дилема?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

дилема?

Мнениеот niks76 » Сря 06 апр 2011 14:20


Изображение
по закона на Мърфи и моя ред дойде да се запиша в числото на потърпевши от ПТП.случката е тази сутрин на околовръстното на Лил и пораженията са задна броня и изкривен теглич.по френските закони ако си от дясната страна на някого или те ударят отзад не си виновен,а удара е централно в ябълката на теглича.другото е че теглич е забранен ако няма закачено ремарке или каравана и при инцидент от сорта се изплаща наполовина.тук полиция не се вика както е в бг и протокола се прави между участниците в птп-то и после застраховките се оправят помежду си.самото произшествие ни най малко ме е притеснило ,но се ядосах на арогантното поведение на младото същество от женски пол с буква А(аматъор)на задния капак на другото возило.след малък снимков материал от моя страна отношението стана коренно обратно и именно в това ми е дилемата.бронята струва 542евро;теглича е 220евро и боядисване с монтаж още 250-разделено наполовина не е малка сума.имам частите и няма да давам и стотинка дори за бояджииски материали и се чудя дали да си търся правата до дупка(в тоя случай вземам над четирицифрена сума с малко разправии) половината или да кажа някакъв минимум от човешка гледна точка,а като се има предвид и кризата не ми се ще някой да гладува косвено заради мен.дилемата ми е дали да взема половината или да си определя някакъв минимум ,които си нямам и идея какъв да бъде.моля за повече морални мнения ,а не за поредния спам-материалното никога не ми е било приоритет ,ама напоследък ми се понатрупа малко повече и леко казано ми е писнало от неуважаващи себе си хора-в конкретния случай младата "дама" с инцидента попадна на не когото трябва.трябва ли да и дам урока ,който заслужава и да и изпразня джоба подобаващо?
п.п благодаря за проявеното разбиране ,а ако спама стане повечко модераторите имат думата :idea:




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: дилема?

Мнениеот vasstop » Сря 06 апр 2011 14:23


Както се казва: "Може да се глобяваме, може и да направим компромис" mhihi
За да ти направят компромис е добре и ти да правиш.
А струва ли си времето и нервите... ?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: дилема?

Мнениеот hooligans » Сря 06 апр 2011 14:25


Ако се е държала нагло и високомерно, бих и дал урок.
:beer


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: дилема?

Мнениеот niks76 » Сря 06 апр 2011 14:29


наглото беше за няма и минута-не съм турист и бързо си седна на д-то ,като разбра че си знам правата...........
аз затова съм изключил първия вариант,не ми се занимава с простотии .за другите два си зависи от мен дали да придвижа нещата до застрахователните или да се разберем помежду си по телефона.като ако мине през застрахователите съответното лице си вдига сумата на застрахователната полица ,а за аматъор е двойна цената първите две години.и не знам как да постъпя и какъв минимум да си избера :roll:
п.п Васе компромисите и да вляза в положението на отсрещния са ми максима в живота,нали затова сега се чудя какво да предприема


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: дилема?

Мнениеот stefan4o » Сря 06 апр 2011 14:36


Ами има хора, които не заслужават да им се влиза в положение. Бих ти дал съвет, колега, не си губи времето с такива индивиди. И без това дори и да си вземе поука ще е една от малкото. Т.е. не е гаранция дали утре пак подобен шофер-дебил няма да те нацепи и да се държи по същия нагъл начин. В такива моменти човек би си задал въпроса - струва ли си, имало ли е смисъл, че съм строшил време и нерви да се занимавам. Според мен - не :beer


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: дилема?

Мнениеот niks76 » Сря 06 апр 2011 14:50


точно затова ще взема някаква сума,чак добрия самарянин не съм -но се чудя дали да са половината през застраховката или да се разберем за колкото да не е без нищо :roll:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: дилема?

Мнениеот hooligans » Сря 06 апр 2011 14:56


вземи и 500 евра и си ти :beer
(ако застраховката е 1000)


Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: дилема?

Мнениеот turrisi » Сря 06 апр 2011 15:06


niks76 написа:точно затова ще взема някаква сума,чак добрия самарянин не съм -но се чудя дали да са половината през застраховката или да се разберем за колкото да не е без нищо :roll:



няма да се разбереш....това е ясно(щом се е правила на Лили Иванова - няма начин по тела)...проблема е че ни е като навик....абе няма да се занимавам че е дълга и широка и нямам нерви!!!...аз съм ЗА да си търсиш правата!!! Днес ти ще си потърсиш правата, утре друг и такива мааалко ще им даде искра под косата!!!

ЗА :да:


ако и званнеш и искаш някакво ВАШЕ споразумение....после ще те скъса(ще излезе че си искал подкуп за да не се разправяш) и ще излезеш ти виновния....не им познавам законите!!!

Последна промяна от turrisi на Сря 06 апр 2011 20:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: дилема?

Мнениеот Ljubon » Сря 06 апр 2011 15:13


Взимай си парите от застраховката и много-много не се чуди. И не слагай вече теглич, ако не го ползваш, за да си на 100% следващия път /дано не се случва/. :да:


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: дилема?

Мнениеот bobidi » Сря 06 апр 2011 15:14


Посей добро за да пожънеш добро, тези дето сеят "кенефи" рано или късно жънат л@йна.
В случаят немога да кажа как да постъпиш, аз бих взел толкова че да си оправя колата ако човекът отсреща го заслужава. Никой от тук присъстващите не е бил там за да прецени макар и бегло дамата, всеки който участва за 1-и път в ПТП се държи неадекватно, което може и да обяснява донякъде първоначалната реакция+ БГ номера.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: дилема?

Мнениеот stefan4o » Сря 06 апр 2011 15:18


Така е, колега, никой не е бил там. Аз бях участник в подобна ситуация на мястото на цитираната дама. Ами почувствах се неудобно, че забавих хора, които са тръгнали за някъде, щото се наложи да киснем в КАТ и да пишем обяснения. Извиних им се на няколко пъти, не ми беше хубаво и т.н. Не бих могъл да си представя да съм виновен и да се правя на мъжка лисица :screwy
Колега жена=неадекватност (моля дамите да не се обиждат не важи за всички но за голям процент е факт). Всички типично по Български наскачаха, "смачкай я тая бре, как така ще се прави на щангистка".

Ти ако мислиш, че аз бях много адекватен. Това ми е първото ПТП, много неприятно ми стана, погади ми се и всички странични ефекти от подобни отрицателни събития :не:

Последна промяна от stefan4o на Сря 06 апр 2011 15:28, променено общо 1 път.


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: дилема?

Мнениеот bobidi » Сря 06 апр 2011 15:22


stefan4o написа:Така е, колега, никой не е бил там. Аз бях участник в подобна ситуация на мястото на цитираната дама. Ами почувствах се неудобно, че забавих хора, които са тръгнали за някъде, щото се наложи да киснем в КАТ и да пишем обяснения. Извиних им се на няколко пъти, не ми беше хубаво и т.н. Не бих могъл да си представя да съм виновен и да се правя на мъжка лисица :screwy


Колега жена=неадекватност (моля дамите да не се обиждат не важи за всички но за голям процент е факт). Всички типично по Български наскачаха, "смачкай я тая бре, как така ще се прави на щангистка".


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: дилема?

Мнениеот niks76 » Сря 06 апр 2011 15:36


теглич ако мога ще сложа и отпред,ако не беше той багажника го пиши бегал-за да се окриви това желязо не е лесно.за по телефона има по голям интерес ответния участник да се разберем нещо,защото негативите са много повече за нея ако мина през застраховка


Потребителски аватар
ahhi
Мнения: 486
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 14:32
Автомобил:
Двигател:

Re: дилема?

Мнениеот ahhi » Сря 06 апр 2011 15:44


Според мен не на последно място е каква кола е карала ;) А и защо да се "минаваш" и да се правиш на човек,като отсреща не е :roll:


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: дилема?

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 06 апр 2011 15:47


Колега niks76 кажи и че искаш оправена колата, както е била преди удъра, и не се занимавай с прости хора! Освен ако нямаш излишно време за губене, но нищо няма да докажеш,"до една стена застанъл прост, естествено че стената паднала, по-умният винаги отстъпва" това не означава да не си търсиш правата, оправи си колата, и това е! Но това бих направил аз, но ако искаш да и покажеш че не е права, мачкай наред, все пак на Българите това ни е манталитет, да се петелим mhihi

Относно случката, много кофти :? Надявам се да се оправи всичко и да няма нерви, щот всеки знае че при такива ситоации няма време за глупости! :012:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 180 госта