Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот dimovip » Чет 28 мар 2013 6:20


freestyler911 написа:
dimovip написа:. но е и разход по кредит, което за да е равностойно трябва да се приспада от днъците....


Ти наясно ли си едно банково сдружение какви и колко данъци плаща по приходите си по лихва от кредит? :banghead Ти наясно ли си че НЕ кредитираш банката и не раздаваш кредити на банките, понеже не си банкова институция, наясно ли си че парите ти са ВИНАГИ налични в банката от където можеш да си ги вземеш. Ти като кредитополучател можеш ли да го гарантираш на банката при един ипотечен кредит?

Айде да не са всички все накърнени .... Няма от къде да дойдат парите освен от данъци в хазната....

А твоите 45 лева на месец ... ако трябва да си ги набавяш редовно от някъде няма да мислиш точно така ... Ако 5 лева на месец данък те притесняват а 45 на месец не ти трябват , нещо си самопротиворечиш. И точно твоите 10 000 лева можеш да си ги вземеш от днес за утре... че и лихвата ще ти платят за колкото си ги държал в банката. Не знам кой ти ползва парите ....

Аз за втори път влизам в спор с тебе, но явно просто няма смисъл, и ти знаеш и виждаш всичко....

не ми разбра мисълта, защото не се изразих достатъчно точно.Както и да е , няма да споря с никой, имам си мнение и си го изказах, без да се правя ма много умен.А парите дето ги раздадват банките да не би да ги носи щъркела?!?!?Само едно еъпросче последно... ако патире са над 100000евто кой ще ми гарантира за тях....Парите в хазната идват от данъци, прав си, но за да е тя пълна трябва да има производство, с не да се взима лихва от чевечеца , който си е итделил парички за черни дни.




Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот nurv » Чет 28 мар 2013 10:16


maxpayne написа: Отделно, че пък ако спреш да си плащаш вноските хем ще ти вземат имота, хем пак ще дължиш пари ако е паднала цената му. Истина е все пак, че в страна като България е много лесно да се окажеш неплатежоспособен и да не можеш да си погасяваш заема.

Въобще не ги мислете банките, друг досега не е измислил да печели от нищото


Това не е никак вярно. Банката взема имот в много, много краен случай. Те работят с пари и си искат парите. Ако са готови да отписват големи дългове няма да я докарат до никъде. Затова трябва да си много закъсал и то поне година и половина време да се правиш на ударен без преговори с банката, за да се стигне до съдия изпълнител.

Друг тънък момент е с тези гаранции на депозити. Моля ако някой може да цитира текст с конкретни цифри, защото аз до сега не съм видял. Тази гаранция за депозити е малко като - Банката знае, че има да дава пари - ти знаеш, че имаш да вземаш пари. Кога ще се случи това обаче не се търси отговор.


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот eddyman » Чет 28 мар 2013 11:25




Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот nurv » Чет 28 мар 2013 11:27


Било пред очите ми :) Благодаря!


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот eddyman » Чет 28 мар 2013 12:01


Друг е въпросът, че Фонда разполага с 1.5 млрд. лева за покриване на депозити, а само една банка да вземеш, примерно ПИБ, има над 6 млрд. лв депозитна база. Така че защитата е колкото реална толкова и психологическа :):)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот VWGT » Чет 28 мар 2013 12:55


че е афиф работата у нас, така е, ама все пак се предполага, че няма всички банки да фалират едновременно :) какъв е броя и средния размер на депозитите в най-голямата банка у нас (или за всички взети зедно) ? за да видим горе-долу доколко системата е обезпечена


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот maxpayne » Чет 28 мар 2013 14:39


nurv написа:Това не е никак вярно. Банката взема имот в много, много краен случай.

Да, естествено, че предпочитат ти да продължиш да си плащаш, но ако загубиш доходите си става интересно. Спри да плащаш 6 месеца и ще говорим пак.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот nurv » Чет 28 мар 2013 14:41


Аз не разбирам какво е това оплакване. Като имаш финансови проблеми от каквото и да е естество не трябва да чакаш банката да ти каже: "Айде от нас да мине". Отиваш и говорите за различни схеми.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот maxpayne » Чет 28 мар 2013 15:33


Това, което казах, беше да не ги жалите банките и поясних защо


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот freestyler911 » Чет 28 мар 2013 18:44


dimovip написа:....не да се взима лихва от чевечеца , който си е итделил парички за черни дни.


Предполагам си прочел че 10%-ния данък е данък върху лихвата , 100 лева за една година ако имат 5 лева лихва, 10% от тази лихва , тоест 10% от 5 лева или 50 стотинки от тези пет лева са данък , а не от внесените по депозита 100 лева.
Капиш?!


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот dimovip » Чет 28 мар 2013 21:03


Надявам се никога да не стигаш дотам, че да ти пука за 50 стотинки.Искрено се надявам.Ако за мен и теб 50 стотинки са нищо , има хора, които наистина ги нямат и колкото и да не ти се вярва оцеляват.Извинявам се на автора на ремата, че му я пооакахме с други размисли и страсти.Парите са твои, ти си човека, който трябва да реши какво да прави с тях.Поздрави и извинявай отново колега.


rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот rostislav1998 » Пет 29 мар 2013 1:17


Бях попаднал на една статия свързана с гаранцията по депозитите ,но не мога да я намеря.Та в нея ставаше въпрос,че при фалит и нужда от изплащане на депозитите има начален срок по спомен 20 дена,но не и краен,като коментара беше сетете се ,че крайният срок може да бъде и 50 години.И още нещо ставаше въпрос ,че валутните депозити са гарантирани но в лева.Малка подробност но съществена.


Потребителски аватар
simo
Мнения: 361
Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
Автомобил: VW Passat B2 1986
Двигател: DT 1600
Местоположение: Бургас

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот simo » Пет 29 мар 2013 1:30


Точно това ми беше на акъла и на мен...
Ето за какво говори колегата отгоре:
В Закона за гарантиране на влоговете има два криминални момента. Единият е, че при фалит на дадена банка фондът за гарантиране на влоговете трябва да започне изплащането не по-късно от 20 дни, но никъде не пише кога ще завърши, което позволява това изплащане да продължи 50 години, т.е. хората никога да не не си получат парите.

Вторият от криминалните моменти е, че всички валутни влогове ще бъдат изплащани в левове по курса на първоначалния ден на плащането. Тоест, ако не дай Боже, стане някаква криза, левът бъде обезценен, всички хора, които имат валутни влогове, а те са над 15 милиарда лв. равностойност, ще загубят валутните си влогове и ще им бъдат изплатени обезценени левове.
Целият материал е тук.
Има над какво да се помисли :wink

ПП: Не искам да започвам спор, но идеята за данък върху лихва по депозит е кокошкарщина. Плюс това е важен принципът, а не сумата. Веднъж да влезе главичката, после все ще има оправдание да се завре още...
:stumm


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот IRRITATING » Съб 30 мар 2013 12:18


И в Кипър им бяха гарантирани влоговете а като гледам яко ги изгърбиха Според мен е въпрос на време и в България да стане


Потребителски аватар
everlastt
Мнения: 275
Регистриран на: Пон 03 сеп 2007 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коя банка дава най-добра лихва при депозит?

Мнениеот everlastt » Съб 30 мар 2013 20:30


В Кипър положението е нещо такова http://www.infowars.com/so-whats-it-like-to-have-a-business-in-cyprus-right-now/



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Terranozavar и 53 госта