КРАЖБА!!!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Koko26
Мнения: 186
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

КРАЖБА!!!

Мнениеот Koko26 » Сря 16 авг 2006 19:33


Искам да ви се оплача!!! Вчера на базара в Дружба-1 на моята приятелка са и откраднали от дамската чанта личните документи и мобилният телефон :evil:. Ходихме в 8-мо РПУ, ама нали знаете там каква е ситуацията :fight:. Значи GSM-ма е NOKIA 6230i. Молбата ми е някой, ако знае дали може да го засекат по някакъв начин да каже.Трябва да отида при мобилният оператор или :dontknow: .А онази пикла която го е взела, ако случайно я барна някъде :beat_butt2 :a boi de :laser !!!




Потребителски аватар
Kalinn
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Golf IV TDI GTI - 2002
Двигател: ARL
Местоположение: Карлово

Мнениеот Kalinn » Сря 16 авг 2006 19:44


Това не са хора всеки гледа как да те ограби и как да те натопи в нещо което не си направил. :evil: Трябва да отидеш при оператора,ако е на сметка могат да го засекат,отиди до добре и провери какво може да се направи и пиши след това.


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Сря 16 авг 2006 20:08


Доколкото знам засичането на телефон е сложна процедура, минаваща през МВР, съда и централата на оператора.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Мнениеот black` » Сря 16 авг 2006 20:22


Пък да не говорим колко софт има и как става напълно друг телефон. :lol: Но може да пробвате няма лошо. Аз вече пробвах ама не с ГСМ и разбрах че няма полза от "милицията". :lol: :) Пък най добре търси човека който го е краднал. :twisted: :a boi de :dummy:


Потребителски аватар
Cnupo
Мнения: 131
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Cnupo » Сря 16 авг 2006 20:29


Доколкото ми е известно може да се засече в коя клетка на оператора се намира телефона, но самата процедура не ми е ясна.


Потребителски аватар
koko jumbo
Мнения: 246
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 15:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот koko jumbo » Сря 16 авг 2006 20:33


leavon написа:Доколкото знам засичането на телефон е сложна процедура, минаваща през МВР, съда и централата на оператора.


по принцип когато откраднат апарат полицаите ти казват 4е могат да засекат ако този апарат въобще се включи - да го засекат, и това наистина е постижимо без проблем. друг въпрос е 4е тиа дето ги гепват са пове4е или по малко профита и ги разкостват на момента или ги трансферират извън бг


Потребителски аватар
wrcv
Мнения: 210
Регистриран на: Чет 11 май 2006 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wrcv » Сря 16 авг 2006 21:59


Можеш да го намериш, просто се интересувай малко повече, ако си го купил чисто нов и знаеш imei и е от някой лицензиран магазин, няма никакъв проблем да се намери. Мисля, че това ще те зарадва най-много - намирали са краден gsm в един мой приятел, бяха му го продали, а той бил гепен. Полицията го намери за 0 време, жалко че се случи на мой приятел, а той не беше виновен. Побързай преди да са го разкодирали. Успех и пиши при бъдещо разрешаване на случая!


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Сря 16 авг 2006 22:11


Скии са.. по принцип винаги има начини! За съжаление за да стане както хората требе да имаш бая вътрешен човек.

Ето как седят нещата:
Телефонът има ИМЕИ код с който се регистрира в мрежата. След това в логовете на мрежата се пази кога и къде се е регистрирал телефонът и с коя сим карта.
Също така може да се търси и по сим карта.. надали крадлите няма да се подлъжат да пробват телефонът с тяхна сим карта. След това дори и да го продадат в логовете се пази коя сим карт се е ргистрирала с този телефон.

За физическото локализиране.. кво да ти кажа.. малко сложно седят нещата.. честно казано така и не разбрах до каква степен е възможно това в БГ.. принципът е следния -локализира се до клетка и от там нататък се гледа тайм-адванса и по него в най-чистия случай се получава една дъга около антената в която се намира телефонът.
При градски условия дъгата може да представлява едно неопределено триизмерно петно върху картата с "границата" на клетката ( граница в кавички защото физиска граница реално няма ).

Така че дори и при сменен ИМЕИ при малко повечко желание телефон се намира .. почти невъзжможно е да не покрият всички следи.. все някъде някой ще се издъни.
За съжаление да се осъществи горенаписаното ти трябва човек с достъп до логовете на MSC-то на поне един оператор ( даам.. забравих да кажа че положението със смяната на операторите доста усложнява нещата с връзките :( ).


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Сря 16 авг 2006 22:15


П.С. Повечето намерени телефони са по случайност - полицията хваща крадлите и намира в тях крадените вещи.. та ако са подадени нужните документи и някой "началник" не си хареса телефончето може и да го върнат.

П.С.2. Обикновено крадлите действат няколко дена в един район след това го сменят. Ако е станало скоро може тия дни да покибичиш там където са свили телефона и да се поогледаш за джебчийките... надали ще си върнеш телефона но можеш поне с удоволствие да им размежеш пръстите на ръцете.


Потребителски аватар
wrcv
Мнения: 210
Регистриран на: Чет 11 май 2006 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wrcv » Сря 16 авг 2006 23:18


Koлкото по-скоро, толкова по-добре. Ходи и питай в полицията, да ти кажат как да си търсиш телефона, само, че по-скоро. :wink:


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Мнениеот evgenyh » Чет 17 авг 2006 0:25


процедурата е следната:
подава се жалба в РПУ на МВР в която задължително се пише IMEI номера на теле4фона. При намиране трябва да се представи фактура и/или гаранционна карта в РПУ-то, ако нямаш и да го намерят гориш.
Имайте предвид, че IMEI се сменя софтуерно, но го правят обикновенно на по-скъпите модели.


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Чет 17 авг 2006 8:37


Що, 6230i нещо не ти харесва и ти се струва евтинийка? Среден клас, хубав телефон. С документите също е голяма гадост и загуба на време. Преди време звънят на майка ми в къщи /след такава кражба/ и предлагат да върнат документите. Поне си спести ходенето по инстанции. Едно дребно сополиво цигле на 7-8 год. ги носи - уж ги намерило, като ровело в някакъв боклук - наглост! Майка ми даже му дала 10 лв. от благодарност! Побеснях, когато ми каза...


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Чет 17 авг 2006 8:44


намират се,но след колко време е въпроса.на майка ми по миналата зима и гепиха нейния и след 3 месеца и се обадиха да и кажата че са го намерили.като междувременно ходи да разпознава крадците,но е било тъмно и не е видяла нищо.
твоята приятелка ако е видяла кой е гепил нещата може да има шанса да го разпознае


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Чет 17 авг 2006 8:45


kokovanev написа:- уж ги намерило, като ровело в някакъв боклук -


може и да е вярно, попринцип документите се хвърлят веднага в най-близката кофа, та реално може и да си е "заслужило" парите, но заради хилядите други гадни мангали, първо се бият после се питат :evil:

иначе процедурата Мунчо я е описал, само дето това цялото може да се направи само от полицията при добро желание. и аз знам за върнати телефони, след представени всички документи и кодове обаче. Дори и да се сменят кодовете, има достатъчно други следи по които да се намери един телефон, но си трябва ровене и работа, неща които все някой по веригата не иска да ги чува :evil:


Потребителски аватар
gstoyanov
Мнения: 198
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gstoyanov » Чет 17 авг 2006 9:07


Може да се намери - ако си някой!
Следващото е известна история - проблемът е, че полицията не винаги реагира подобаващо:

http://www.bgradio.net/news/story/7496/
Военният съд във Варна потвърди мярката за неотклонение “задържане под стража” за двамата сержанти от гранична полиция Александър Костов и Преслав Георгиев, които бяха задържани по обвинение, че са откраднали телефона на американския посланик у нас Джон Байърли.

Посланикът забравил мобилния апарат на лентата за сканиране на багаж на летището във Варна, преди да напусне града. Чрез система за проследяване, телефонът бе намерен в Преслав Георгиев.

Пред следователите полицаите са признали, че са взели GSM-а само защото не разбрали, че негов собственик е посланикът.

По повод скандала с откраднатия телефон на американския посланик у нас британският The Inquirer пише, че практиката да се краде от чужденци се счита за нормална в България.


Muncho написа:...
принципът е следния -локализира се до клетка и от там нататък се гледа тайм-адванса и по него в най-чистия случай се получава една дъга около антената в която се намира телефонът....

Моят стар Sagem 939 в режим на показване на състоянието на мрежата (network monitor) показваше информация за най-близките 6 клетки. А и една клетка обикновено има 4 насочени антени. Тоест засичането по една клетка дава не окръжност, а в най-лошият случай 90-градусова дъга. Така че имайки предвид това и засичайки информацията от няколко клетки може да се установи местоположението с точност няколко метра ... ъъъъ ... на теория ;)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта