Пада ли цената на апартамент с годините

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот nurv » Сря 16 ное 2011 15:52


Здравейте колеги,
Питам тези от вас, които имат опит или базират знанията си на наблюдения дали цената на даден апартамент пада с годините. Става въпрос за хубав квартал и сграда на около 20 години. Конкретното състояние на апартамента е много добро + изолации и хубава дограма. Въпроса е малко философски и позволява спекулиране, но моля споделете вашето мнение.




Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот nosex » Сря 16 ное 2011 15:58


От края на 2008 до сега, да, падат цените за покупка/наем на недвижимо имущество, независимо от местоположението и състоянието на имота - лично мнение
Опа, не съм догледал... :oops:
Но и с остаряването на жилището, цената му неминуемо пада - няма как, независимо от типа строителство - ЕПК, панел, тухла при апартаментите - пак лично мнение


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот embi4a » Сря 16 ное 2011 16:14


Цената ще пада ако доходите на хората падат. Ако доходите растат - цените също ще растат. Та за период от 10-15 години цената на апартамента ще е удвоена - с инфлация, повишение на доходи и т.н. За 15 години нищо не може да му стане на апартамента. По пронцип качественото строителство държи най-малко 100 години.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот nurv » Сря 16 ное 2011 16:17


Може би не съм го задал правилно, но главната идея беше. Коректно ли е да се постави на такъв апартамент цена като събратята му строителство преди 1-2 години? Бързият отговор е: "Собственика ако иска може да му иска и повече" :) Аз питам за някакви наблюдения.

Земята преди 20 години не е струвала, колкото струва сега. Не се заплащаше на бригадите колкото в "щастливите" години, както и всички такси не бяха в този размер, в който са сега. Отделно е стареенето, но все пак си остава субективната оценка, която в случая има 100% тежест.

Последна промяна от nurv на Сря 16 ное 2011 16:25, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот baracuda681 » Сря 16 ное 2011 16:20


Следва да пада, след като има амортизация. Не е нормално едно нещо да има еднаква цена на 1 и на 10 години.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот baracuda681 » Сря 16 ное 2011 16:21


nurv написа:Може би не съм го задал правилно, но главната идея беше. Коректно ли е да се постави на такъв апартамент цена като събратята му строителство преди 1-2 години. Бързият отговор е: "Собственика ако иска може да му иска и повече" :) Аз питам за някакви наблюдения.


Слагат ги цените, за да може да смъкнат някой лев надолу :)


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот forski » Сря 16 ное 2011 16:23


baracuda681 написа:Следва да пада, след като има амортизация. Не е нормално едно нещо да има еднаква цена на 1 и на 10 години.


Зависи от вложенията които са направени в този апартамент,ако е някой турбо лукс може да му искаш и Х3 от средната цена на останалите апартаменти в блока.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот stefan4o » Сря 16 ное 2011 16:25


baracuda681 написа:Следва да пада, след като има амортизация. Не е нормално едно нещо да има еднаква цена на 1 и на 10 години.

Според мен е така, също. Но не е лошо да се отчете и факторът "състояние" на имота. Също така съм виждал съм доста интересни архитектурни решения при новите апартаменти - като почти трапецовидна стая или друга нестандартна 4-ъгълна форма за стая, тесни коридори и стълбища и т.н., които моментално биха ме отказали от покупка на новопостроено жилище. Отделно при една голяма част от новото строителство за електричари се наемат разни тъмнокожи субекти (в Стара Загора съм забелязал, че по строежите работят предимно турскоговорящи, живущи в южните села до границата), дето са толкоз наясно с ел.обзавеждането, колкото и аз разбирам от ядрена физика. Да не говорим, че строителите пестят от какво ли не, предполагам всеки е виждал напукана мазилка на 1 година на чисто нова кооперация.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот stoi4o.d » Сря 16 ное 2011 16:50


За инвестиция и влагане на пари е добре,колкото и да падат цените,имотът си остава твой,похарчените пари може да не ти носят лихви от банката,но няма да бъдат изядени от инфлацията,а и все един наем може да взимаш eusa


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот hooligans » Сря 16 ное 2011 16:57


В повечето случай, старите апартаменти са по скъпи, защото нямат общи части и квадратурата е чиста mhihi

stefan4o написа:
baracuda681 написа:...

предполагам всеки е виждал напукана мазилка на 1 година на чисто нова кооперация.


Да всеки е виждал, защото сградата сляга ;)


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот Ivailo » Сря 16 ное 2011 17:44


Тая тема е като да питаш защо гоуф 2ка е на същите пари като гоуф 4ка примерно.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот nurv » Сря 16 ное 2011 17:50


ISRalien написа:Тая тема е като да питаш защо гоуф 2ка е на същите пари като гоуф 4ка примерно.

Хайде да не цапаш с великите си размисли. Ако нямаш нещо смислено не пиши.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот AmW » Сря 16 ное 2011 18:17


Пазара не е ли доста определящ при формулирането на цените, и ново и старо стройтелство


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот Petrolhead » Сря 16 ное 2011 18:26


nurv написа:
ISRalien написа:Тая тема е като да питаш защо гоуф 2ка е на същите пари като гоуф 4ка примерно.

Хайде да не цапаш с великите си размисли. Ако нямаш нещо смислено не пиши.

Вместо да скачаш помисли какво ти казва колегата.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Пада ли цената на апартамент с годините

Мнениеот nurv » Сря 16 ное 2011 18:29


Petrolhead написа:
nurv написа:
ISRalien написа:Тая тема е като да питаш защо гоуф 2ка е на същите пари като гоуф 4ка примерно.

Хайде да не цапаш с великите си размисли. Ако нямаш нещо смислено не пиши.

Вместо да скачаш помисли какво ти казва колегата.


Аз на колегата съм му насъбрал затова. Освен това по-горе съм написал, че въпроса е общ и се очакват някакви общи отговори. Разбира се, че ако вътре има обзавеждане за десетки хиляди ще повлияе на цената. Ако сградата е претърпяла някакви колосални подобрения и така нататък. Надявах се човек с опит в продажбите в момента да се намеси и да сподели малко актуална информация, а не чисто теоретични разсъждения.

За колегата през едно мнение нагоре - Пазара ще е определящ ако има някакъв оборот и количество. За в момента като чета за раздвижване на пазара се смятат 5-10 сделки. При такива обороти пазара лесно се изкривява. Върха беше статия на една агенция, в наш иначе уважаван сайт, в който се казваше, че има раздвижване на пазара на луксозни имоти и се цитираше ЕДНА сделка.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта