Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот One » Пет 22 окт 2010 7:35


ktamen написа: :applause: Е така се прави :да:



е не се прави така
тоест не трябва да се прави така - саморазправа

както казвам за 100 път - има закони , има органи, които да ги прилагат

ама щото си траем и не ги натискаме ежедневно и ежечасно да си свършат работата, за която им плащаме - го докарваме до това оскотяване !

ХОРА звънете на шибаните институции - тормоз. тормоз, тормоз - да си вършат шибаната работа, че някой ден ще ги шибат калинките ако продължават така...




Потребителски аватар
Golfer_pz
Мнения: 741
Регистриран на: Чет 15 май 2008 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chicago, Illinois

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Golfer_pz » Пет 22 окт 2010 8:04


hooligans написа:Ето такива идиоти пипат колите, дерат с пирони, пукат гуми и тн и тн!
Да Ви се връща тъпкано "колеги"

Мерси колега, подобно(макар че не ти го пожелавам). Не е приятно да ти правят мръсно и ти да седиш и да гледаш, повярвай ми... Само един път ти трябва некой да ти надере колата или огъне и ще видиш, че и ти ще мислиш така :wink:

ПС: Макар и жизнено важна да ми е задачата, вече ще се замислям дали да спирам като ИДИОТ или пред гаражи... Освен ако не е нещо животоспасяващо! А пред нас има точно ресторант и хорицата там си спират където искаш, по цяли нощи съм ги търсел, и на Полиция и на Паяци съм званял - ефект=0. Чистачки вдигам, свалям, ритам по гумите да се разсвири и пак няма ефект. В БГ само по лошия начин става за съжеление :evil:

Живял съм и на другия край на света за 12 години (Чикаго, и никога не съм видял хората да спират като нас! Ако има такъв, веднага ми се удряше глобата от 350 долара и повече на повтаря така да спира... За съжеление тук не е така :(


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Ljubon » Пет 22 окт 2010 9:00


1,9TDI написа:... Утре ако я намеря ще я сканирам и ще я кача.

Какво ще сканираш, на първа страница съм качил оригинала, който иска да си го принтира. :lol:


Потребителски аватар
1,9TDI
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP
Местоположение: Все некЪде

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот 1,9TDI » Пет 22 окт 2010 9:17


Ето тази която аз имам. Снимах я с телефона, че нещо скенера не можах да го подкарам проблем със софтуера. Довечера ще опитам да го подкарам

Изображение

Последна промяна от 1,9TDI на Пет 22 окт 2010 9:53, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Ljubon » Пет 22 окт 2010 9:52


Лепенки, лепенки, ама...
Мисля си,че българина си е доста дебелокож и не разбира изобщо от фини намеци. Единственият начин да се култивира е да му бръкнеш здраво в джоба. Ако инспекторатът работеше и се отзовава на всеки сигнал за неправилно паркиране адекватно, да се е напълнила с пари общината. И понеже всеки знае, че оправия няма, си прави каквото си иска. Както се казва "когато котките спят, мишките танцуват".
Друг интересен факт - същият този българин, като отиде в чужбина, стриктно се съобразява с правилата, защото знае, че има закони и те са строги и действат! :012:


Потребителски аватар
Pirogov
Мнения: 671
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Pirogov » Пет 22 окт 2010 9:55


Аз съм на принципа - не прави на чуждите коли това , което не искаш да се случи на твоята !!! Помнете - всичко на тоя свят се връща, колкото и клиширано да звучи.Аз се преместих преди почти година в нов квартал и си спирам на едно место - половината кола на тротоара, другата долу, за да може да минават пешеходците.Но много често спират и други коли на това место, та ми се налага да спирам от другата страна на улицата пак по същият начин.Там има две места - между дърветата. Едното е до ограда, а другото пред входна врата. Е спирах няколко пъти пред врата , като има поне едно 2,5 метра от нея ( дори и повече ) , но един ден паркирам и излиза някакъв дядо - "Момче ако меже не спирай тук повече" :shock "Но защо?! Има почти 3 метра до входната врата , колата не пречи на никого" ... "Ей там надолу има места... там спирай" . Побеснях.Викам улицата да не е ваша собственост или какво? Ама си викам айде да не стават проблеми и да се стига до трошене на колата ми и запалването на неговата недвижима собственост повече не съм спирал там.Та мисълта ми е - може и без мизерии , дори и да не е прав човека.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот maxpayne » Пет 22 окт 2010 12:09


One написа:ХОРА звънете на шибаните институции - тормоз. тормоз, тормоз - да си вършат шибаната работа, че някой ден ще ги шибат калинките ако продължават така...

Е кои са тия институции? Аз например съм звънял на паркинги и гаражи за една кола на пъпа на София, на която 2 часа работеше клаксона. Малоумната патка там ми каза "ние не изпълняваме частни поръчки".


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Ludia » Пет 22 окт 2010 12:10


maxpayne написа:
One написа:ХОРА звънете на шибаните институции - тормоз. тормоз, тормоз - да си вършат шибаната работа, че някой ден ще ги шибат калинките ако продължават така...

Е кои са тия институции? Аз например съм звънял на паркинги и гаражи за една кола на пъпа на София, на която 2 часа работеше клаксона. Малоумната патка там ми каза "ние не изпълняваме частни поръчки".

аз също съм звънял, и отговора беше същия !


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот One » Пет 22 окт 2010 12:24


Ludia написа:
аз също съм звънял, и отговора беше същия !


в такъв случай искаш имената на служителя и писмено завеждаш жалба през виртуалното деловодство на общианата ! като е писмено ще има някакви последствия за него - дори и само да го питат що така - като са няколко жалби нещата щат нещат ще мръднат ....

ако не оставяте нещата до там, където някой служител ви е резнал просто щото го мързи дори да мисли - така ще е, и по-зле ще става

трябва да се научин да отстояваме правата и исканията си докрай - всекидневно !!!!
аман от колективно безхаберие

има закони и институции да ги прилагат , но апатията и безхаберието на хората ги е направила импотентни !!!


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Ljubon » Пет 22 окт 2010 12:59


One написа:
Ludia написа:
аз също съм звънял, и отговора беше същия !


в такъв случай искаш имената на служителя и писмено завеждаш жалба през виртуалното деловодство на общианата ! като е писмено ще има някакви последствия за него - дори и само да го питат що така - като са няколко жалби нещата щат нещат ще мръднат ....

Ти това правил ли си го? А резултат има ли някякъв? Едва ли... :screwy


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот One » Пет 22 окт 2010 13:18


Ljubon написа: ... :screwy



:screwy :screwy :screwy - това си го запази за себе си следващич път като се чудиш от къде ти е дощло

много мразя само да ми се разправя как нещо не може да стане

има една много хубава приказка - накарай мързеливия на работа - да ти даде акъл

ако всички 20 години не обясняваха само как нещо не може да стена вместо да се опитат да го направят - нямаше да сме в този кенеф

а докато си правим така :screwy
другите ти правят така :seeex
а ти после :banghead:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Ljubon » Пет 22 окт 2010 13:32


One написа:...а докато си правим така :screwy
другите ти правят така :seeex
а ти после :banghead:

Да, много добре и образно си се изразил, признавам.
Аз самия проявявам гражданска позиция и притеснявам инспектората. Направил съм албум от снимки на недвижими коли в квартала и съм ги изпратил да взимат отношение. Обаждам се да ги подсещам от време на време. Минават и поставят съобщение на колите, собствениците ги късат и така... Законът ни е лайнян, в Англия не можеш и секунда да стоиш на пътя без да си платил Гражданска. Тук има цели колекции от трошки на един човек, заемащи паркоместа.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот vasstop » Пет 22 окт 2010 13:38


One написа: :screwy :screwy :screwy - това си го запази за себе си следващич път като се чудиш от къде ти е дощло
много мразя само да ми се разправя как нещо не може да стане
И аз много мразя някой да се прави на много оборотен.
Човекът те попита нещо, но не видях да си му отговорил.
Въздържай се от подобни изблици, нарушават нормалния тон и съответно правилата на форума! :evil:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот One » Пет 22 окт 2010 14:02


vasstop написа:И аз много мразя някой да се прави на много оборотен.
Човекът те попита нещо, но не видях да си му отговорил.
Въздържай се от подобни изблици, нарушават нормалния тон и съответно правилата на форума! :evil:


"шефчето", не знам какво си "прозрял" в думите ми - дето тълкуваш като изблик-заплаха ли обида ли - но не съм влозжил нищо такова в тях.Обаче определено виждам кой се прави на оборотен зад оцветения в зелено ник - мразиш ли себе си тогава ?


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот ФСБ » Пет 22 окт 2010 15:46


Брус, като при теб всичко става, да те викна в квартала да оправиш нещата, че си имам и аз проблеми с паркирането - много често ми спират на паркоместото :D



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 256 госта