Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пон 22 Дек 2014 8:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Вто 12 Окт 2010 19:25 
Аватар

Местожителство: София
Имам следния въпрос. На 24 март ме е снимала камера с 44 км/ч над ограничението (ограничение 60, скорост 104). Камерата е снимала задницата на колата. Юни месец ми дойде призовка за да се разпиша, че аз съм карал. Онзи ден в петък 08.10.2010 разбрах, че е дошъл и акта/наказателното постановление(доколкото знам са на един документ). Все си мисля, че имаше някакъв срок от 6 месеца от датата на нарушението, в който трябва да ти издадат Наказателно постановление. Дали това е така, защото ако е 6 месеца са минали на 24 септември? Моля за съвет.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Вто 12 Окт 2010 20:23 
Модератор
Модератор
Аватар

Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
1 година е давността на снимката
:012:
viewtopic.php?f=60&t=57947

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Вто 12 Окт 2010 21:29 

Местожителство: Русе
Жоре, преди месец четох в Телеграф интервю с някакъв инспектор за това, че 90% от актовете били събаряни в съд по няколко причини, като едната беше просрочения период от 3 месеца (от заснемане на нарушението), в който трябва да ти бъде връчен акта.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Вто 12 Окт 2010 21:46 
Аватар

Местожителство: Пирдоп
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Разписа ли се на призовката?Ако си-ГРЕШКА!До 9-ия месец трябва да те намерят и да ти връчат призовката!При връчена призовка със сигурност ще имаш акт!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Вто 12 Окт 2010 22:04 
Аватар

Призовката е разписана, макар и не от мен. (От баща ми)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Вто 12 Окт 2010 22:29 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: Vw Golf 3 Yachting
Двигател: AEK 1996
ако не получиш НП до 6 месеца след като е трябвало да излезе то отпада,но не ми е ясно едно-защо при ограничение 60 карате със 104?!?малко некролози ли има?!?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Вто 12 Окт 2010 22:37 
Аватар

Щом не е подписано от теб,не си длъжен да се явяваш!Моето го подписа майка ми и аз като ходих едни до КАТ-София,отвънка едни пичове ми споделиха,че щом не е подписано от мен не съм длъжен да се явявам!9 месеца след като е било нарушението(снимката) всичко се губи!Така ми казаха!Всичко това стана юли месец,като в края на месеца ми изтичаха 9-те месеца!Предния месец имах работа в КАТ и ме проверяваха дали имам някакви неплатени актове и се оказа че съм чист!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Сря 13 Окт 2010 11:51 
Аватар

k_garchev написа:
Skruji написа:
Призовката е разписана, макар и не от мен. (От баща ми)

Щом не е подписано от теб,не си длъжен да се явяваш!Моето го подписа майка ми и аз като ходих едни до КАТ-София,отвънка едни пичове ми споделиха,че щом не е подписано от мен не съм длъжен да се явявам!9 месеца след като е било нарушението(снимката) всичко се губи!Така ми казаха!Всичко това стана юли месец,като в края на месеца ми изтичаха 9-те месеца!Предния месец имах работа в КАТ и ме проверяваха дали имам някакви неплатени актове и се оказа че съм чист!

Да, ама баща ми е написал номера на моето свидетелство за управление на МПС. :?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Сря 13 Окт 2010 12:04 

Е как ще направи такова нещо? Не му е работа да се меси в твойте спорове с КАТ. А ако не си карал ти?

Сега ти му заключи виното и ракията в мазето с катинар и му дай грешен код да се мъчи.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Сря 13 Окт 2010 15:09 
Аватар

Barboukov написа:
Е как ще направи такова нещо? Не му е работа да се меси в твойте спорове с КАТ. А ако не си карал ти?

Сега ти му заключи виното и ракията в мазето с катинар и му дай грешен код да се мъчи.

Така колега, обади ми се един ден и ми казва: Дай си номера на свидетелството. Питам за какво. Тук ми трябва, хайде че бързам.
Баща ми е все пак, в него ли да се съмнявам.
После ми звъни и ми казва. Кварталния беше тук с една снимка и ми каза да се разпиша и да му дам номера на свидетелството ти.
Откачих :banghead: :screwy

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Сря 13 Окт 2010 15:46 
Аватар

Skruji написа:
Barboukov написа:

Така колега, обади ми се един ден и ми казва: Дай си номера на свидетелството. Питам за какво. Тук ми трябва, хайде че бързам.
Баща ми е все пак, в него ли да се съмнявам.
После ми звъни и ми казва. Кварталния беше тук с една снимка и ми каза да се разпиша и да му дам номера на свидетелството ти.
Откачих :banghead: :screwy

Еми сега ще имаш акт!Ще ти вземат книжката и глоба ще има!Някъде във форума срещах такава тема за превишените скорости!Кой с колко превишил и за колко му се отнема и кави пари!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Сря 13 Окт 2010 16:27 

Колега - дали баща, дали майка, дали жена, дали любовница няма значение. Щом бърза и не казва за какво не даваш нищо. Това си е твое нарушение, ти си носиш отговорността, ти се оправяш.

Виж се консултирай с адвокат дали може да се направи нещо при условие, че не ти си дал номера на свидетелството и подписа там не е твоя. Като ти връчат акта обжалвай - нарушени са ти правата. Кварталния е трябвало да го връчи лично на теб - не си е свършил работата. Нека адвокат да каже как се процедира, но според мен има голяма вероятност акта да падне. Не се предавай.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Сря 13 Окт 2010 18:58 
Ън Мън
Аватар

Барбуков ..... щом е подписано от баща, майка ....все едно той го е получил ;)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Чет 14 Окт 2010 2:52 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: Vw Golf 3 Yachting
Двигател: AEK 1996
няма значение кой се е подписал,ако не отидеш вина има човека разписал се на призовката с което се задължава да те уведоми за призовката-демек не отидеш ли баща ти го яде че се е подписал,заради това не е ли за мен нищо не подписвам :!: :!: :!:
извинявам се за грешките ама на бутилка джак толкова :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт Публикувано на: Чет 14 Окт 2010 9:13 

Tyan написа:
Барбуков ..... щом е подписано от баща, майка ....все едно той го е получил ;)

Погледнато така щом баща му е изпил неговата чаша с ракия все едно той я е изпил. Няма такива филми. Несправедливо е. Или си получил или не си.

Да не говорим, че имам много хора с напреднали години, които забравят за какво ли не и може да не му предаде. Също така неразбирателство между двамата и татето решил да отмъсти за нещо като го набутва по този начин.

Дъртите вече изкукуригали, ще ми решават за мен. Ай сиктир. През първите ми 18 години достатъчно са решавали докато можеха да мислят трезво.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа