адрес и че и други са хапнали дръвцето...

Пиша му аз на комисаря от А-Я къв, що съм от къде съм и за кво иде реч и колко :lol:

Минаха се още 2-3 месеца и ми идва писмо от адвокат на БГ адрес (той ми е регистриран на Ебай акаунта) от прокоратурата в Аахен, което нали се сещаш как разбирам на "адвокатски немски" :wink:

До колкото разбрах Аахен е завел дело срещу този въпросния..... повече новини не съм чул


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот rudolf » Пон 15 май 2006 19:29


нещо са те финтирали тия от ебай,,,защо не се придържа че си плащал имено с пайпал защото имат застраховка и ще ти върнат парите при недобросъвестност,,,нали затова ти смучат тия 4 процента???

те вместо да ти ги върнат -те омайват,колко са жестоки и зли към продавача,,,дело и глупости,,,,според рекламата -враъщат ти парите,а те кво си правят-си е тяхна работа.....опитай се да ги сплашиш че ще ги съдиш тях,,,,те са гаранти че щом спазваш техните условия и предписания -всичко ще е наред....у затова смучат...

само уили98 си мисли че всичко с пайпала е розово...


Потребителски аватар
rudolf
Мнения: 385
Регистриран на: Сря 22 фев 2006 5:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот rudolf » Пон 15 май 2006 19:30


бтв.... и при мен беше същото,,,,кой бит-бит,,кой е*ан -еб*н ,,,човека го няма...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 225 госта