Убийствено завишени данъчни оценки!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот Pichaga » Нед 13 мар 2011 20:40


500 лева ми е данък и такса смет
така е
София, център, столица, престижно
стига вдигахте революции-ще клекнат, сега казаха по новините, че ще ги преизчисляват-идват избори. А иначе данъците не са ни високи!




Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот DimoNN » Нед 13 мар 2011 22:48


Как да не са ни високи, бе пич! Аз да не взимам като германеца 4000 евро заплата!... и хайде остави тая работа... ама поне да оценяват реално... не може едно мазе под земята, опасано с тръби и канализационни шахти дето си бия главата в тях ('щото не съм метър и петдесет) да ми го оценяват като апартамент! Мам*цата им! :banghead: :twisted:


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот Pichaga » Нед 13 мар 2011 23:09


апартамента ми в надежда -данък+такса смет 70 лева на година
скъпо ли е?
крайно време е да има нормално разделение на хората-аз живея в един вход с таксиджия, просяци, безработни, петсионери, тираджия /взима повече пари от мен, щото продава нафта/, аз и един зъболекар. Кой е излишен??? Отговорът е ясен-аз и зъбаря. Обаче на мен тук примерно ми е добре, защото данъка ми е 70 кинта за 60 квадрата...
Значи да сме наясно-не можем да караме коли за 10 000 лева и да не си ги регистрираме в общината, щото данъка голям-едната ми кола -корсата-данъка ми е 12 лева на година, другата ми е 340!Караш и имаш това, което можеш да поддържаш!
Не можем да живеем в баровски апартаменти по софията, на витошката, на ръкситу и да искаме данък 70 лева.
Удоволствието да се живее в София е скъпо, да се кара кола е скъпо, да се диша е скъпо. Неприятно е, но е факт и колкото по-бързо се разбере, толкова по-добре.
Затова аз няма да мрънкам, а ще си платя данъка от 70 лева и данъка от 480 лева. Това е. Като не ми изнася-на село двор +къща=данък и такса 80 кинта това е.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот Matematiks » Нед 13 мар 2011 23:12


Много престижно! От към 7 часа ми бичат клаксони,много е гот - Руски Паметник scare

П.П.протеста на горивата добре започва,да видим :012:

Последна промяна от Pichaga на Нед 13 мар 2011 23:14, променено общо 1 път.
Причина: специално за протеста, ако можем да не пишем. Мерси


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот Pichaga » Нед 13 мар 2011 23:14


изхода е на село :D
мучат крави, пеят птички-идилия. Всеки голям град е така-мръсно, нервно и скъпо. Продавайте и бягайте :D


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот KirilGeorgiev » Нед 13 мар 2011 23:19


То и в Бояна и Драгалевци е супер лукс само дето няма канализация и зимата трябва да си с джип за да се прибереш ама данъците са екстра.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот Matematiks » Нед 13 мар 2011 23:24


Нема,предпочитам под наем и на село 8)
Тия готовите парички найш как заминават,кат топъл ляп scare mhihi


няма вече да пиша за онова :lol: обещавам :wink:


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот black` » Пон 14 мар 2011 8:09


Само ми стана много интересно как кметицата с цялата си наглост се показва по телефизията пак, за да лъже най-нагло и безочливо. Даже казваше и се хвалеше как имало намаления дори в Овча Купел и Подуяне. По новото зониране. А то реално е точно обратното. Спецално за търговските обекти, дето за 10 години нищо не са пипнали от общината, нито по инфраструктурата им, нито по нищо, увеличението е над 100% там... Да не говорим, че трябваше да се прави и завод, понеже изтровиха народа с тоя боклук. И изведнъж излезла тая оФца уж да успокоява хората. С какви очи?! :screwy Интересно с какво им са се увеличили толкова разходите 100% за поддръжка на общината към фирмите, като дефакто нищо не влагат в тия гета. Даже вложенията на общината намаляват всяка година, за сметка на това хората компенсират като си правят сами каквото им е нужно. :screwy


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот Петре » Пон 14 мар 2011 8:48


Pichaga написа:500 лева ми е данък и такса смет
така е
София, център, столица, престижно
стига вдигахте революции-ще клекнат, сега казаха по новините, че ще ги преизчисляват-идват избори. А иначе данъците не са ни високи!

мой приятел живее в Симеоново,плаща 700 лева данък+такса смет.
Понеже улицата му е стръмна боклуджийската кола идва веднага след снегопочистващата-един път месечно :twisted:
Отишъл човека в общината да си търси правата-кога ще му изчистят улицата,нещо боклука да изхвърлят...отсреща една "любезна" лелка му обяснява,че така са баровците с къщи в Симеоново!
Панелка в люлин има данък+такса смет 70 лева,а извозват боклука всеки ден.
Супер е така,нали
моя братовчедка има ливада в Бояна,на която плаща данък смет :screwy
отишла в общината,казали й да си пусне декларация.Така й направила с ясното съзнание,че докато не построи нещо такса смет не би трябвало да има.
всяка година смотаната община иска такава декларация.
@DimoNN,добре дошъл е района ,в който общината продава(подарява) детски площадки,на мястото на които има така луксозните блокчета с таван 2 метра,очакващи данъчна оценка :Mr Green Fun


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот One » Пон 14 мар 2011 9:16


Споко
вчера ББ опс фандъка е отменил новото райониране и новия данък
ще се плаща, както е било миналата година


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот Tyan » Пон 14 мар 2011 9:41


На мен си ми беше висок данъка и по-миналата, и миналата, и тая .... :lol: ама какво да се прави ..живот .... :roll:


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот Петре » Пон 14 мар 2011 10:13


One написа:Споко

трудно ми е вече
One написа:новия данък ще се плаща, както е било миналата година

но само тази година,за догодина започваме със сурва сурва данъчна оценка


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот DimoNN » Пон 14 мар 2011 10:35


Pichaga написа:апартамента ми в надежда -данък+такса смет 70 лева на година
скъпо ли е?
крайно време е да има нормално разделение на хората-аз живея в един вход с таксиджия, просяци, безработни, петсионери, тираджия /взима повече пари от мен, щото продава нафта/, аз и един зъболекар. Кой е излишен??? Отговорът е ясен-аз и зъбаря. Обаче на мен тук примерно ми е добре, защото данъка ми е 70 кинта за 60 квадрата...
Значи да сме наясно-не можем да караме коли за 10 000 лева и да не си ги регистрираме в общината, щото данъка голям-едната ми кола -корсата-данъка ми е 12 лева на година, другата ми е 340!Караш и имаш това, което можеш да поддържаш!
Не можем да живеем в баровски апартаменти по софията, на витошката, на ръкситу и да искаме данък 70 лева.
Удоволствието да се живее в София е скъпо, да се кара кола е скъпо, да се диша е скъпо. Неприятно е, но е факт и колкото по-бързо се разбере, толкова по-добре.
Затова аз няма да мрънкам, а ще си платя данъка от 70 лева и данъка от 480 лева. Това е. Като не ми изнася-на село двор +къща=данък и такса 80 кинта това е.


Напълно съм съгласен, че всички трябва да си плащат данъците. На теб, например, ако ти се струва малко данъка, иди си направи нова данъчна оценка и ще те видим тогава scare Защото тук има един нов момент - старите данъчни оценки изобщо не са пипани от десетки години и някои плащат смешни данъци, а други, на които им се е наложило да си вадят данъчна оценка наскоро плащат с порядъци по-високи данъци. Освен това, както казах, данъчните оценки са абсурдно и нереално високи. :beat_butt2


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот rado_mit » Пон 14 мар 2011 11:17


KirilGeorgiev написа:То и в Бояна и Драгалевци е супер лукс само дето няма канализация и зимата трябва да си с джип за да се прибереш ама данъците са екстра.

mhihi mhihi .. комшия ли си ?? ..


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Убийствено завишени данъчни оценки!

Мнениеот Pichaga » Пон 14 мар 2011 18:57


да внеса едно уточнение, подсетен от поста на димонн
значи данъчната оценка е сложна компонента от мног офактори-квадратура, етажност, вик, тел, парно, разположение на имота. Това са фактори, от които зависи размера й. В момента ако си направя нова за Надежда нищо, НИЩО няма да се промени, пак данъчната оценка ще е34 000 лева. Защото нищо не се е променило по този апартамент. Другият ми е по-голям, ново строителство, зона център, и т.н. данъчната оценка и преди 2 години и сега обаче е различна. Минах от ІІ зона в Зона център, скок от 40% това е. Сега ще видим дали ще върнат старото положение. Но като имаш брада си купуваш гребенче. Пак казвам данъка на къщата на село и в ПЪТИ по-малък.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта