LG 3D Mapping - Народния театър - няма такъв смях

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

LG 3D Mapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот Vlad777 » Пет 24 юни 2011 23:47


Днес гледам в нета LG ви кани на първия за България 3D Mapping Projection на сграда от 21:30 пред Народния Театър.

Ето какво представлява по принцип:


Това, което обаче се получи в LG Electronics България не беше съвсем същото :063:

Първо бяха обявили, че започва в 21:30 - всички да са там в 21:15, за да си вземем билети.

Звъннах на няколко човека от форума и отидохме.

Оказа се, че в 21:30 обаче все още не е достатъчно тъмно (дали е трудно да се провери това предварително?!).

Водещият ръсеше пълни простотии от време на време и съобщи, че след 15тина минути започва шоуто. След около 15 мин, отново съобщи същото. След около 15 мин, отново съобщи същото. После пак :screwy

Един час и нещо стояхме пред една празна сцена на която нищо не се случваше, слушайки радио хитове, които уж пускаше DJ (втръснали парчета от последната година, които сме слушали 10000 пъти поне по радиото ) - нищо общо с истински DJ с авторска музика.

Стана 22:30 и изнервената тълпа най-накрая си каза, че ето - чакахме над 1 час, но шоуто започва! УРА! :lol:

Започна едно мъчително раздаване на награди и издирване на спечелилите, което допълнително забави всичко. Наградите бяха 4 телефона LG от най-евтините, които и мобилните оператори подаряват...

"Шоуто" наистина започна в крайна сметка, но до там! На 15тата секунда започна да насича. Насичаше и звук и картина. След около 1-2 минути съвсем зацикли и спря. Пуснаха музика и пробваха да го пуснат пак. Резултатът беше същия. Това беше финалът на аматьорското представление от ЛГ.

В крайна сметка чакахме час и половина с нетърпение да видим един пълен провал, организиран от полу-професионални аматьори.

Да ви кажа честно, не че съм си купувал каквото и да е на LG, освен май една прахосмукачка, но вече със сигурност повече никога нищо на тази марка няма да си купя!




Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: LG 3d Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот Ludia » Пет 24 юни 2011 23:54


това че някви смотаняци не са се представили добре, не означава, че марката не струва ;) по същата логика можеше да са Сони, Панасоник, Аппле и т.н.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: LG 3d Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот Vlad777 » Съб 25 юни 2011 0:02


Можеше, ама не е...

Аз друга компания от такъв ранг не съм видял да се изложи по такъв начин.

Щом там пред толкова хора не могат да подкарат един компютър и не могат да проверят кога залязва слънцето, какво да очаквам от сервиза и обслужването им?! Пълна дезорганизация и посмешище...

Както каза водещия "да се молим на Господ компютъра да тръгне" :063:

То сигурно и клиентите им се молят на Господ като се прецака нещо, а то явно често се случва - да им го поправи... mhihi


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот minimiro » Съб 25 юни 2011 0:48


:)



Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот groznika » Съб 25 юни 2011 6:42


И така деца,
обяснявам за да няма после недочули или недоразбрали ;)

Първият 3D mapping в България е факт от няколко месеца насам. Дело на Special Events Group и NEW AGE studio. Клиент беше Mtel, а мероприятието Mtel Masters 2011.
Разликата с това вчера бе, че проекта беше индор и се прожектираше върху специална за целта обемна сцена.
Клипа от този мапинг можете да свалите от тук:
http://dox.bg/files/dw?a=850b55ade7

В този ред на мисли е редно да отбележим, че първият 3D mapping в България, бидейки отдавна ФАКТ... е доста грозно и пошло да бъде пренебрегван като бъдат подлъгвани и заблуждавани хората от трибуната на платените електронни статии, а както чух снощи и от сцената.
Лично участвах в реализирането на проекта Mtel Masters 2011 и знам какво костваше на мен и на всички колеги. 3D mapping-а е сложна работа и не е лъжица за всяка уста.

От друга страна... LG в случая нямат абсолютно никаква вина като изключим, че малко поизлъгаха хората и се понадуваха излишно много както се оказа в последствие за няма нищо ;)
LG са клиента. LG поръчва "музиката". От там следват екип от дизайнери, организатори, технически подизпълнители и тн. и тн. ТАМ е грешката! Грешката е в техническите изпълнители.
Вероятно сега LG ще си потърсят огромна неустойка за случилото се, но това за жалост няма да им оправи имиджа, който снощи направо се разби на прах mhihi

Кое е хубавото и всъщност това което ме зарадва?
Зарадва ме това, че очевидно 3D mapping-а намира аудитория. Все повече фирми ще се опитват да го направят на различни места. Нашата следваща стъпка предполагам също ще е фасаден мапинг...
Добрата новина е, че и за в бъдеще ще можем да се наслаждаваме на такава проекция. В България тепърва ще се чува за 3D mapping ;)


Kavalera
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 7:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот Kavalera » Съб 25 юни 2011 7:50


Здравейте искам да направя малко уточнения. Относно че е първият 3D mapping от този род това е факт защото както groznika сам е написал това което от Mtel се е направило е било вътре в сграда което е различно. Vlad777 не бъди толкова критичен и песимичен. Познавам хора от екипа и не си мисли че не са знаели че в 9:30 няма да може да се пусне шоуто навсякъде беше комуникирано че ще има DJ парти и че ще участват кандидатките за мис България така че ако логически погледнеш е било предвидено да има и програма (наградите също доказателстват затова) и часът е 9:30 за да се съберат повече хора и музиката да привлече внимание. Няколко тестове са били правени и не е имало никакви проблеми (включително и предната вечер на самият театър) това че беше близо 40 градуса навън през деня и че беше голяма жега според мен изигра лоша шега на техниката защото според мен най вероятно компютъра е работил от по рано и пускайки това приложение е прегрял и му е дошло в повече (компютърът който всъщност не беше LG). Това е моето мнение ще Ви кажа че събитието струва адски много пари и надали скоро друга компания ще го направи LG се опитаха да покажат че и в България може да се случват такива неща и мога да Ви кажа че благодарение на тях сме една от малкото страни в света където е правено такова шоу и че в крайна сметка от техн. проблеми никой никога не е застрахован, но това не значи че продуктите са скапани. Самият аз не харесвах марката преди 2 години случайно попаднах на един продукт който ме впечатли и сега вече почти всичко е LG и нямам проблеми. Това е моето мнение пък хората който се дразнят че LG вече минава Сони и други подобни компании нека казват че нищо не се е получило и нека чакат комапнията Х да направи нещо подобно.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот group® » Съб 25 юни 2011 8:11


Поне кризистен ПР имат mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот Vlad777 » Съб 25 юни 2011 9:58


Kavalera написа:не си мисли че не са знаели че в 9:30 няма да може да се пусне
Водещият ЯВНО не знаеше, за да излезе 3 пъти и всеки път да обявява "след 15-20 мин започваме" - това между другите простотии, които каза и неуместните му "шегички" :063: Да му бяхте казали и на него, щом "сте знаели". mhihi

Kavalera написа: шоуто навсякъде беше комуникирано че ще има DJ парти и че ще участват кандидатките за мис България
И какво парти беше това? Радио хитове от последните години, които сме слушали по всички радиостанции до втръсване... На площада пуснати от издути и дрънчащи говорители, поставени на земята, за да няма и акустика. Миските раздаваха билетчета от 9:15 до 9:30 точно както беше и "комуникирано" де.

Kavalera написа:е било предвидено да има и програма
Да програмата беше от 9:30 до 10:30 няколко хиляди човека да се бутат в тълпата и да чакат да минат поредните "15-20 мин" на фона на дрънчащата музика. НИЩО ДРУГО НЕ СЕ СЛУЧВАШЕ през това време - добра програма mhihi

Kavalera написа:Няколко тестове са били правени и не е имало никакви проблеми
Да ни бяхте поканили на тестовете mhihi

Kavalera написа:Това е моето мнение
А ти ги говорител на LG Electronics Bulgaria нали :063:

Kavalera написа:ще Ви кажа че събитието струва адски много пари и надали скоро друга компания ще го направи LG
Надали, ама като гледам малко по-нагоре явно има и други компании, които могат да си го позволят и наистина да го направят, а не само да тръбят, че са дали пари, ама не станалo, щото компютъра им бил слаб...

Kavalera написа:сме една от малкото страни в света където е правено такова шоу
Даже сигурно сме единствената, където е било такъв ПРОВАЛ - поне в това LG България показа, че е номер 1 :да:

Kavalera написа:Самият аз не харесвах марката преди 2 години случайно попаднах на един продукт който ме впечатли и сега вече почти всичко е LG и нямам проблеми.
Супер - ти си един от малкото. И ще ставате все по-малко с подобни "представления" :applause:


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот groznika » Съб 25 юни 2011 10:36


Kavalera написа:Здравейте искам да направя малко уточнения. Относно че е първият 3D mapping от този род това е факт защото както groznika сам е написал това което от Mtel се е направило е било вътре в сграда което е различно...


Това го чух и вчера като критика но нека бъдем реалисти ;)
Мапинга си е мапинг независимо върху какъв обемен обект се прожектира и независимо дали е ин или аутдор. Технологията е абсолютно идентична! 1:1! Разликата е само в това, че не чакаш да се стъмни.
Ама бил фасаден... Ми добре. Само с това мога да се съглася и то в следния вариант: "Първия ОПИТ за фасаден аутодр 3D mapping". "Опит" защото претърпя провал. Съгласен съм също, че никой никога не е застрахован от техническа грешка. Техниката си е техника и винаги може да подложи крак.
Лично според мен е редно да преглътнете и да приемете този провал и да помислите как това да не се повтори и довечера.

Успех и дано сполучите поне от "втория ОПИТ за фасаден 3D mapping в България". ;)


Kavalera
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 7:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот Kavalera » Съб 25 юни 2011 10:56


Vlad 777 мисля че феновете не са малко и няма да стават малко ами напротив и ако четеш интернет информациите за компаниите в електрониката сам ще видиш кои компании бележат ръст (не случайно и Sony нямат LED технология и тн и ползват матрици на Samsung и LG ....но това какво значение има важнотот е че пише Сони). Не съм говорител на компанията за разлика от тебе който търси под вола теле и се опитва да казва само негативи както и всичко което се прави в БГ. Ако Сони или която друга компания бяха направили това аз щях да се радвам защото наистина от познати в организацията знам че това нещо излиза доста солено прави се за първи път отвън и наистина богу на всеки може да се получи техн. проблем (знаете че вчера беше адски жега не че оправдавам но се случва и никой не е застрахован). Другото нещо задай си въпроса колко екипа според теб могат да направят това......... ами само този няма конкуренция няма и избор така че LG с какво са виновни че са наели този екип да направи събитието и се е получило техн. проблем. Всеки може да си говори каквото иска както гледам хората които останаха до края и видяха крайният ефект са доволни тези които са сис тръгнали по рано говорят врели некипели.За водещият аз мисля че той просто така си води на мен не ми харесва този човек и мисля че не е за такъв тип събития но не аз съм го избрал


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 25 юни 2011 11:04


Довечера ще вали и хем никой няма да има, хем са възможни къси съединения поради не добра влаго изолация на електрониката


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот groznika » Съб 25 юни 2011 11:05


Ще видим. Мисля пак да намина :)

ПП
Не мога да се съглася, че екипа на Лалев е без конкуренция... Способни на пазара са също Joker Media, DYNACORD и както вече уточнихме единствените с реализиран проект SEG.
Не искам да поставям нещата във формата на конкуренция. Малко сме ангажираните в бранша като цяло и всички сме малко или много колеги. Просто не смятам, че постъпвате съвсем коректно и обективно като поизопачавате някои факти :)

Както вече казах желая успех довечера и ще гледам отново да присъствам. Съжалявам, че не останах до края снощи.

Последна промяна от groznika на Съб 25 юни 2011 11:17, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот Vlad777 » Съб 25 юни 2011 11:16


Нямам нито един уред Сони вкъщи. Не виждам защо постоянно се намесва тази марка... Май ви е трън в задника, а? mhihi

А и под вола теле не търся. :063: С нападки към мен едва ли ще стигнете далече :063:

Яд ме е, че си загубих времето вчера от 9:15 до 10:40 да седя прав в тълпата и да ви гледам сеира и да слушам глупостите на водещия и дрънчащите говорители!

Като няма кой да го направи като хората - не го правете. До финалът така и не останах, защото след втория жалък опит и блокирал компютър си тръгнах, заедно с по-голямата част от хората.

Пълна смешка беше това мероприятие и демонстрация за аматьорски подход. Темата съм я пуснал във форума, за да информирам всички тук какво представлява организацията на ЛГ електроникс България и да се замислят как се подбират хората, които работят за тях и дали да им ползват услугите mhihi

Дори да съм имал някакво неутрално мнение към марката, емоцията на площада промени това мое мнение от неутрално към "никога не купувай".


Kavalera
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 7:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: LG 3D Мapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот Kavalera » Съб 25 юни 2011 11:24


...


Mod Edit:
Получваш официално предупреждение за обида по адрес на форума и потребителите му. Не виждам какво общо има VW в случая с провала на LG България.

Последна промяна от Vlad777 на Съб 25 юни 2011 11:37, променено общо 3 пъти.
Причина: Обиди към VW. Няма общо с темата.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: LG 3D Mapping - Народния театър - няма такъв смях

Мнениеот groznika » Съб 25 юни 2011 11:43


И все пак ми е интересно да видя видео на сполучливия опит от снощи. Можеш ли да дадеш линк?

ПП
Намерих си го :)

Последна промяна от groznika на Съб 25 юни 2011 12:54, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 239 госта