Подут крак след удар

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Подут крак след удар

Мнениеот betaserk » Пон 18 юли 2016 21:23


Колеги, много лошо си ударих крака, от 1 метър някъде ми падна едно стъкло голямо горе-долу 50х50 санта, доста дебело, уцели ме точно на сгъвката на 4-5 санта от пръстите, не се счупи стъклото, просто ме удари и ми направи една дълбока рана колкото половината на 1 стотинка. Целия ми крак е подут, кокалчетата ми не се виждат даже, ходих още като се ударих на бърза помощ, поляха го с кислородна вода и после с йод и го превързаха, започна да се подува и отидох пак на следващия ден, биха ми за тетанус и ми предписаха доксициклин и пак с кислородна вода и йод, снощи докато се къпах с найлон на крака се намокри и си го превързах сам, днес като махнах бинтовете цялата ми кожа е станала като мехур от йода. Утре ще отивам на един познат доктор да го види, първия ден пулсираше и без да ме е срам да си призная, плаках от болка, взех течен аналгин и не ме боли вече толкова много, но е много подут и има гной на дупката която стана от удара. Аз ще отивам утре сутрин, но все пак ако може да ме успокойте с нещо ще съм ви благодарен. Нали не може да стане нещо по лошо, мърдам си пръстите с малко болка, но мърдат, скъсани сухожилия няма, уж! Случвало ли ви се е такова нещо и как се оправихте.




Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 816
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Подут крак след удар

Мнениеот Sonny_89 » Пон 18 юли 2016 21:50


Колега , не съм "медицинско" лице , но размишлявах малко по твоят казус . Ударът от стъклото явно е засегнал някой нерв и е предизвикал възпалението му. Вероятно затова се подува кракът ти. Предполагам затова са ти изписали и Доксициклин (антибиотик) , за да спадне оттока ти. Моят личен допир с тези хапчета показва , че видими резултати има след 4-5 хапчета(зъбобол с отток) . При положение , че ги взимаш предполагам през 12 часа , няма как да очакваш бързо спадане на оттока. Все пак си отиди при специалист , за да го погледне . Дано да не съм писал глупости :redface . Скорошно оздравяване :th_up


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Подут крак след удар

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 18 юли 2016 21:58


Колега, въобще не искам да те плаша, но за мен нещата са сериозни.
В Свиленград ли си?
В София знаещите с рани подобни на твоята отиват само в Пирогов - Отделението за гнойно-септична хирургия. Имат денонощен дежурен кабинет. Такова отделение има само в още една държава на Балканите, но не помня коя.
Не ме питай какво съм преживял защото лежах при тях заради заразена кост след счупване на крак и използване на неправилно обеззаразена плака най-вероятно втора ръка, което е абсолютно недопустимо и забранено!
Още са пред очите ми хората с ампутирани крака и човечецът с предстоящ за ампутиране крак който миришеше ужаснооооо!!! Тоя мирис цял живот ще го помня! А единият с отрязан до коляното крак почти "безобидно" се беше наранил с парченце счупено стъкло, стоял на вилата и си правил разтвор от смрадлика и около 10 дни го деляха от ОНЯ СВЯТ. Добре, че брат му се усеща и го докарва веднага в София.
Нарочно ти говоря без да спестявам гадостите за да разбереш, че трябва да предприемеш незабавни мерки, но не съм лекар за съжаление.

Умната и вярвам, че ще се оправиш!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подут крак след удар

Мнениеот VWGT » Пон 18 юли 2016 22:03


Аз бих посетил спешен кабинет още сега. Най-малкото да го погледнат и обяснят кое състояние и симптоми са нормални и очаквани предвид травмата, и кои не. Не разбирам и не искам да те плаша, но мен специално гной в раната би ме притеснило.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Подут крак след удар

Мнениеот m135 » Пон 18 юли 2016 22:05


Питай твоя познат доктор да ти препоръча на първо място добър ортопед или поне хирург, ако разбира се той не е такъв. Не искам да те плаша само подходи сериозно и не се доверявай само на една диагноза. Преди години срязах ахилес и аз като теб в бърза, и ме объркаха, една некадърна докторка ме заши с 2 шева и после в свищовската болница ми лекуваха засегнат нерв, накрая се оказа че там нерв няма а не са видяли срязания ахилес, а през това време окуцях. Докато разбера какво става и къде да ида, ахилеса атрофира и в Плевен ми присаждаха нов, естествено в бърза се оказаха невинни, аз съм излязал напълно в ред от тях, и през тия два месеца ненужно лечение съм го срязал, интересното е че тогавашен шеф на болницата, при когото ходих и естествено ме отсвири и покри хората си, е сегашният зам. министър на здравеопазването д-р Ваньо Шарков !!!!
Дано да е нещо леко, и да не ти се налага в бъдеще да се сблъскваш с бърза, но сблъскаш ли се винаги искай да извикат лекар специалист за прегледа, или ако имаш познат веднага след бърза при него !!! Успех колега и бързо оздравяване !!!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Подут крак след удар

Мнениеот groznika » Пон 18 юли 2016 22:09


Освен да ти ампутират крака или да хвърлиш топа от някоя инфекция, няма кой знае какво по-лошо да ти се случи.
Заминавай ВЕДНАГА в спешен кабинет и не се лигави по форумите!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Подут крак след удар

Мнениеот gergeto » Пон 18 юли 2016 22:14


Наблюдавай го денонощно-има опасност да ти излязат червата оттам.. :mhihi
Шегувам се бе приятел.Нормално е след удар и порезна рана да имаш пулсираща болка,подуване и дори временно посиняване около пореза.Просто пази раната от мокрене,замърсяване и запарване в това топло време с разни запечатващи превръзки. Раната трябва да диша ,за да изхвърля инфекциите.Най-много промивки с риванол отвътре-навън по раната.И не я поръсвай с разни антибиотични прахчета както е мокреща раната,щото от такава "спешна помощ от колегата си",моята жена направи почти гангрена на крака си и накрая се наложи отстраняване на инфектирания съсирек без упойка.
Млад си ,ще ти мине като на куче. :th_up


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Подут крак след удар

Мнениеот Водния дух1 » Пон 18 юли 2016 22:18


Бегай в София,че докторите от нашите градчета-хм,как да ти кажа...30 л.гориво са нищо пред това ,което може да те сполети.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Подут крак след удар

Мнениеот $100 » Пон 18 юли 2016 22:41


Пали колата и тръгвай за София. Да го отлагаш за утре няма особено смисъл - пак ще отидеш, но в добрия случай ще изкараш една неспокойна нощ. Все пак си имал късмет, че стъклото не е било счупено/остро в края, който те е ударил...


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Подут крак след удар

Мнениеот gergeto » Пон 18 юли 2016 22:43


Стига го плашихте бе,чак толкова не ни е пропаднала медицината-да не могат да различат локален шок след удар(или както там се наричаше по медицински) и инфекция.Говорим за млад човек -без диабет предполагам,без вродени пороци и т.н.
На мен навремето като прескачах една заградена зона от бодлива и ръждива тел ми разпра подбедрицата почти до кокал.Обработка на раната с риванол,4-5 шева и тетанус-инжекция и пак във филма.Докато точех една коса (за косене на трева),така хубаво си прокарах палеца по острието от край до край ,та пак до кокал.Пак инжекция,пак риванол и си мина.
В Русе преди няколко години така се изтърсих в/у едни камъни (чакъл),че направо ударих един остър камък с челото си....Пак разпрано,пак шевове ,тетануси.Дори роднините на които бях на гости ме закараха насила в Русенската болница.Като се почнаха едни рентгени на главата,едни неврологични прегледи...Накрая залепиха раната с каноколит(медицински) и докато се прибера в Шумен пак се отвори ама не отидох повече по лекари.Правих си превръзки с марли и риванол..и сега ако знаете какъв "красив" белег като от флоберка имам на челото... :mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Подут крак след удар

Мнениеот ktamen » Пон 18 юли 2016 22:49


Отивай в Пирогов :exclaim
Веднага :exclaim


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Подут крак след удар

Мнениеот инжектопляктор » Пон 18 юли 2016 22:52


Силната болка в комплект с гнойно възпаление не са за пренебрегване. Отивай при специалист.
ktamen написа:Отивай в Пирогов Веднага

Докторите не са толкова тъпи извън София. А в такова състояние така се минават 300км.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Подут крак след удар

Мнениеот ktamen » Пон 18 юли 2016 23:02


300км са два часа. През нощта няма и движение. И в Пирогов едва ли ще има опашка.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Подут крак след удар

Мнениеот IRRITATING » Пон 18 юли 2016 23:08


Стига сте го филмирали човека :screwy


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Подут крак след удар

Мнениеот инжектопляктор » Пон 18 юли 2016 23:08


ktamen написа:300км са два часа. През нощта няма и движение. И в Пирогов едва ли ще има опашка.

300км са много повече от 2 часа. Защото не навсякъде по магистралата можеш да караш със 150(над ограничението), а човек който не познава София ще се мотае минимум 2-3 часа, докато се ориентира. Допълнително време се губи в градският трафик, защото дори и да няма коли, светофарите не обявяват почивка.
Не го и пита дали на тоя човек в момента му се намират 100лв за пътуване и кой да го вози. И според мене биенето на 600км път не е смислено, при условие че на място има специалисти, които са могат да се справят кадърно.
IRRITATING написа:Стига сте го филмирали човека :screwy

Аз не го филмирам. Смятам, че трябва да се погледне отново, не че нещо друго. Навремето бях си навехнал крака и пак беше се надул. И си отидох на доктор, ама не че можеше да направи нещо. Повече ме притеснява степента на болката и възпалението.

Последна промяна от инжектопляктор на Пон 18 юли 2016 23:11, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: d00mEr и 46 госта