Алергия?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Алергия?

Мнениеот Vizor » Сря 23 фев 2011 23:14


Имам няколко въпроса.. знам, че тук не е бгмама или нещо такова, но просто за съвет. Преди няколко месеца имах от тея ужасните алергии от пухчетата в София. Никога не съм го имал това докато живях в Бургас. Кихах като полуидиот и отидох до аптеката да си купя нещо за алергията (която явно имах защото второ лято ставаше така). Никога до преди това не съм бил алергичен към нещо.

Първа проба с алергозан.. изчаках там сумати време.. нъцки ефект. След две седмици викам да пробвам нещо по-силно.. отидох до същата аптека и си взех най-силното, което имаха... Едни малки червени хапченца (пазя ги тук при мен, но в момента не ми се ходи да ровя да видя как точно се казват). На второто вече не кихах. Пишеше по две на ден ако не се лъжа.. толкова и взимах. Пишеше също, че трябва да ги изпия всичките.. викам си аз хубаво. На 4-тото хапче усещах някаква тежест в гърдите. На осмото вече не можех да дишам и ми течеше кръв от където се сетите... от там се отписах буквално и почнах да подарявам като си отида колата, апарата, лаптопа.. на който каквото му трябва mhihi

Оказаха се хапчетата тогава. Скоро пак се сблъсках с нещо такова и взех алергозан. Вече съм на 10-12 хапчета (по 2 хапчета 3 пъти на ден за възрастен по време на хранене) и пак усещам тая тежест само, че доста по-слабо.

Въпроса ми е следния.. къде мога да отида да си направя някакъв алерго тест? Мое ли да пукна от някви малки бели шибани хапчета подяволите. Къде да отида да се изследвам кво ми има щото това е нелепо направо.




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Алергия?

Мнениеот Ivailo » Сря 23 фев 2011 23:21


Същата хрема я имам и аз, вземи си капки за нос (или спрей) виброцил, при мен върши работа, ама ежегодно си ги псувам тия пухчета...


Потребителски аватар
Speedy86
Мнения: 1606
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 20:05
Автомобил: Audi A4 1.8 20V
Двигател: ADR 1996
Местоположение: samokov

Re: Алергия?

Мнениеот Speedy86 » Сря 23 фев 2011 23:23


Пич недей да го пиеш алергозана повече,майка ми има алергия от почти всики лекраства включително и алергозана ставаше така както при теб при прием на лекарство към което е алергична сега е малко късничко,но утре сутринта мога да я питам къде ходи на лекар и си прави изследваня ше ти дам адрес и телефон за връзка!!!


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Алергия?

Мнениеот xalerrelax » Сря 23 фев 2011 23:25


И аз съм много доволен от Виброцил - а.
Спасение е от хремата , особенно от сенната.
Най - важното няма Ксиламетазолин , който е пагубен за носа ти.


Потребителски аватар
yori
Мнения: 493
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 22:22
Автомобил: VW Golf II
Двигател: PB 1991
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Алергия?

Мнениеот yori » Сря 23 фев 2011 23:26


аз съм така от над 15 години! иди при личния - направление за алерголог! не знам дали сега е подходящ сезона за тестване за всички алергии, но със сигурност ще се разберат някой от тях и ще могат да ти предпишат някакво временно решение! лично аз съм правил много сериозна алергична реакция 1 път по време на лечение с алергени - един гаден цикъл от инжекции, който продължава много дълго време! бърза помощ, дебели игли, нещо ми преливаха и ме пуснаха да си ходя! след това спрях и стискам зъби всяка пролет и цяло лято! избягвам хапчетата и предпочитам капки! в началото са ефикасни! сега ми говорят за нещо като ваксина, но през устата - като инхалатор! не си прави експерименти! най - срещаните алергии са от домашен прах, влага и тревни полени!


Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Алергия?

Мнениеот turrisi » Сря 23 фев 2011 23:29


комшията е алерголог....но се съмнявам че без да те изследва ще предпише нещо....лошото е че той е в Монтана...ще го питам за София къде да се изследваш при желание ..естествено!!!


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Алергия?

Мнениеот Vizor » Сря 23 фев 2011 23:33


Майната и на алергията с пухчетата.. ще кихам щом трябва .. за лакерствата искам да се изследвам дали съм алергичен към някое..


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Алергия?

Мнениеот hooligans » Сря 23 фев 2011 23:50


Братле, моляте не чети постовете по нагоре и ги забрави!
Това хич не е шега работа, преди месеци лежах в токсикологията на пирогов от тази алергия...
В днешните дни мутира и преминава към какво ли не...
Няма да се описвам на какво приличах :?
Личния ми съве е да си вземеш направление за алерголог и да ми звъннеш, да те заведа при един алерголог от Александровска болница...
И на мен ми предстои да ходя при него, по същата причина, може заедно да ходим :)
:beer


Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Алергия?

