Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 25 Окт 2014 3:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 111 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Колко кафета пиете на ден?
1 13%  13%  [ 39 ]
2 24%  24%  [ 70 ]
3 15%  15%  [ 43 ]
3+ 25%  25%  [ 73 ]
Не пия кафе 23%  23%  [ 66 ]
Общо гласове : 291
Автор Съобщение
POST Заглавие: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 2:22 
Аватар

Местожителство: София Лозен
Автомобил: Seat Ibiza TDI Sport
Двигател: ASV
Интересно ми е дали колегите са пристрастени към кафето и по колко пият на ден.
Аз лично сутрин ако не пия кафе съм като сумнамбул цял ден.Понякога и по 2 на ден пия.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 2:24 
Аватар

Местожителство: Ямбол
Аз лично пия по 2 кафета на ден и то дълги :D Не съм толкова пристрастен към тази напитка :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 2:28 
Аватар

Местожителство: София
кафе последно пих в 11 клас заради едно гадже mhihi

п.п. грешка, наскоро пробвах в Италия една глътка, без захар, да видя па колко било хубаво - scare
след още 10 години може да пробвам пак, току виж го оправили дотогава mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 2:31 
Аватар

Местожителство: Wiesbaden / Germany
Автомобил: Passat B6 2.0 TDI
1 сутрин и 1 към 16:00

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 2:49 

Местожителство: Варна
Не пия кафе.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 3:02 
Аватар

Местожителство: varna
Всичко е до психологическа нагласа колега.Като ученик пиех по 5-6 кафета на ден(тогава бе модерно занимание), сега не можеш ме накара да седна на кафе, още повече да предпочета кафе пред фреш. Кафето е добре само по 1 на ден да се пие. Влияе много на нервната система.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 4:22 

Местожителство: търговиште
3 :D

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 4:57 
Аватар

две

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 6:29 
Аватар

Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Две и то сутрин.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 6:33 
Аватар

Местожителство: Варна
4-5-6 двойни и то много често на гладно....Може да си пиете колкото си искате!Кафето не вреди,а за кофеина още не е установена токсична доза.Убеден съм,че някои от съставките на кафето водят до психическа и физическа зависимост....просто не се коментират и не се изследват.Ще сринат огромен бизнес... :D Но така или иначе единственият рисков ефект на кафето е ускоряване на сърдечния ритъм и повишаване на кислородната консумация на миокарда.Инциденти стават не от изпитото кафе,а от изпушените с него цигари.които предизвикват съдов спазъм и рязко повишаване на кръвното налягане+повишаване на съсирваемостта на кръвта.
Резултата:повишена консумация на кислород+повишена съсирваемост+спазъм на коронариите+повишено кръвно налягане= много висок риск от инфаркт на миокарда.Пийте си кафе на воля,но без цигари!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 6:41 
Аватар

Местожителство: софия
Автомобил: golf 3
Двигател: abs 92 1.8mi 90k.c
Re5Pec7 написа:
Не пия кафе.

:да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 7:12 
Аватар

Местожителство: London
joker написа:
4-5-6 двойни и то много често на гладно....Може да си пиете колкото си искате!Кафето не вреди,а за кофеина още не е установена токсична доза.Убеден съм,че някои от съставките на кафето водят до психическа и физическа зависимост....просто не се коментират и не се изследват.Ще сринат огромен бизнес... :D Но така или иначе единственият рисков ефект на кафето е ускоряване на сърдечния ритъм и повишаване на кислородната консумация на миокарда.Инциденти стават не от изпитото кафе,а от изпушените с него цигари.които предизвикват съдов спазъм и рязко повишаване на кръвното налягане+повишаване на съсирваемостта на кръвта.
Резултата:повишена консумация на кислород+повишена съсирваемост+спазъм на коронариите+повишено кръвно налягане= много висок риск от инфаркт на миокарда.Пийте си кафе на воля,но без цигари!!!!

Е значи няма какво да се притеснявам... Не ПуШа ! :wink:
Мога само да добавя едно нещо, ако може :)
Всеки организъм реагира различно на повишената доза кофеин. Установено е от от изследвания, че ако се повиши концентрацията на кофеин т.е при много изпити кафета вместо ускоряване на сърдечния ритъм се наблюдава силна умора и желание за сън :)
Аз съм изключение, но не винаги mhihi
Ако пия на ден 2-3 кафета + ред бул ( знам, че е изключително опасно )...ми се учестява сърдечния ритъм, НО ако пия само кафета ... страшно много ми се доспива.
Жокер, не си спомням съвсем точно, но мисля тази статия е писана от химици и биолози... не съм сигурна дали в екипа е участвал и лекар.

Поздрави ! :beer :P

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 8:06 
Аватар

Местожителство: svishtov
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
нито кафе пия нито цигари пуша

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 8:19 
Аватар

Местожителство: Русе
Автомобил: Jetta mkII
Двигател: PN 1989
Кафе сутрин като стана,да подкача маслото :) И още едно между 15 и 17 часа :) Фрепето не го смятам за кафе,така че не го отчитам

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Колко кафета пиете на ден? Публикувано на: Чет 03 Мар 2011 8:33 
Аватар

Когато съм на работа - едно в нас, едно когато стигна в работата, едно след обяд и вечер ако ми се допие пийвам още едно.Преди години не пиех, но откакто "озрях" mhihi пия стабилно, закачих се :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 111 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа