относно сайта www.p2p.bg

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот stamantonov » Сря 01 фев 2012 8:51


Някой знае ли защо е спрян достъпа до торент секцията за потребителите на сайта?




Потребителски аватар
miti_kamenov
Мнения: 1485
Регистриран на: Чет 14 фев 2008 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот miti_kamenov » Сря 01 фев 2012 8:56




Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот skotis » Сря 01 фев 2012 9:39


Добре де, като са на сървъри в Германия как ги спират да им се невиди. Или е трябвало да бъдат извън европа, май


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот ABSOLUT » Сря 01 фев 2012 10:04


Е как...
... Жадните за висок рейтинг пред "чуждите партньори" български куки (и по специално онзи тъпак с голата глава) правят акцията, спират тракера, арестуват някой.
След това, тези от тракера започват да обжалват пред съда и трябва да мине време за тази процедура.


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот Калоян Кирилов » Сря 01 фев 2012 20:00


Ами замундата как не е отнесена досега, или играта е на наши и ваши? То сериала Под прикритие хубаво разказваше как навсякъде може да се намери човек и имаш ли парички - няма закони. Съмнява ме това, че като сайта се хоства от холандски сървъри ще значи нещо...


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот skotis » Чет 02 фев 2012 10:46


Ами замундата май е отвъд Голямата вода и нашите по жицата, по жицата та до водата, а те нали не могат да плуват... Ама нищо, моля се да не ги спрат, че ако спрат замунда и арена аз ще им спра парите от гражданска (200 лв), данък (250 лв), преглед (50 лв), винетка (67)


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот Ivailo » Чет 02 фев 2012 10:49


Замунда могат да си позволят читави юристи, които да ги пазят.
И естествено, предполагам, там си има и парички, които се дават на нужните хорица.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот groznika » Чет 02 фев 2012 12:12


Ще ви кажа няколко подробности за Замунда за да НЕ спекулирате по адрес на този сайт с псевдо информацийки и слухове.

1. Замунда се хоства в Холандия в компанията Leaseweb (или поне до преди година беше там). Холандия е много либерална страна и там наистина държат на електроната свобода на хората.
2. Срещу Замунда и в момента тече наказателно производство срещу един от бившите админи и един от старите собственици. Замунда беше един от първите ударени от МВР сайтове заедно с арена. Замунда никога не са се предавали и не са плащали рушвети на никого за да бъдат оставени намира.
3. Замунда наистина имат мастити адвокати.
4. Замунда винаги са били достатъчно инициативни срещу всеки опит за налагане на електронна цензура върху свободния обмен в мрежата и НИКОГА не са били "наши" и "ваши". Като всеки друг голям подобен сайт замунда имат интерес да отстояват твърдо позициите си за свободен интернет за да може да запазят и финансовото си статукво. Това разбира се е удобно както за тях така и за нас потребителите :)

В този ред на мисли не се колебайте да подкрепите протеста срещу ACTA и други подобни проекти защото с този мижав стандарт в България... жална ни майка ако ни отнемат и малкото което имаме...

Разбира се, че подкрепям производителите на филми, музика, софт и тн., но не е правилен модела който се опитват да наложат на пазара.
Сега като се замисля, ако ги нямаше торентите сигурно нямаше да съм прочел много книги, нямаше да съм се докоснал до много велики филми, нямаше да съм се обогатил с много големи банди...
Сигурно щях да съм прост и дребен човечец жално консумиращ евтина българска чалга и четящ стари вестници...
Божа работа!


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот Ivailo » Чет 02 фев 2012 12:20


groznika написа:Сигурно щях да съм прост и дребен човечец жално консумиращ евтина българска чалга и четящ стари вестници...
Божа работа!

Ей тука си много прав... Не, че за останалото не си де, ама специално за това - знаеш ли кога бих отишъл на концерт на група, на която никога не съм чул нищо. Няма и да си купя албум на тая група, защото не знам какво да очаквам...


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот groznika » Чет 02 фев 2012 18:01


Всъщност това за чалгата и старите вестници е малко относително и примера не е особено обективен.
Със сигурност обаче мнозина от нас никога нямаше да се научат да работят с компютър, с офис пакетите на майкрософт, с фотошоп, с кад програми, аудио и видео обработващи инструменти и мноооого много други неща.

По отношение на софтуера... категорично подкрепям, че за бизнес нужди задължително трябва да се плаща всеки байт софтуерен продукт! Като цяло обаче обикновения човек трябва да има свободен достъп до програмни продукти и сам да избира свободно в каква посока да се развива. Това е като в училище. Към 5-ти 6-ти клас си проличава детето на къде го влече и кое му се отдава. Математика и точни науки ли ще са... литература и хуманитарни предмети, спорт, творчество...
Не всеки става за програмист, не всеки става за уеб и графичен дизайнер и тн., но всеки ТРЯБВА да има възможност сам да провери на къде го дърпа, да може свободно да развива таланта си и един ден уверено да прилага на практика възможностите си защото не всички имат възможност за скъпо и качествено образование, а това си е чиста дискриминация на социален принцип. Света се лишава от много кадърни кадри само защото съдбата е отредила някой да се роди в пропаднала и корумпирана източно европейска държава в семейство на мед. сестра и учител в малко село... В държавици нямащи ресурси и алтернативи, но имащи алчни адвокати като Заки Соколов слугуващи на алчни мега компании и лобиращи за акти, пипи, сопи и всякакви други ограничаващи саморазвитието на хората закони и споразумения.

Относно развлекателните продукти (игри, филми, музика и тн.) нещата са горе долу аналогични.
Защо едно пъпчиво американско хлапе да може да има на рафта над компютъра си всички нови игри, а в една България скъсания татко да се чуди как да обясни на хлапето си, че понеже бачка за 160 долара на месец няма как да му купи Diablo III за 120 лв... Нима едното дете е по-малко човек от другото?
Не мога да повярвам, че в БГ сме се пръкнали само крадци и авантаджии най-големи на света! Не мога да повярвам, че има човек който да не желае да е способен да си закупи оригинални и качествени плочи и дискове на любимата банда. Не вярвам, че има човек на който да не му се ходи на кино и на концерти. Не вярвам, че има хора които не биха искали да имат блурей колекция на любими филми и актьори...
Хора сме все пак и като такива повечето от нас се стремят към повече и по-добро във всяко отношение. За жалост обаче мизерията ни принуждава да се задоволяваме с евтини видеорипове, некачествени mp3-ки, кракнати и осакатени софтуери без поддръжка, бъгаво хакнати игри и тн.
Специално за развлекателния копирайт според мен в световен мащаб трябва да има революция. Правата върху развлекателни и културни продукти да НЕ са вечни и пожизнени а категорично срочни! Например 18 или 24 месеца след излизането на филм той да бъде освободен от копирайт и да може всеки да го притежава и свободно да го разпространява! С музиката и игрите да се процедира аналогично.
Подобна практика би осигурила както печалби на производителите така и адекватно развитие и достъп до световните блага на ВСИСЧКИ!
Нетърпеливите и заможните ще бъдат първи в киносалоните, ще си закупуват оригинални носители и ще са сред първите вкусили новия продукт. За останалите обаче също ще има алтернатива след изтичане на копирайта, а не както сега правата да хранят синове и внуци на някогашни величия.

Човекът е социално същество. Живее, възпитава се и се изгражда като личност в средата която обитава. Всеки гении е малко или много продукт на обществото в което се е развил като такъв. Следователно не е морално да лишиш същото това общество от плодовете на труда си.

Малко се отплеснах с болните си идеи, но в общи линии това част от основната кауза на p2p обществото. Интернет и правото на достъп до информация такива каквито ги разбирам аз и каквито ми се ще да бъдат. За жалост в капиталистическия свят функционират други модели на алчност и безчовечност и никой не го интересува, че света и прогреса буксуват когато става въпрос за печалби...

Съжалявам за p2p.bg
Съжалявам, че са били достатъчно малък сайт за да не могат да си платят сигурна колокация и читави адвокати. Съжалявам и за elit.bg и за sab.bz и за много други които паднаха в "битката" за свободно споделяне. Надявам се мега компаниите да не успеят в кръстоносния си поход и скоро да видим една нова концепция за копирайта в която ще има за всички и никой няма да е ощетен...
Дано...


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот Чудомир » Пет 03 фев 2012 0:02


Groznika, в голяма част на поста ти съм съгласен с тебе. Обаче пропускаш едно съществено нещо, а именно - липсата на вътрешна мотивация за развитие. Ганьо като е научил "мекото" през торентите никога няма да помисли да си купи нещо купешката. Защото никога няма да може да си го позволи. А не може да си го позволи, защото вместо да седне да прочете една книга, да се образова и да търси "начини" да си дигне дохода той е свикнал всяка вечер да е на ракийката и салатката. И събота да се умъртви и нулира до следващата заплата, имайки телефон за 1000лв, обаче без пари за един айрян.

Също като тебе и аз така викам "не мога да повярвам", ама го виждам с очите си всеки път като се прибера. Даже като се опиташ да обясниш как и защо и как се върти света те прекъсват на 2рото изречение и викат "Мани, не ми обяснявай ти на мене...."

И за да затовря логическия кръг на мисълта - хората отдавна са го измислили - нарича се MSDN абонамент и чрез него на университетите се дава право безплатно да разпростряват MS продукти сред студентите. Софта може легално да се ползва след завършване на университета за некомерсиални цели.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот maxpayne » Пет 03 фев 2012 1:48


Чудомир написа:И за да затовря логическия кръг на мисълта - хората отдавна са го измислили - нарича се MSDN абонамент и чрез него на университетите се дава право безплатно да разпростряват MS продукти сред студентите. Софта може легално да се ползва след завършване на университета за некомерсиални цели.

А извън MS продуктите?
По стечение на обстоятелствата професията, която упражнявам, съм я научил самостоятелно, пред компютъра. Тогава даже и книги нямаше особено по темата да си купя. И като са мен са поне 70-80% от хората, които мога да нарека колеги. Просто в България навремето не се преподаваха такива неща, съответно без дисковете от Славейков и без висене по цяла нощ на 14400bps dial-up щях да работя нещо съвсем друго, защото съм завършил нещо доста различно.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот Чудомир » Пет 03 фев 2012 2:07


Извън MS продуктите по спомени лицензите за университетски учреждения бяха между 19-90 евро, говорим за софт дето струва до към 700 евро за 1 лиценз. Така че разхода за софт беше сравнително нисък, а както казах - основните продукти на MS за специалности като информатика се сваляха като за световно за 0 време, заедно с персонализирания ключ

Аз също съм нощувал на 14400, звука още ми звъни в ушите. И нещата, дето съм ги работил и сега работя, не съм ги учил в унито. Ама така се случи, така ме отвя вятъраа...А колкото до четене - ако можех да преброя колко нощни смени съм изкарал четейки ПЦ списания...Ама и те, и унито са ми дали само основата, а другото идва on top


Потребителски аватар
heimdal
Мнения: 1857
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 10:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: 1997
Местоположение: София

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот heimdal » Пет 03 фев 2012 7:39


Ей музейните работници! :Mr Green Fun Стига, че сега ще се появи за пример и някой Правец и 2-3 Изот-а :)
Сега сериозно.
Повечето написана журналистика тук е вярна. На този стандарт дето ни държат, как си го представяте да се издигаме ?
А именно на запад се посяга, от това че нямат средства ли ? Предимно от наложени ограничения!
Някой кракер да е поискал пари за отключване на софтуерчета за хиляди пари ? Съгласен съм, че имат права производителите.
Но тези цени ? По-прекрасното е че всъщност са изкарали достатъчно пари за да погазват конституции и да си правят закончета.
Някой да е гледал филма "Фаренхайт 451" на Трюфо (или книгата на Бредбъри)? И за да търсим конспирация,
така както във филма има служба пожарникари ...ами ние си имаме голям пожарникар на председателския пост !
Още през 66-та са направили филм за Б. И една асоциация.
Кой знае защо се сетих за прочутите аутодафета с НЕнацистка литература при управлението на Хитлер. Може и от там да му е дошла идеята на Бредбъри.
Просто още една подкрепа на старата пословица "Прост народ - слаба държава". И лесна за управление.


Потребителски аватар
mmkosev
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 13 сеп 2008 7:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: относно сайта www.p2p.bg

Мнениеот mmkosev » Пет 03 фев 2012 8:44


Гордея се че има хора като groznika,който изразяват мнението на много българи,а и правилно е отразил действителността в която живеем.Трабва да се борим и за малкото което ни е останало.А и това ,че теглим някоя мп3-ка по никакъв начин не ощетява групите защото българина заделя залъка си за да отиде на концертите на същите тези групи.С филмите и кината е аналогично.ДА ЗАЩИТИМ ПРАВАТА СИ НА СВОБОДА В МРЕЖАТА.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 242 госта