Избор на училище, вече проблем със занималня-уредено

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Избор на училище, вече проблем със занималня-уредено

Мнениеот vanko_VW » Пон 23 апр 2012 17:51


Здравейте на всички :)
Малкия есента ще е първолак и се чудим къде да го запишем, трябва да е в Младост, защото там ми е работата

Днес ходих в 144 СОУ и много ми допадна, а и има паралелки с Хореография, което нас ни устройва :), но проблема е че не се знае дали ще се класира

Ще съм благодарен ако ме насочите към някое друго добро училище

Последна промяна от vanko_VW на Пон 17 сеп 2012 19:03, променено общо 4 пъти.




Потребителски аватар
gogata1982
Мнения: 242
Регистриран на: Нед 23 май 2010 23:31
Автомобил: GOLF 3
Двигател: 1995 - 101
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот gogata1982 » Пон 23 апр 2012 18:02


39-то в Младост 2 никак не е лошо :)


Потребителски аватар
GREEN_lADY
Мнения: 3094
Регистриран на: Нед 11 май 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот GREEN_lADY » Пон 23 апр 2012 18:19


125то СОУ "Проф. Боян Пенев" с изучаване на чужди езици. Там завърших и не съжалявам в момента :012:


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот Aneto » Пон 23 апр 2012 18:22


От първи до четвърти клас не се избира училище, а учител!
Много е важно кой учител ще поеме децата, дали ще изгради у тях навици, дали ще ги направи колектив и т.н. и т.н..
Съвет -отиди и разпитай за учител в различните училища - вече се знае кои учителки завършват с четвъртокласници и от новата учебна година ще поемат първи клас.

Моят опит - до нас има прехвалено, прехвалено, та супер-прехвалено училище, което и аз съм завършила някога, народа се трепе да си записва децата там. Някои от учителите в горен курс дето на мен са ми преподавали, все още са в същото училище. Дори сегашната директорка навремето ми беше даскалица. Но не записах детето си там. И това беше най-доброто което направих за него. В друго, не толкова добро като общо мнение и реноме училище, но си избрах учител!!!!

ПП. Най-точно инфо кой учител "става" можеш да получиш само от едно място :lol: - низшия персонал, разбирай лелчетата, чистачките демек. Ако ги предразположиш и разговориш, могат да ти кажат най-вярно и точно при кого си заслужава да пратиш детето си! :да:


Потребителски аватар
Fifa
Мнения: 748
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 10:16
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Местоположение: София

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот Fifa » Пон 23 апр 2012 19:02


vanko_VW написа:Здравейте на всички :)
Днес ходих в 144 СОУ и много ми допадна, а и има паралелки с Хореография, което нас ни устройва :), но проблема е че не се знае дали ще се класира

И аз съм чувал добри думи за това училище


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот ivostefanov » Пон 23 апр 2012 19:13


Ако успеете да се класирате в 144-то ще останеш много доволен :да:
Дъщеря ми е там в музикалната паралелка и просто нямам думи какво правят за децата.

Ето и едно линкче от 25 годишнината на училището което беше сега на 7-ми март в НДК.
http://144sou.bg/index.php?content=albu ... 68&lang=bg


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот nosex » Пон 23 апр 2012 19:46


GREEN_lADY написа:125то СОУ "Проф. Боян Пенев" с изучаване на чужди езици. Там завърших и не съжалявам в момента :012:

Мдаа, там учих до 8-ми клас, далечната вече 1998г... :beer
Директор беше "баскетболиста" голям пич, а класна ми беше една украинка...
Сериозно е даскалото, записвай го смело детето! :да:


Потребителски аватар
Anelia
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот Anelia » Пон 23 апр 2012 21:42


Ането, :да: Това е и моето мнение. Изборът на учител в началния курс е много по-важен от избора на училище.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот hooligans » Пон 23 апр 2012 23:08


Aneto написа:ПП. Най-точно инфо кой учител "става" можеш да получиш само от едно място :lol: - низшия персонал, разбирай лелчетата, чистачките демек. Ако ги предразположиш и разговориш, могат да ти кажат най-вярно и точно при кого си заслужава да пратиш детето си! :да:

Anelia написа:Ането, :да: Това е и моето мнение. Изборът на учител в началния курс е много по-важен от избора на училище.


Как ще избираш учител, на базата на оценка от чистачката?
Вие сериозно ли?
Чистачката и лелката на бУфета ще кажат, кой е добър учител?
:screwy


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот Muncho » Вто 24 апр 2012 0:02


nosex написа:
GREEN_lADY написа:Директор беше "баскетболиста" голям пич, а класна ми беше една украинка...

Ташев?


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот Aneto » Вто 24 апр 2012 0:40


hooligans написа:
Как ще избираш учител, на базата на оценка от чистачката?
Вие сериозно ли?
Чистачката и лелката на бУфета ще кажат, кой е добър учител?
:screwy


Добре - да разгледаме възможностите:
1. Директора - мнението му за учителите е на база клюки, сплетни и интриги в женски колектив, змиярник. Да не говорим за лични предпочитания, "човек на еди кой си", вечната групичка подмазвачи и т.н.
2. Другите учители - също клюки, сплетни, плюс завист и лично отношение, евентуално борба между колежки и т.н.
3. Родители - тук вече мнението е малко по-обективно, но все пак строго индивидуално. В зависимост от това даденият учител как се е отнесъл към любимото чадо.... Родителите често сами не си познават децата - друг въпрос е че нямат време - и не знаят какви ги върши детето им в училище. И понякога "доброто мамино детенце" в реалността е хулиганче - но тогава, разбира се, учителят е виновен.
Така че това мнение е строго индивидуално - един и същ учител ще е добър за едни родители и ужасен според други.
4. Деца, които са били при този учител - все пак говорим за начален учител, значи те се все още малки, мнението им е строго субективно, отново по същите причини. А и може да не искат да си признаят някои неща, които стават в училище..
Кой остана?
Именно низшия персонал ежедневно наблюдава какво става в училището, как учителите се държат с децата, както през часа така и през междучасията, и най-вече какво е РЕАЛНОТО отношение на децата към дадения учител. Дали учителят се отнася еднакво към всички от класа или има "любимци" и съответно пък някои деца да са вечно "виновни". Дали, например не обижда децата, или пък наранява самочувствието им - или напротив....Дали се държи с децата по един начин пред колежки и родители и по съвсем друг, когато никой не наблюдава...
Доколко един учител може да предразположи децата, да сплоти класа, да ги научи на навици, да спечели доверието им и т.н.

А пък вече след това за квалификацията и знанията на съответния човек ще получите доста обективно мнение от първите три изброени категории.
Но в началния курс освен това да ги научи да пишат правилно, учителят трябва да може още много и много други неща. В средния курс - вече на първо място излизат квалификацията и знанията на учителите. Но до тогава....


Потребителски аватар
GREEN_lADY
Мнения: 3094
Регистриран на: Нед 11 май 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот GREEN_lADY » Вто 24 апр 2012 8:32


Muncho написа:
nosex написа:
GREEN_lADY написа:Директор беше "баскетболиста" голям пич, а класна ми беше една украинка...

Ташев?

:да:


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот vanko_VW » Вто 24 апр 2012 17:39


Aneto, съгласен съм с теб :да:
Ще опитаме да се запишем в 144, ако не стане остават другите :)


Vento_Power
Мнения: 979
Регистриран на: Вто 28 авг 2007 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот Vento_Power » Вто 24 апр 2012 21:03


Аз пък мога само да ти кажа кое да НЕ избираш и това е 10 СОУ Теодор Траянов.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Избор на училище за първолак в Младост - съвет

Мнениеот hooligans » Вто 24 апр 2012 21:46


Aneto написа:
hooligans написа:
Как ще избираш учител, на базата на оценка от чистачката?
Вие сериозно ли?
Чистачката и лелката на бУфета ще кажат, кой е добър учител?
:screwy


Добре - да разгледаме възможностите:
1. Директора - мнението му за учителите е на база клюки, сплетни и интриги в женски колектив, змиярник. Да не говорим за лични предпочитания, "човек на еди кой си", вечната групичка подмазвачи и т.н.
2. Другите учители - също клюки, сплетни, плюс завист и лично отношение, евентуално борба между колежки и т.н.
3. Родители - тук вече мнението е малко по-обективно, но все пак строго индивидуално. В зависимост от това даденият учител как се е отнесъл към любимото чадо.... Родителите често сами не си познават децата - друг въпрос е че нямат време - и не знаят какви ги върши детето им в училище. И понякога "доброто мамино детенце" в реалността е хулиганче - но тогава, разбира се, учителят е виновен.
Така че това мнение е строго индивидуално - един и същ учител ще е добър за едни родители и ужасен според други.
4. Деца, които са били при този учител - все пак говорим за начален учител, значи те се все още малки, мнението им е строго субективно, отново по същите причини. А и може да не искат да си признаят някои неща, които стават в училище..
Кой остана?
Именно низшия персонал ежедневно наблюдава какво става в училището, как учителите се държат с децата, както през часа така и през междучасията, и най-вече какво е РЕАЛНОТО отношение на децата към дадения учител. Дали учителят се отнася еднакво към всички от класа или има "любимци" и съответно пък някои деца да са вечно "виновни". Дали, например не обижда децата, или пък наранява самочувствието им - или напротив....Дали се държи с децата по един начин пред колежки и родители и по съвсем друг, когато никой не наблюдава...
Доколко един учител може да предразположи децата, да сплоти класа, да ги научи на навици, да спечели доверието им и т.н.

А пък вече след това за квалификацията и знанията на съответния човек ще получите доста обективно мнение от първите три изброени категории.
Но в началния курс освен това да ги научи да пишат правилно, учителят трябва да може още много и много други неща. В средния курс - вече на първо място излизат квалификацията и знанията на учителите. Но до тогава....


Дам, разбрах ти критериите за добър учител.
Значи трябва да се държи еднакво с всички ученици, да е мил и децата да го обичат.
По мое време, чистачките чистиха в междучасията, сега явно по време на час...
До къде стигнахме, чистачките да казват кой учител е добър и кой не!?
Вие не сте у ред :applause:

ПП: Да не говорим, че повечето чистачки са не много умни жени и това да им се довериш, да избират учител на детето ти е страхотно хрумване...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта