Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Skruji » Чет 14 окт 2010 10:42


Хайде да не обръщаме темата на спор и караница. Няма никакви проблеми между мен и баща ми. Човека просто е искал да ми направи услуга, тъй като се намираме на 100 км един от друг, за да не се разкарвам. Той не е наясно със закона за движение по пътищата. А и както ми обяснява, кварталния му казал: разпиши се то за това нарушение ще му вземат 20-30 лева.
Както и да е. Ще си взема акта, ще обжалвам и така. :(




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Barboukov » Чет 14 окт 2010 10:49


Не съм казал, че има разногласия, обтегнати отношения и т.н. Не ме разбирай погрешно. За мен той е трябвало да ти каже за какво ти иска номера на свидетелството и да те пита какво да прави, а не на своя глава да подписва.
:beer

Успех с обжалването и дано се получи.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Skruji » Пет 04 фев 2011 10:42


Днес си взех отнетото СУМПС, бях си платил глобата по-рано. Служителката беше много любезна и ми пожела да не се виждаме повече по такива поводи. Бях виновен, изтърпях си наказанието и толкова. 8)


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Даскала™ » Сря 28 мар 2012 16:55


Като дойде призовка за препоръчано писмо от пощата и не си го вземеш идва втора такава...след което препоръчаното писмо заминава в Пътна Полиция и оттам пристига писмо в пощенската кутия в което пише на коя дата и час в коя стая да се явиш за справка...не се ли явиш отнасяш глоба от 100 лв...при второ неявяване глобата е 200 лв....третия път вече те чака патрулка пред блока докато не те качат в нея и тогава си плащаш акт + наказателна глоба....доста е рисковано да се укрива човек цяла 1 година за да изтече срока на снимката...


VALENTINO87
Мнения: 1741
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот VALENTINO87 » Сря 28 мар 2012 16:59


ако може някой по наясно с нещата да ми обясни дали може да ми пишат фиш за нарушаване на знак(забранено влизането в едната посока),при положение,че имам т.нар. златен талон...Нали уж ни спасява от едно леко нарушение...


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Exell » Сря 28 мар 2012 19:14


VALENTINO87 , да , спасява те , но до толкова , че все пак си тръгваш с АКТ , но талона си остава в теб. Тоест след като ти напише акта , полицая би трябвало да ти вземе "златния" такъв , а другия си остава в теб и съответно не ти се отнемат точки :)

Златния талон ти спестява отнемането на точки при първо нарушение (след като си го придобил )и разкарването до КАТ , но не те спасява от самият акт :beer


VALENTINO87
Мнения: 1741
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот VALENTINO87 » Сря 28 мар 2012 19:37


благодаря за разяснението колега,а това значи ли,че при следващо нарушение,ще ми вземат златния талон или пак може да се размина с фиш


lilibg66
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот lilibg66 » Чет 29 мар 2012 7:23


Какви предимства ви осигурява златния талон – при първо регистрирано нарушение на правилата, вие ще ползвате привилегията, да не ви отнемат контролни точки. Златния талон се отнема от служителят на КАТ, т.нар. катаджия (или лошият полицай) при съставяне на акт, а глобата, към която е регистрирано нарушението, трябва да се заплати в КАТ. При издаване на наказателно постановление, заплащане на глобата, вие ще получите стария син талон с 39 контролни точки. Извод: използвате еднократно привилегиите да не ви се отнемат точки за нарушението, всичко друго е по стандартен ред!

А какво правите, когато ви го отнемат? Отговорът е: отивате след време (когато излезе постановлението), плащате си глобата, вземате си стандартния синия талон ... и чакате още 6 години без нарушения и се редите за поредното си златно талонче.


Потребителски аватар
wolfstyle
Мнения: 31
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 8:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот wolfstyle » Вто 10 сеп 2013 18:25


Нещо доста се отклонихте от темата...

Иначе
Даскала™ написа:... и оттам пристига писмо в пощенската кутия в което пише на коя дата и час в коя стая да се явиш за справка...не се ли явиш отнасяш глоба от 100 лв...при второ неявяване глобата е 200 лв....третия път...


Нещо не ми се вярва да си особено коректен в думите си. Не мисля, че след като са пратили до пощенска кутия нещо, което трябва да бъде пратено до подпис, ти трябва да носиш каквато и да е отговорност! Точно такава призовка получих с дата и час, закачена на входната ми врата. В долната част на листа има отрязък предназначен за попълване (разписване) от мен, който седи празен. Не е имало никой, когато куриера е дошъл и той просто е решил да ми го лепне на вратата... :stumm Каква им е гаранцията, че тази хартийка ще стигне до мен... дори не е в плик, а е някакъв смачкан лист :screwy Иначе по-нагоре ЯВЯВАНЕТО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с химикалка ми е подчертано няколко пъти. Да се опитат да ме глобят 100лв. :newsm66

Иначе... колко е давността на снимката? Къде може да се провери актуална информация относно това?

EDIT:
Според ЗАКОН ЗА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ (ЗАНН) - чл.34:
...Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението...

Демек давността на снимката е 3 месеца, в случаите когато не съм уведомен, ако съм разбрал правилно?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: radotom и 55 госта