Мнениеот turrisi » Сря 23 фев 2011 23:50


предпочиташ да си кихаш...така ли?...нещо не те разбирам!!!не е важно дали кихаш....а хапчетата...според мен е обратното...всеки си знае!!!


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Алергия?

Мнениеот Vizor » Чет 24 фев 2011 0:01


Ами да .. пред да пия хапчета и да пукна от тях. Замисъла е да видя защо се отписах заради тея хапчета.. към какво аджеба съм алергичен.

Жорка мерси братле. Ако идвам към София може да мръднем натам да видим за какво иде реч. По най-бързия начин още утре ще потърся алерголог в Бургас за да видя за какво иде реч щото така не може да се продължава.

Благодаря на всички за отговорите.. мисля, че следващата дума я имат лекарите!


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Алергия?

Мнениеот Muncho » Чет 24 фев 2011 1:56


Не че нещо.. ама какви точно са били тия хапченца?
Метилпреднизолон примерно?
Защо трябва да си алергичен за да имаш проблеми? Ако си обърнал внимание тия 'апчета идват с по-дебело упътване от това за основен ремонт на двигател mhihi . Обърни внимание на раздел "странични ефекти".
След като не са се появили ефектите при първите няколко приема надали е алергия. Явно си развил някой от страничните ефекти, което не е толкова рядко срещано явление.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Алергия?

Мнениеот Adnan » Чет 24 фев 2011 8:23


Визоре, взимай направление и бягай в александровка болница. Там, ще ти напрвят алерго тест и всичко ще си проличи. 2 години бягаме за детето по болници оказа се алергия но чак късно разбрахме и се наложи операция. Недей да екпериментираш с здравето си !


Потребителски аватар
valsn
Мнения: 392
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 22:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Алергия?

Мнениеот valsn » Чет 24 фев 2011 8:43


Първо спри всички хапчета - дадени по препоръка на аптекарка- и повече на се лекувай така.
Ако имаш тежест в гърдите иди първо при лекар-вътрешни болести или пулмолог / а може и кардиолог/.
Хубаво е да стигнеш и до алерголог/ но те избягват да правят тестве в острата фаза-в която май си ти/ - защото симтомите могат са се засилят.Добър дерматолог- също би могъл да ти е от полза за алегията в практиката те най-често работят с аларгии.
Успех
П.С Пишеш Бургас, а под аватара пише София?

Последна промяна от valsn на Чет 24 фев 2011 8:46, променено общо 1 път.


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Алергия?

Мнениеот blinder » Чет 24 фев 2011 8:44


Иво не е в София, няма как да иде в Алексансдровска.
Аз също това щях да питам, дали е в София.
Ще разкажа историята на един колега.
Аз го познавам от 4 години...1 от тях беше само кихане, хрема, обриви, червени "копривени" петна както им казваха и т.н, какво ли не пробва инжекции, хапчета, прахчета, няма ефект или ако има е минимален и с кратък срок.Отиде в центъра за заразни и паразинти болести.Там го изследваха и му дадоха едни ампулки с по 5 до 10 ml. разтвор.Поставя се подкожно, не е сложно, той сам на работа си ги поставя.Слагат се всеки месец по една малка около 20 месеца беше, или нещо такова и по една голяма преди сезона на пухчетата, преди незнам си кое и след 20те месеца(май) само преди сезаните, все път.От както е с тея инжекции не е кихнал mhihi .Звучи малко като магнетните наколенници, но аз съм го видял и го виждам с очите си.
Не са някакви измислени медикаменти.Струват....малко пари бяха.Бяха му предлагали някакви френски за по 150-200 лева инжекцията...я сметнете 20 месеца по 200 лева колко е :banghead: .
Разпитай...из Бургас може да има и там такъв инфекциозен център, пък ако няма като се стопли времето, като се накихаш от пролетните разцъртявания, си запали колата и ела до София.
Успех.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Алергия?

Мнениеот Vizor » Чет 24 фев 2011 8:49


Проблема е, че още нямам личен лекар тука. Ще отида все пак в Понеделника до болницата да ме насочат поне къде и какво да правя. Ще си платя щом трябва! Няма да си правя експерименти.. знам какво е. Още си нося бремето от последния експеримент преди години.


Благодаря за отговорите..

П.П. няма да се оттървете толкоз лесно от мене mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта