Нужна ли ни е полицията?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Малко_Направен
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 21:51
Автомобил: Mercedes W203
Двигател: 270 CDI
Местоположение: Търговище

Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Малко_Направен » Сря 11 юли 2012 13:50


Понеже съм афектиран все още от това, че ми откраднаха автомобила, въпреки че мина един месец, си задавам въпроса - нужна ли ни е полицията, след като е безпомощна, като 90 годишна бабичка пред млад изнасилвач.
Доводите са ми следните: Всички полицаи ме питаха, имам ли каско? Защо да имам каско? Задължително ли е? Та нали плащам данъци и следователно в полицията получават заплати, за да си свършат работата? Като държавата не може да си свърши работата, да ми плати това, което са ми взели. Като не си платя данъците аз, запорират заплати, спират децата от детска градина и един куп неща. Питам аз сега, като ми вземат колата на мен или на някой друг обикновен човек, аз кое да запорирам? Ходих в полицията да си взема документ, с който да си отпиша колата от данъчното, а от там следователката ми обяснява колко много съжалява, че нямат какво да направят по моя случай. На отговора ми, че идвам да си взема просто документа за данъчното, а не документ за прекратяване на издирването, тя мълчи и вдига рамене. Казвам и, че 90% от откраднатите коли не ги намират, тя ми отговаря-не са 90, а 60%. Е добре,защо да има полиция, като има застрахователи-крадат ми колата, пишат и да плащат, наводня си къщата, идват пишат и пак плащат, разбият ми апартамента, идват пишат и пак да плащат, аз съответно ще си плащам таксите за застраховане. Защо да се хранят една камара нехранимайковци с наднормено тегло и частни бизнеси? Не знам какъв е отговора на въпросите, които задавам, не знам дали е тук мястото на тази тема, сигурно не съм прав, но съм бесен и знам, че има една голяма организирана престъпна група, която се нарича "полиция" и подбира много точно и ясно на кого да помогне и на кого не. Извинявам се, ако съм Ви отегчил, но не приемам за нормално, как някой е харесал моята кола и е решил, че може да си я вземе, с ясната мисъл, че няма кой и копче да му каже.




Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Stoi » Сря 11 юли 2012 14:05


Въпроса по-точно е нужна ли ни е държава ?
www.sram-bg.com


Потребителски аватар
Малко_Направен
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 21:51
Автомобил: Mercedes W203
Двигател: 270 CDI
Местоположение: Търговище

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Малко_Направен » Сря 11 юли 2012 14:14


Колеги,не мисля да обръщам темата в политическа или да дъвча едни същи неща от сорта,колко сме зле,просто съм възмутен от липсата на каквото и да е отношение.Разпитваха ме така,все едно аз съм откраднал нещо.Единствено исках да споделя тук сред вас,това,което ми се случи,за да знаете какво да очаквате,ако един ден се случи на вас.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот groznika » Сря 11 юли 2012 14:22


Малко_Направен написа:Единствено исках да споделя тук сред вас,това,което ми се случи,за да знаете какво да очаквате,ако един ден се случи на вас.


Знаем колега. Никой не иска да е на твоето място и надали има човек тук който да оспорва думите ти.
Няма как да не те упрекна за каксото обаче...
Да оставиш този автомобил на улицата в "прекрасната" ни действителност без да имаш каско (не че е някаква гаранция)... си е чиста проба хазарт.
Никой не е предпазен от кражба на МПС-то, но застраховката поне ти дава реална възможност да не оставаш дълго пеш и да покриеш част от загубите си.
Бих те посъветвал наистина да помислиш по въпроса при следващата ти кола. Най-малкото ще спиш по-спокойно.


Потребителски аватар
Малко_Направен
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 21:51
Автомобил: Mercedes W203
Двигател: 270 CDI
Местоположение: Търговище

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Малко_Направен » Сря 11 юли 2012 14:26


Е вече съм наясно,че ще имам каско,ама е малко късно.Благодаря за разбирането.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19715
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 юли 2012 14:45


Полиция ни е нужна, но не тази, която имаме, защото тя не ни върши работа.

Бюджетът на МВР за 2012 г. е 1 милиард лева! 1 000 милиона потъват в една система с изключително ниско КПД.

Съжалявам за колата, изглежда добре на снимките.

И ще добавя един цитат в подкрепа на думите ми:
България се появява на първо място по разходи за сигурност. Средната стойност на харчовете, които правителството прави, се равнява на 3% от БВП, изпреварвайки Обединеното кралство, Естония, Словакия. За същия период средния разход за ЕС за вътрешен ред и сигурност се равнява на 1,9% от БВП. Държавата ни прави близо 30% повече разходи за поддържане на вътрешния ред и осигуряване сигурността на гражданите, отколкото по-голяма част от държавите в Европа.

От разбивката на разходите се вижда, че най-голям процент - 1,6% от БВП - се харчи за полицейски услуги, като тук ни изпреварва единствено Кипър – 1,7%, а средното ниво за Европа възлиза на 1%. Следват административните разходи за съдилища, където България отново е на първо място – 0,7% от БВП, заедно с Полша. Средното ниво за Европа по това перо възлиза на 0,4%. Прави впечатление, че по разходи за пожарна защита отново се нареждаме на първо място спрямо държавите, за които има данни, с 0,4% от БВП. Дори държави като Испания и Италия, които имат много по-топъл климат и традиционно са заплашени от това природно бедствие през летните месеци, имат по-малки разходи – 0,1% от БВП.

Прочетете повече на: http://ime.bg/bg/articles/bylgariya-pyr ... z20JnFsIdP


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1638
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот MMX » Сря 11 юли 2012 15:15


Малко_Направен написа:Всички полицаи ме питаха, имам ли каско? Защо да имам каско?

Според мен са те питали основателно - интересува ги наистина ли да я търсят или застрахователя ще свърши работата. Все пак има значение. Все едно следовател разследващ убийство да пита "убития имаше ли застраховка" и някой да каже "какво значение има".


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Haralampi » Сря 11 юли 2012 15:34


Коя работа ще свърши застрахователя?? Работата на застрахователя не е да търси и наказва крадци - това е ролята на полицията, която трябва да си я свърши без каквото и да е значение дали има застраховка или не!

Колегата, на когото изключително съувствам, е абсолютно прав, въпросът е не само излишен, но и провокативен!

Или предлагаш когато някой те потроши от бой, полицията да те пита "ама ти нали имаш здравна застраховка, значи да не издирваме/съдим извършителя" ??? :screwy


Потребителски аватар
KRASUGATA
Мнения: 170
Регистриран на: Пет 30 ное 2007 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот KRASUGATA » Сря 11 юли 2012 15:49


Разбирасе, че е нужна. Като стане нещо, к'во правите - звъните първо на полицията, нали?
Сигурен съм, че въпреки голямото недоволство, първо на нея се звъни с някаква надежда за помощ.
То е ясно и очевидно, че в БГ не само полицията е подкупна и мудна - почти във всичко е така.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот stoi4o.d » Сря 11 юли 2012 16:04


Ми дайте да махнем и армията и болниците и да се оправяме сами mhihi

Колега имай вяра,че ще се намери :да: Пожелавам ти го :beer Но ако е разглобена в някой гараж на части,чудно как и немската полиция ще я намери... eusa
btw Преди 2-3 дена намериха 33 двигателя за БМВ в Перник


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот baracuda681 » Сря 11 юли 2012 16:09


Малко_Направен написа: Всички полицаи ме питаха, имам ли каско?


Да си чувал за застрахователна измама ;) Ако имаше каско, първияят заподозрян, щеше да си ти ;)
За жалост си прав, че полицията не прави почти нищо и цялата система е корумпирана, НО си представи само 1 ден, без полиция. Ще настъпи пълна анархия...


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот nurv » Сря 11 юли 2012 16:20


baracuda681 написа:За жалост си прав, че полицията не прави почти нищо и цялата система е корумпирана

При зададения въпрос отговорът е - Да полиция ни трябва!. Съгласен съм с анализа на ИПИ, че може би КПД-то е много ниско, но съпоставяне на бюджет на МВР с БВП е чисто икономически показател без смисъл. Проблема не е в бюджета на МВР, а в малкия БВП, но по тая тема няма какво да кажа. Отностно полицията ... моята кола е разбивана 4 пъти, засега си е при мен. Беше с каско, беше и без каско, беше и на паркинг охраняван с камери и физическа охрана на G4S И пак я разбиха. Говорим за Голф 3 с плеър за 170 лева някой да не си помисли, че карам супер кола. Та идеята е в нито един от случаите нямаше развитие по въпроса. Обаче една вечер при последното разбиване ми отмъкнаха само hadsfree с кабел :) Тогава вече ме домързя да ида до РПУ-то. На другия ден дойде до мен един полицай, който живеел в съседния блок и ме пита дали са ми разбили голфчето снощи. Потвърдих, след което той ми сподели, че са го хванали и са му "казали", че не трябва да прави така. И това без да подам жалба, тоя път. Въпрос на обстоятелства. Живеем в бандитска държава и полиция определено ни трябва. При първото обаждане трябваше да чакам полицаите 7 часа, защото апартаментите били с предимство. Представи си за какво мазало говорим.

Последна промяна от nurv на Сря 11 юли 2012 16:25, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1638
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот MMX » Сря 11 юли 2012 16:24


baracuda681 написа:
Малко_Направен написа: Всички полицаи ме питаха, имам ли каско?


Да си чувал за застрахователна измама ;) Ако имаше каско, първияят заподозрян, щеше да си ти ;)

Това имам предвид, че дори само за статистиката е важен тоя въпрос, а не е само за там.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот maxpayne » Сря 11 юли 2012 16:27


Vlad777 написа:Полиция ни е нужна, но не тази, която имаме, защото тя не ни върши работа.

Кратко и точно

Тя че е нужна - нужна е, но не и във варианта тъпа, нахална, незаинтересована, мързелива, нестимулирана, необучена, необорудвана, мачкана от началниците си и като резултат - неуважавана от никого.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот lokva » Сря 11 юли 2012 16:34


да нужна е. но докато не обвържат заплатите които вземат със свършената работа никои няма да си мръдне пръста да свърши поне малко работа



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта