Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот ping23 » Пет 08 апр 2011 17:09


Здравейте искам да ви попитам дали някой има подобно нещо и как оперира с него....
Идеята ми е да си купувам по 1 2 тона дизелово гориво но просто не знам какво ми трябва...
Не искам да ми го напълнят и след това да се размотавам с някакви туби като луд.
Някой ако има идея как може да стане по удобно да пише....примерно помпа с пистолет накрая или нещо от сорта...




Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот marianchev » Пет 08 апр 2011 17:57


Незнам дали са удачни за гориво потопяемите помпи предназначени за декоративните фонтанчета. Има различни модели според мощността и височината до която издига течността, също и дебит. Като търсех за себе си, броих 80 лв за помпа която издига водата на 1,3 метра и пълни градински маркуч - тоест доволно бързо тече на тази височина. Нямам идея обаче дали са подходящи за гориво. Освен това ти трябва и напрежение до резервоара /цистерната/. Има и вариант с ръчните помпи от левчетата, обаче всеки път ще трябва да викаш 2-3 авера да помпите понеже ще ти омалеят ръцете от свиване на шепата :lol: .
Директното смукване от маркуча също става, ако не ти е много къс няма всеки път да пиеш нафта, зависи от опита де :lol: :офф
Денонощна охрана също ще ти трябва, лесно и бързо се прочува мълвата къде има гориво :?


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот poni » Пет 08 апр 2011 22:27


има помпи-12/24 волтови,потопяеми-подобни са на тези в колите ни.имат добър дебит.потърси от някой тираджия.по турция бяха около 30 лева


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот fox_vt » Съб 09 апр 2011 18:47


Колега щом ще си купуваш толкова нафта значи имаш пари,което от своя страна значи да забравиш за всички такива помпи предложени по нагоре :deal Продават се комплекти за ГСМ който включва специална помпа за гориво със цифров брояч на литрите и 2-2,5 метра маркуч със пистолет,даже може и 3 метра да е бил не се сещам точно.Маркуча и пистолета са като бензинаджийските,от теб се иска само да си монтираш помпата на една плоскост с размери 50 на 50 см и да си прекараш тръба от долния край на цистерната.Единственото което не мога да ти кажа е цената,евентуално мога да попитам шефа колко е дал за 2 бр комплекта.


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот ping23 » Съб 09 апр 2011 20:15


Нямам толкова пари :) иначе щях ли да се занимавам с тия неща.Нафтата ми я карат на 1.80 и просто не мога да взема по малко от 1 тон...
С брат ми на партия прави по 900лв 1000лв с 500литра аз лично минавам 10000км което ми стига за половин година.
Интересен е този вариант за който казваш...Ще го проуча


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 09 апр 2011 21:17


С тая цистерна с гориво, да не дойде момент в който да ти искат разрешение за бензиностанция деа. Че то комшии всякакви, но все пак трябва да се помисли за безопасност, да се помисли и за евентуални пожари и така. Не е шега работа, въпреки че навремето вкъщи зареждахме по 7-800 литра за нафтовите печки.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот fox_vt » Съб 09 апр 2011 21:52


ping23 написа:Нямам толкова пари :) иначе щях ли да се занимавам с тия неща.Нафтата ми я карат на 1.80 и просто не мога да взема по малко от 1 тон...
С брат ми на партия прави по 900лв 1000лв с 500литра аз лично минавам 10000км което ми стига за половин година.
Интересен е този вариант за който казваш...Ще го проуча


Е щом със 500 л изкарваш половин година то със цялата цистерна ще изкараш година и в този случай не е оправдано такава покупка.Но аз останах с впечатлението че цистерната ще е на открито и ще си зареждаш колата директно от нея,щото ако е в мазата например без туби няма да мине.И вече както каза колегата отначало намираш си помпа от кола подкачваща и си ползваш нея.


Потребителски аватар
ludiq1918
Мнения: 340
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 10:02
Автомобил: Honda Civic
Двигател: D14A2 - 1997
Местоположение: Свищов + други ;)

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот ludiq1918 » Съб 09 апр 2011 22:23


Не мисля, че не е оправдано. При положение, че при цена от 1,80 на литър си с поне 70-80ст под цената на бензиностанцията. Какво от това, че ще я гори половин година. Тя нафтата няма да изветря както бензина :D . А иначе колега това легална цена на нафтата ли е, или си я вземаш от познат с намалени цени и офертата важи само за теб.
А за помпа няма ли да стане някаква електрическа горивна помпа. Не знам дали от бензин ще свърши работа, но ако става взимаш една от моргата от някой моно или пълен инжекцион и си имаш помпа с дебит и налягане.


Ka6iKa
Мнения: 199
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот Ka6iKa » Съб 09 апр 2011 22:54


С инжекционна помпа става но да несе окаже че от 2 тона имаш утаика 300 литра вода накрая че далаверата щее страшна


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот kristianatanasov » Нед 10 апр 2011 10:35


Колега не те съветвам да рискуваш с разни помпи за дюшеци или фонтанчета.....щото такава помпа ако направи късо във фонтанчето няма страшно.....но във един тон нафта?!?!?!
По добре наистина виж за някаква горивна помпа от автомобил или някой специално за горива!
А пък и за тая цена-малко фитнес да си напълниш 2туби на седмица.....мисля че е оправдан,така че става и ръчна помпа....


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за резервоар с обем тон тон и половина

Мнениеот KirilGeorgiev » Нед 10 апр 2011 17:14


Както колегата по горе е споменал в Турция продават помпи от този тип който търсиш Има с различен дебит и се включват в запалка на колата Има ги на паркинга точно преди границата :beer



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта