Велосипед - какъв да бъде.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот Stivi » Вто 21 юни 2016 23:57


Мартин1234567890 написа:Помоли да покараш колелото 20 километра за да видиш дали ти е одобно.

Викаш да иска в магазина да му дадат колелото да врътне едни бързи 20км да види дали му пасва :mhihi Те 80% от хората притежаващи велосипеди през живота си не минават повече от 10км наведнъж ти ги пращаш за пробно кръгче на 20км и то при положение че говорим за дете :eek Пък и да не било Sprint да не било Drag,сал една немска фирма знае как се правят велосипеди,от нея да си купиш :screwy




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6163
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот VWGT » Сря 22 юни 2016 9:23


абе хора, ако се купува колело за разходка в парка, защо се вкарвате в такива филми?
в магазина знаят много добре какво колело според ръста да предложат, отивате в магазин, разпитвате консултантите (повечето наистина разбират и не са насила там като в Техномаркет), и после с придобитите знания или им се доверявате и закупувате ново от тях, или се ориентирате към пазара втора ръка.
Само по информация свалена от нета, няма как да избереш колело, може само да се ориентираш. Има хора с дълъг торс, къси крака и ръце, други са с дълги ръце за сметка на нещо друго късо и тн.
В ценовият диапазон до 500-600 лв разликите м/у колелата са минимални и няма смисъл човек да се вкарва в някви супер филми, това ли да избера или онова.
Както виждаме то не са Phillips (не е оня Philips, както се уточни:)) и каквото се сетиш друго.
Българските марки Sprint, Cross и поризводните им са на по-достъпни цени (доколкото помня бях чел някъде, че 90% от продукцията им се изнася в ЕУ и се харчи здраво). DRAG, RAM също са наши (вече и те имат някакви производни), но са малко по-скъпи и "специлизирани" така да ги нарека. И те масово изнасят и правят колела за UK и EU. Така че няма какво толккова да сбъркаш. Обикаляш техните официални магазини и се ориентираш.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот forski » Сря 22 юни 2016 10:27


В тоя ценови диапазон всичко е едно и също, китайски рамки и шимано компоненти нисък клас, вилки Сънтър или RST пак в ниския клас, което не е проблем защото си работят добре.
Гледай за алуминиева рамка, и поне шиманото да е Асера, въпреки че всички компоненти са сменяеми, ако нещо не те кефи, поръчваш друго и го сменяш.
Не си купувай колело с дискови спирачки, в този ценови диапазон V-brake е за предпочитане!
За размера на рамката, отивате в магазина и мерите на живо, като размера може да се регулира от седалката(нагоре-надоли) и лапата на кормилото (напред-назад)!


steisi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 23 апр 2009 23:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот steisi » Сря 22 юни 2016 17:24


Да, Благодаря за отговорите ! Явно аз съм в заблуждение,че ако взема втора ръка за около 350лв ще е по висок клас от колкото ново за същите пари. Кажете каква марка да гледам на нашия пазар за ново ?


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот dlug » Нед 10 юли 2016 19:58


Ето според мен най-точният калкулатор за размера на велосипедната рамка. В случая въобще не е необходимо да се заигравате толкова, но все пак нека го има
http://www.competitivecyclist.com/Store ... e.jsp#type

Според мен внимателно гледайте няколко неща при закупуването-велосипеда да бъде с алуминиева рамка, в никакъв случай да не бъде с дискови спирачки (тежат ужасно много, спират по-зле от V-brake и са по-скъпи за поддръжка...тези за тази цена имам предвид), задължително с твърда рамка (без заден амортисьор). Моето мнение е, че и предният амортисьор е леко излилшен, защото утежнява доста велосипеда, ама тук вече е въпрос на вкус. Ако държите, моят съвет е да избягвате ZOOM.
Може да се намери и употребяван велосипед, но си трябва доста търсене и внимателно гледане, защото добрите оферти бързо се купуват. Но и аз съм на мнение, че може би е по-добре да се купи нов велосипед. Съвсем примерно ето един велосипед, който е в пъти по-добре от гореизброените уморени колела
http://bikesport.bg/bg/products/2338-%D ... %B4%D0%B8_

Успех с търсенето ако вече не е купен велосипеда :biggrin


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9880
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот group® » Пон 11 юли 2016 20:22


Да се обадя пак в темата след няколко години и колела опит:
За разходка в парка и бюджетни модели е писано доста. Ако се кара много и извън града, си трябва и сериозно колело.Моя опит показва, че покупката на среден и висок клас колело не е препоръчително да е втора ръка, особено ако се иска да разчитате на него. Компонентите са скъпи и излиза доста солено да се ъпгрейдва. Затова и си трябва хубаво обмисляне за какво и как ще се ползва. Лично аз си падам вече по доста изкачвания и по-дългички преходи (над 50км). Планинско 50% и шосе 50% без екстремно спускане. Затова се спрях на 29 цола твърдак, който да е максимално лек. След дълго проучване на пазара и марките стигнах до извода, че Кюб, спешалайс и т.н. са силно преоценени марки. За колело под 12кг. и 29 цола на XL рамка цената им бе около над 3000лв. (даже доста над 3).
Спрях се на Рам ХС one, който във високия клас на оборудване беше около 12кг (по спомен) и 2500лв. Но никой не даде гаранция за тежеста, напротив казваха ми да не очаквам много (самите дилъри).
Тогава попаднах на canyon , където за 11.4 кг. компоненти XT, вилка REBA, много хубави шини и т.н. важни за мен неща - цената е 2000лв. А в аутлета им изпадат и с 200лв надолу. Има и малко по-евтини модели, но повечето са доста над тази цена и за ХС колело стигат до безумните 9 и надолу кг. Та хората си правят сериозни колела и цените са им повече от добри, само защото нямат дилъри а директна продажба от сайта. Доставят и до Бг, като доставката е към 35 евро. Супер доволен съм от тях и препоръчвам.

Специално за Кюб / Cube мога да дам само отрицателни отзиви за съотношение цена/качество. За тези пари, които дадох щяха да ми пробутат някое 13кг-во бичме с пъти по ниско качество компоненти. Гледам и пазара 2ра ръка се напълни с тях, та изводите са ясни.

Та идеята е да се гледа повече :biggrin


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот botceto » Сря 13 юли 2016 14:15


Моя съвет е да погледнете тук ако търсите високо оборудване на ниска цена http://www.shockblaze.com/bg/ .Има модели отпреди няколко години с най висок клас оборудване на перфектни цени;)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6163
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот VWGT » Сря 13 юли 2016 14:44


дам, обикалях и аз скоро с един колега, който иска да си вземе 29-ка и загледахме много сериозно Шокблейза. Водят се италиански, които се сглобяват от завода на Спринт в Пловдив, поне официално, ама според мен са си "наши" колела за Италия :) в което няма нищо лошо!
http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 11-Bg.html
това конкретно загледахме ние, РЕБА, ХТ монтаж и цена от 900 лв. Честно казано не знам дали има аналог. Единствено педалите бяха някаква странни и гумите са 26-ци, което моят колега не може да преглътне все още, но това му е най-малкия проблем според мен, аз си карам 26-ци :) Аналогичната по цена 29-ка е с шок пълно дърво, микс от Деоре и ХТ, а и като цяло по-ниска окомплектовка.


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот botceto » Сря 13 юли 2016 14:48


Идеална окомплектовка. Ако се продаде на части могат да му се вземат 2 бона. Ноооо далеч във времето;)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6163
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот VWGT » Пон 18 юли 2016 9:44


интересно ми е някой дали е ползвал едни малки флакончета, които се водят монтажен кит за спукана гума. Доколкото разбрах от малкото описание, при спукана гума само го изпразваш през винтила в гумата, и то лепи, и помпа гумата. Нито пише за колко големи дупки е, нито пише за колко голям балон гума е. Щях да го оставя ама го взех от любопитство и мисля да го пробвам на едната ми гума, за да разбера доколко ще работи при мен. Но ако някой знае, може да си спестя пробата :) още повече, че не знам тая гняс дето влиза, за да лепи, какво е и как се разнася от вътре по гумата. Дали е за постоянно ползване или колкото само да се прибереш и после нова вътрешна?
Купих го от Джъмбо :gruebel а гумата ми е 26х2.25


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот Stivi » Пон 18 юли 2016 9:52


Имайки предвид дебелината на велосипедната гума това нещо ще върши работа само при микроскопични дупки /примерно от по-здраво трънче/ :) Ако е по-сериозна пробойната не виждам как ще успее да се задържи трайно !?


sheli_73
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 20 юли 2016 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот sheli_73 » Сря 20 юли 2016 15:47


Здравейте, трябва ми съвет. Ще се купува ново колело, това е ясно. Изискванията са-да е удобно, един преден амортисьор май като гледам е добре за парите, които бих дала - 300-500лв. Колелото няма да се кара често, 2-3 пъти седмично максимум , когато времето е ок, а когато не е-няма. По градски улици, но 1 път месечно, да кажем, по по-неравен терен. 165см съм висока, 50кг.,така че не ми трябва тежко,предполагам. Моля за съвет, тъй като колкото повече чета, повече се обърквам, защото предимно се дават съвети на мъже по-високи и тежки от мен :biggrin . Много ще съм благодарна на малко по-достъпно написан отговор, че нищо почти не разбирам. А иначе колелото най-вероятно ще се поръчва по нета, защото живея в доста малко градче и имаме само 2 магазина за велосипеди, в които няма никакъв избор, а инфо там да получиш-мисия невъзможна. Та, благодаря много ако някой се ангажира да ме посъветва. :icon_razz :icon_razz



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта