Тийм билдинг игри

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Тийм билдинг игри

Мнениеот Милата » Чет 01 юли 2010 17:27


Здравейте! В края на месец юли планираме да правим тийм билдинг с колегите от нашия отдел. Ще сме около 20 човека. Все още преглеждам различните оферти, но вероятно ще е някакво малко хотелче с басейн в планината. Тъй като все пак е тийм билдинг, е редно да организираме някакви игри и състезания за колегите. Досега търсих в нета, но попадам основно на фирми, които предлагат такива дейности. Идеята в нашия случай е сами да си ги направим, затова ви моля да дадете идеи. Като колектив сме доста разнородни, на различни възрасти, семейни, несемейни, мъже, жени, с различни интереси... сплотява ни безграничната любов към изграждане и поддържане на информационни системи :screwy

Та, споделете различни игри, в които сте участвали, или които самите вие сте организирали. Нещо, което ви е направило впечатление и ви е било интересно. Всяка помощ ще ми е от полза в случая. Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот Ivailo » Чет 01 юли 2010 17:46


Аз ще ти кажа как протече последния тиймбилдинг, на който бях в бившата си работа (септември 2008)
Ходихме в Боровец, колегите от Румънския офис ни дойдоха на гости.
Имаше там боулинг, джаги, глупости.
Вечерта се напихме в кръчмата, както си му е реда.
Слезнахме в дискотеката на хотела, където си бяхме само ние (румънците се прибраха, че са лабави) и още една компания.
Ония от другата компания бяха доста повече от нас, единия се дървеше на един от Радомир от нашите, съответно оня му наби един и ни пребиха.
Та е голямо сплотяване на екипа да се биете рамо до рамо с колегите mhihi
П.П. Ония бяха от с.Радуил, ако някой от тях чете темата да ми пише лс mhihi


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот andro_ » Чет 01 юли 2010 17:47


Тва тиймбилдинг игрите са невероятна простотия.
Хубаво са го били измислили навремето с банкета - ядене,пиене и т.н.

Иначе - досега съм присъствал на разни глупости,като например - с тия подръчни материали направете най-високата кула, стреляне с въздушна пушка по мишени, минаване през разни плетеници от сезал.Всички тия неща не сплотяват колектива.Защо? Защото сме българи и сме специфични.

Напийте се.
mhihi


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот Ivailo » Чет 01 юли 2010 17:49


А тва с тия измислените - опитаха се да ни направят тиймбилдинг с бюджет от 100 лв (предполагам) mhihi
Те ви 2 пакета артия, сега направете мост, който да издържи кофа вода, па после направете те таа фигурка.
В парка тва.
Едни деца през това време караха ATV-та покрай нас, а нещеш ли мина цяла детска градина, ей, попикаха се от смях mhihi
Та - това си го избий от главата, ако не искаш колегите ти да я избият после mhihi


Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот Милата » Чет 01 юли 2010 17:57


Всеки опит е ценен, дори негативният. Но все пак ви моля да се съсредоточите върху позитивни дейности, които са ви направили добро впечатление :lady:


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот andro_ » Чет 01 юли 2010 17:58


Ся като се сетя...
На едно друго мероприятие ни вързаха превръзки на очите и ни накараха да стигнем от т.А до т.Б и да напраим някаква фигура от хора, само по напътствията на двама колеги,които се даваха на извънземен език ( в смисъл наляво-надясно,спри,напред,назад с определени звукови комбинации).
Едни германски туристи се посмяха здраво за наша сметка...
Радвам се,че няма клипче в някой видео сайт.

Въобще аз мноо ги мразя тия "игри".
Позитивните ми емоции ми се появяват при ФИНАЛА на тия безсмислици( и са породени от самия финал).


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот velinsl » Чет 01 юли 2010 18:39


Eдно мачле няма ли да свърши работа.


Потребителски аватар
Rijo
Мнения: 842
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:57
Автомобил: BMW e39
Двигател: M54B22

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот Rijo » Чет 01 юли 2010 18:47


Всъшност е готина идея - виждаш колегите си в коренно различна светлина :)

1. Живата мумия - купувате 1 голям стек тоалетна хартия. Разделяте се на 2 отбора. Всеки отбор избира кой ще е "мумията" (за предпочитане е ниска скаба дама) и 2-ма, които трябва да го "мумуфицират". Печели отборът, който първи увие играчът си отгоре додолу.

2. Трябват 2 легена (чисти и еднакви), 10 ябълки и вода. Пълните легените с вода, пускате по 5 ябълки. Печели този отбор, чиито представител извади ябълките първи.

3. Купувате пликче балони. Пълните ги с вода и ги завързвате. Разделяте се на 2 отбора и се нареждате в редичка през 2 метра. Подавате си балоните с хвърляне, без да се мърдате. Последният в редицата има до себе си кофа (може да използвате легените от втората игра :)) и пука балоните. Печели отборът, който има повече вода в кофата/легенът след определено време. Направете повече балони, защото после остават и може да се целите.


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот apa6o » Чет 01 юли 2010 18:51


Пейнтбол :wink: Играта изисква стратегическо разгръщане на двата отбора, поставяне на цел, изработване на план за постигането и и изпълнението му-до голяма степен изгражда колектив, като същевременно приучава към подчинение и разкрива силни и слаби страни в характерите. Най-добре е да се проведе срещу конкурентна фирма mhihi


Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот mladvampirTDI » Чет 01 юли 2010 18:58


Скоро в Рибарица бях на тиймбилдинг - имаше игра/и. Първо, дадоха ни на отбора - 6 човека, едни тръби и трябваше да прекараме през тях сурово яйце, без да допиране тръбите. На вторият опит стана. След това разделиха всички на двойки, дадоха по един чаршаф, сложиха двойките на по 5-6метра разстояние и трябваше първата двойка да хвърли с чаршафа яйце на втората, те от своя страна трябва да го хванат и да го хвърлят на следващите...
Голямата игра беше, като отборите ни пуснаха из селото да търсим разни неща - куест игра, всяка стъпка те води към следващата. Всичко добре, ама валеше... доста, и раздадоха дъждобрани.... Та представете си гледката на 80 човеци, облечени с найлон да се щурат из селото в дъжда... Месните изпадаха от смях, но не ни останаха длъжни - един щеше да ни стрела, щото му влизаме в плевнята...

Накрая банкета беше добър. След анализ, установихме, че единствено банкета се помни и сплотява - Бг реалност.


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот Tyan » Чет 01 юли 2010 20:09


Тиимбилдинга ми в Щатите преди много години протече по следния начин .... хванахме се всички за ръце, тиим лидерът взе една китара и започна да дрънка пеейки "ти си мой приятел, аз съм твой приятел.....". Съответно аз изпаднах в шок ... Това което ме довърши обаче, беше индивида ми отляво .... който беше най, най-нещастното същество дето клетите ми очи са виждали ...кръстоска между блатна вещица и Ам-Гъл, беше тъжен винаги, когато съм го виждал, 45 кила, метър и седемдесет, къдрав мини метъл... Басирам се, че главната идея заложена в съзнанието му се изчерпва с "ножът, вените - край на проблемите" ....
След като бях изтестван до краен предел и тъкмо, когато си мислех, че лошото е свършило бяхме закарани в една ферма, дълбоко в мид-уеста, баш на средата на Алеята на Торнадата .... За съжаление нито едно не дойде да ме отнесе на едно по хубаво място, така че бях принуден да участвам в замеряне със сурови яйца между двама души на 10 метра един от друг ...Печели този който запази яйцето си здраво и не се изцапа ..... понеже бях тренирал тенис 6-7 години преди това набързо го опрасках с няколко тренирани движения.... пих лемонейд ....... след това се започна едно бягане с най различни препятствия в най калното трасе дето можете да си представите..... с дължина около 200 м и най-лепкавата, гадна кал.......в това посмъртно нямаше как да ме накарат да участвам .....така че ..пак пих лемонейд ....то друго нямаше.... по някое време някой от идиотите разлюти една тумба американски диви пчели .... тия са гадни насекоми ей, гонят до край .... понеже бях 58 кила тогава, ускорявах три пъти повече от желираните мечета наоколо, така че оставих пчелите да се хранят спокойно ...... с останалите двама, трима дето бяха запазили умението да се движат стигнахме до един мост под който минаваше екпреса от източния към западния бряг ..... мислех да се хвърля, но тогава другите ми обясниха, че ще е много яко да накараме машиниста да ни бипне ......повикахме, поклатихме се на моста и той ни бипна..... как няма да се стрелят снайпристи по супермаркетите ебаси.....

така че ...ако си мразиш колегите .... уреди им такова забавление ...


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот Ivailo » Чет 01 юли 2010 20:20


Едно време, във втори клас, ни водиха на лагер.
Та там ни организираха някакви състезания, от типа:
Да пренесеш определено количество вода на някакво разстояние с... лъжица. Печели този, който пренесе най-много вода за най-кратко време.
Имаш купа, пълна с брашно. Някъде из нея има една слива mhihi и ти трябва да я намериш... само с уста, без да ползваш други израстъци на тялото си mhihi Печели най-бързия (картинката беше невероятна mhihi )
Да изядеш най-много филии хляб за определено време. (сега по-добре с кебапчета mhihi )

Другите не си ги спомням, все пак бях втори клас...
Пак напомням, ако не си забелязала, втори клас mhihi
ВТОРИ КЛАС mhihi
Недей!


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот hooligans » Чет 01 юли 2010 20:29


Вместо мумията бих предложил другия вариант...
супер забавно ще ви е
http://www.clipovete.com/watch/16/4156/

mhihi


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот santo_trafficante » Чет 01 юли 2010 20:37


Скоро бях поканен на един тийм билдинг :roll: Дадоха ни коне за яздене,7бр АТВ,колела,волейбол и една моторна лодка и ни оставиха да си чупиме главите mhihi mhihi Цял ден се мъчих с едно АТВ mhihi а вечерта ни напиха и нахраниха как си требе mhihi
Е от партито всички говорят само за вечерта кой как се е напил и дали са му останали приятели mhihi


assd
Мнения: 642
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тийм билдинг игри

Мнениеот assd » Чет 01 юли 2010 20:45


ISRalien написа:Аз ще ти кажа как протече последния тиймбилдинг, на който бях в бившата си работа (септември 2008)
Ходихме в Боровец, колегите от Румънския офис ни дойдоха на гости.
Имаше там боулинг, джаги, глупости.
Вечерта се напихме в кръчмата, както си му е реда.
Слезнахме в дискотеката на хотела, където си бяхме само ние (румънците се прибраха, че са лабави) и още една компания.
Ония от другата компания бяха доста повече от нас, единия се дървеше на един от Радомир от нашите, съответно оня му наби един и ни пребиха.
Та е голямо сплотяване на екипа да се биете рамо до рамо с колегите mhihi
П.П. Ония бяха от с.Радуил, ако някой от тях чете темата да ми пише лс mhihi


:lol: ебати якото



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта