Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот connor cane » Вто 27 сеп 2011 8:44


zloby3400 написа:Възможно е да има промяна, представям си какво ще е, ако си на квартира и да помъкнеш и хазяите с теб в районното, а пък те ако не са обявили че си дават жилището под наем може и да се заядът данъчните с тях :Mr Green Fun

Хазяите не ги водиш в районното - в общината се сменя постоянния адрес.
Аз го направих вчера - за 10 минути стана - една декларация се попълва само (в моя случай - аз съм собственик и не ми трябват декларации от хазяи).
В 5-то РПУ си подадох документи за нова лична карта - снимат те на място и ти спестяват ходене във фото студио - и там за 10-15 минути приключих.
Днес ще си изкарам медицинско и отивам в КАТ да подам документи за нова шофьорска книжка - моята така или иначе изтича на 01.11.2011.
Регистрацията на колата няма да я сменям.
Международният ми паспорт изтича догодина и тогава ще го сменя и него.

Досега върви добре - 2 от 3 стъпки са направени. Само да видим как ще се развият нещата в КАТ. :D




blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот blinder » Вто 27 сеп 2011 8:48


connor cane написа:Днес ще си изкарам медицинско и отивам в КАТ да подам документи за нова шофьорска книжка - моята така или иначе изтича на 01.11.2011.

В КАТ няма смисъл да ходиш днес, трябва ти новата ЛК, първо.
След като си я вземеш, отиваш в КАТ и питаш полицая, който е дежурен на апарата за номера, къде трябва да идеш за да си прехвърлиш досието от един областен КАТ в софийския.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот connor cane » Вто 27 сеп 2011 11:27


blinder написа:
connor cane написа:Днес ще си изкарам медицинско и отивам в КАТ да подам документи за нова шофьорска книжка - моята така или иначе изтича на 01.11.2011.

В КАТ няма смисъл да ходиш днес, трябва ти новата ЛК, първо.
След като си я вземеш, отиваш в КАТ и питаш полицая, който е дежурен на апарата за номера, къде трябва да идеш за да си прехвърлиш досието от един областен КАТ в софийския.

От 5-то ми казаха, че не е необходимо да чакам новата карта - в КАТ ще им излезе новият ми постоянен адрес от базата данни.


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот blinder » Вто 27 сеп 2011 11:50


connor cane написа:От 5-то ми казаха, че не е необходимо да чакам новата карта - в КАТ ще им излезе новият ми постоянен адрес от базата данни.

mhihi mhihi :063:
Дано да стане, може да са се мореднизирали...
След като за едно шофьорско досие се чака 30 работни дни, за мен системата им не функционира добре, тромава е...оная фиданка на гишето дето е застанала, така ще изсумти като ти види старата ЛК, че сам ще искаш да си тръгнеш.
Ако стане със старата ЛК и минеш, ти така или иначе пак няма да можеш да си подадеш документи...30 дни, за да ти дойде номера от ДАЙ с който си взел ШК, всички актове, ако имаш през годините и т.н.Все едно живеем на Марс.
От Китай като си поръчвам някакви неща ми идват за 20тина КАЛЕНДАРНИ дни, а едни документи за 30 РАБОТНИ...айде че ще провери в системата.


connor cane написа:Сега звънях в КАТ - със старата лична карта ще подам молба да ми се прехвърли досието - като дойде досието (дотогава и личната карта ще е излязла) - ще подам и молба за книжка.

Което означава, че си идеален.
После отиваш със старата ШК, с новата ЛК, с едно медицинско, с хубава прическа и около 30тина лева беше и си готов.

Последна промяна от blinder на Вто 27 сеп 2011 12:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот connor cane » Вто 27 сеп 2011 12:04


Сега звънях в КАТ - със старата лична карта ще подам молба да ми се прехвърли досието - като дойде досието (дотогава и личната карта ще е излязла) - ще подам и молба за книжка.
Кви са тия досиета бе, братчИту ми - тва да не е 1955 година - що за идиотия - нямат ли обща база данни, в която да се съхраняват информация за всички шофьори в БГ...досиета - идиотщина... maikomila

Подадох - никакви грижи - попълних си заявление - 2.60 на касата и сега чакам да ми пристигне досието, имам едно актче за 60 кинта дето трябва да платя и действУваме. :D


Потребителски аватар
emdless4
Мнения: 638
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: диана

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот emdless4 » Вто 27 сеп 2011 17:44


vasstop написа:Бъркате издаването на лични документи като лична карта и шофьорска книжка с регистрацията на автомобил.
Това са тотално различни неща.
ЛК и ШК трябва да са от една община, но регистрацията на автомобила може да остане непроменена.


Ако ти е валиден стария адрес - да, ама аз като си продавам апартамента и се местя от община Изгрев в община Надежда, трябва да си сменя талона на колата, и да я зачисля в новата община.


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот ila » Пон 03 окт 2011 9:52


а някой наясно ли е дали може да се кара с изтекла книжка на основание, че са подадени документи за нова?


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот blinder » Пон 03 окт 2011 9:54


ila написа:а някой наясно ли е дали може да се кара с изтекла книжка на основание, че са подадени документи за нова?

Като си подадеш документи за нова ти дават един талон на който пише датата на която да си вземеш новите документи, ако го нямаш този талон - гориш с едно актче, затова тичай да пускаш документи :041:


Потребителски аватар
m0v3r
Мнения: 149
Регистриран на: Чет 19 апр 2012 14:11
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: EZ 1988
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот m0v3r » Сря 16 яну 2013 1:54


Темичката май е доста стара, но ще попитам тук. Ако реша да сменя града, в който живея и реша да си спестя мъките с подмяната на всички документи (понеже не е сигурно колко ще се задържа там) какво става с колата? Технически преглед, гражданска, данък, мога ли да ги платя в новия град или трябва да се разкарвам до София?

Данъка до колкото се разчетох из темата трябва в София да си се плати, айде за него имам човек, който да ми го плати и да не се разкарвам, а останалото?


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това документи

Мнениеот blinder » Сря 16 яну 2013 10:20


m0v3r написа:...

Какво му е на останалото ?
Все едно си на почивка в друг град.
Гражданска и преглед може да си направиш където пожелаеш.
Данъка можеш да го платиш и през интернет, мисля :roll: , но след като си плащям дакън сгради, през интернет, защо да не се плаща и автомобил.


nomatter
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 31 окт 2010 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това докумен

Мнениеот nomatter » Нед 12 май 2013 15:02


Здравейте. Може ли да обощим темата и да я допълним, ако нещо се е променило последно време.
Всичките ми документи (издадени в Шумен) изтичат след няколко месеца и смятам да ги подменя със софийски, като вече имам къде да си регистрирам постоянен адрес в София. Това ли е всичко, което трябва да направя:
1. В съответната община със собственика на апартамента отиваме и си подавам заявление за постоянен адрес.
2. Отивам в съответното поспортно, плащам си за новите документи.
3. След 30 дена си вземам паспорта и л.к. от паспортно и отивам в КАТ да си взема книжката и там си подавам заявление да ми издърпат досието.
Какво трябва да направя, за да не се налага да сменям шуменските номера на голфа със софийски?
Трябва ли да ходя да ми променят някъде големия талон или нещо подобно?
Благодаря, предварително на всички.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Смяна на адресна регистрация и свързаните с това докумен

Мнениеот nurv » Пон 13 май 2013 13:32


Номерата не си задължен да ги сменяш и от там няма нужда от промяна по големия талон. Другото написано е както си го описал. Собственика да си носи копие от Нотариалния акт или бележка за платени данъци.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта