Кухненска батерия/смесител

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Кухненска батерия/смесител

Мнениеот iGolf » Вто 17 май 2011 20:42


Колеги,първо да се извиня за темата която никак не е за автофорума и може би ще си заслужа мъмренето,искам да ви запитам вас тъй като тук винаги съм намирал най-добри отговори и мнения.Довършвам си ремонта,кухнята ми е готова обаче единствения смесител който отговаря на капризите ни(като дизайн първо)големина, удобство е на Форма Вита следния продукт http://www.forma-vita.bg/pdf/PDF_AnconaBG_1205-4.pdf.Гледах и други марки естествено но не мога да намеря дори подобен.Четох много различни мнения за марката,знам че е произведено в Китай,и че не най добрия избор но просто искам и вашите мнения за марката,и дали наистина протичат на 2рия месец както четох в друг форум...Толкова ли е зле тази марка?




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18722
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот hooligans » Вто 17 май 2011 20:54


А какви са ти капризите?
Защото моя мисля, че би трябвало да ти хареса, но трябва да видя марка :)


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот Weezy » Вто 17 май 2011 21:04


Какъвто и смесител да вземеш, го вземи на някоя българска фирма!
Цената е двойна, че и тройна от цената на китайските, но поне ще бъдеш сигурен, че си взел нещо качествено.
Колкото до тия китайските за по 30-40 лв., наистина протичат на втория месец, че и по рано.

П.С. Препоръчвам ти Видима.

Последна промяна от Weezy на Вто 17 май 2011 21:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот AmW » Вто 17 май 2011 21:05


Адаш утре ще попрегледам кво имам и ако има нещо подобно ще драсна :)
Главно са от IKEA обаче.


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот iGolf » Вто 17 май 2011 21:12


Weezy написа:Какъвто и смесител да вземеш, го вземи на някоя българска фирма!
Цената е двойна, че и тройна от цената на китайските, но поне ще бъдеш сигурен, че си взел нещо качествено.
Колкото до тия китайските за по 30-40 лв., наистина протичат на втория месец, че и по рано.

П.С. Препоръчвам ти Видима.

На Видима са ми в банята-там всичко пасна идеално,ама за кухнята нямат с такава височина,това е проблема,а и коритото е доста голямо и и тънките на Видима просто се губят....това е каприза,само тази на Форма Вита уйдисва ама най-добре-верно 80 лева е и не бих се поскъпил за още толкова(но не по вече все пак с бюджет работим).Има Grohe и други марки но ми идват много скъпички...


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот calm » Вто 17 май 2011 21:27


Скоро не съм слагал. Няма и да сложа. Последния път направо ми взе здравето. Беше преди около три- четири години, може и да са подобрили качеството но... Комплекта ексцентрици, който вървеше с батерията, толкова тънкостенен, че на право сряза гумените уплътнения. След като се разходих до магазина да взема клингеритени от притягането се спука единия. Аре пак до магазина за свестни ексцентрици. Когато започнах да притягам батерията към ексцентриците, се спраска едната гайка :bishop . На своя глава я замених с батерия на Видима. Обаче, нали пари са давани, в последствие я ремонтирах, и при монтажа нямаше проблеми... около година, докато не ми кажат че е протекла от уплътнението на чучура... преди половин година. Повече не я сложих. Сега препоръчвам и слагам само на Видима. За пет години при 80-90бр. рекламация нямам. Но ти си знаеш. В определен момент визията е по- важна.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот fox_vt » Вто 17 май 2011 21:32


Още един глас за видима в кухнята само отвреме навреме прокапва от оплътнението на чучура но отдавам това на факта,че съм с проточен бойлер и дифузьора на чучура е много фин и се създава голямо налягане в самия чучур.


Потребителски аватар
Jogo_1
Мнения: 845
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот Jogo_1 » Вто 17 май 2011 21:56


в апартамента навсякъде сме с видима, за 3 години интензивна употреба, само на душа прокапа някъде на 2 рата, смених неква джаджа за 10 лева и 5 мин и е ОК. С китайски не рискувай, после няма и части от къде да вземеш, за по скъпите марки нямам наблюдение.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот Stivi » Вто 17 май 2011 22:30


И аз да кажа че по-добре нещо което не ти е перфектната представа за външен вид да ти върши перфектна работа отколкото нещо дето е много фешън да не искаш да го пускаш щото например свири като духов оркестър :wink: Тия Форма Вита са си живи китайчета а да си сложиш китайски смесители е :banghead:


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот stanev11 » Сря 18 май 2011 7:56


аз пък от форма вита съм доволен,в банята са ми от тази марка,вече повече от 3г нямам проблем,а имат 5 годишна гаранция,за парите които съм дал след като свърши гаранцията не ми е проблем да ги подменя с нови ,кухнеския ми е на видима,пак съм без оплаквания,но струва колкото двата в банята.Това,че са китайски не пречи,погледнете ,че всичко около нас е китайско,оригиналните ми маратонки найк,пума,адидас са китайски пък са си здрави.
С единия смесител имах малък проблем но гаранционно ми го поправиха,части има,друго освен смесителната част няма какво да се скапе,а тя струва около 5лв(на мен ми е без пари,заради гаранцията).Мисля,че форма вита си е марка с средно качество,единствения кусур е,че на по ниските и серии малко трудно се регулира водата(самото смесване,топла-студена)


Потребителски аватар
olele39
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 17:32
Автомобил: Sharan
Двигател: AUY 4motion
Местоположение: СОФИЯ Мл.1

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот olele39 » Сря 18 май 2011 22:59


Точно този модел на ФормаВита не е "върло" менте, така че, купувай и слагай смело.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот calm » Чет 19 май 2011 0:00


olele39 написа:Точно този модел на ФормаВита не е "върло" менте, така че, купувай и слагай смело.


И да не забравиш да пишеш къде е прокапало :banghead:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18722
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот hooligans » Чет 19 май 2011 0:11


calm написа:
olele39 написа:Точно този модел на ФормаВита не е "върло" менте, така че, купувай и слагай смело.


И да не забравиш да пишеш къде е прокапало :banghead:

:lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот Sashko_Trg » Пет 20 май 2011 0:06


Колега понеже съм в занаята от много време и мога да ти препоръчам наистина нещо оригинално НЕМСКО !!!! Самоче са малко високи сумите става въпрос за това.

http://www.evroset.bg/accessories/dozator.htm

Разгледай и отиваш и купуваш :)

Ето и ценова листа

http://www.evroset.bg/BLANCO-pricelist.pdf

П.П. Просто не мисля че някъде в България ще намериш нещо по-добро от това, хора които разбират знаят за какво говоря :)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Кухненска батерия/смесител

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 20 май 2011 7:01


Е вярно е това с цените
Изображение Изображение
MASTER хром 587.00
MASTER инокс 783.00



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта