Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 870
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот tisho_tch » Вто 04 сеп 2012 20:43


Ще слагам ПВЦ дограма и ще кандидатствам за този кредит. Интересува ме при положение че сумата за дограмата я имам предварително как мога да процедирам с обсл. банка (ПроКредит) за да ми начисли в крайна сметка минимални удръжки от: такси, лихви и т.н.....Защото по мой груби сметки въпреки че УЖ безвъзмездната помощ е 20%....в крайна сметка в най-добрия случай (ако върнеш кредита на 6-тия месец колкото е минимума ?!?) Банката си прибира около 9%

Предполагам че някой от вас са се сблъсквали с този казус и ще дадат съвет :?




Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 724
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот williams_vn » Вто 04 сеп 2012 20:51


реално все едно някои ти е дал пари без лихва приятелката ми си взе климатик 18-ка на цена около 1700 лева някъде и с тоя кредит енергиина ефективност и излезе точно безлихвен кредита


Потребителски аватар
mmkosev
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 13 сеп 2008 7:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот mmkosev » Вто 04 сеп 2012 21:19


колега няма оттърване от банката.Вече трети път тегля такъв кредит от две различни банки и ефекта е един и същ.10 процента ще ги вземат.Остава да решиш дали да плащаш кеш и да спасиш около 10 процента или за година и да си на жус.Успех.


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 870
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот tisho_tch » Вто 04 сеп 2012 21:54


Ами и аз така ги смятах...но подочух че имало начин да върнеш целия заем още на 1-вия месец...някакъв нов закон ли..к'во ли - и по този начин да се отървеш от лихвите за 5 месеца. Но ако никой не знае за такова нещо явно си е само слух.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот velinsl » Вто 04 сеп 2012 23:05


tisho_tch написа:Ами и аз така ги смятах...но подочух че имало начин да върнеш целия заем още на 1-вия месец...някакъв нов закон ли..к'во ли - и по този начин да се отървеш от лихвите за 5 месеца. Но ако никой не знае за такова нещо явно си е само слух.

Имаше една такава опция, че като върнеш заема до някакъв период (и аз мисля, че беше месец) не ти начисляват лихви.


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот PuShE_ » Сря 05 сеп 2012 6:08


А някой знае ли,че тези 20% който ти връщат,дефакто си ги плащаш,когато отидеш да договаряш цена за дограмата,майсторите ти казват цена без ДДС,а когато е със кредит банката иска фактура,с начислено ДДС,дефакто си плащаш и ДДС-то и после ти го връщат,ако имаш парите на куп по-добре си сложи дограмата,ще спестиш от разходи за кандидатстване,обслужване на кредит и др....


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 870
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот tisho_tch » Сря 05 сеп 2012 6:20


PuShE_ написа:А някой знае ли,че тези 20% който ти връщат,дефакто си ги плащаш,когато отидеш да договаряш цена за дограмата,майсторите ти казват цена без ДДС,а когато е със кредит банката иска фактура,с начислено ДДС,дефакто си плащаш и ДДС-то и после ти го връщат,ако имаш парите на куп по-добре си сложи дограмата,ще спестиш от разходи за кандидатстване,обслужване на кредит и др....


Това за щастие не винаги е така, особено при сериозните фирми. На мен първо ми направиха калкулацията на дограмата като им казах че няма да искам кредити....на края си "промених" решението да видя резултата - нямаше промяна в крайната цена за дограмата.
Иначе гаражните дограмаджии си искат и те 7-8% от печалбата :)


Потребителски аватар
joro_tt
Мнения: 256
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот joro_tt » Сря 05 сеп 2012 7:55


Иди в СИБанк.
Теглиш кредита с обезпечение залог. Т.е. твоите налични пари си слагаш в банката на депозит.
Таксата за разглеждане беше 10 лв.
Таксата за отпускане е % от сумата. На 1320лв. беше към 10лв.
В формуляра за оферта на дограмата да ти пишат всичко - доставка, монтаж, други...
Веднага след като ти преведат 20% по сметката, отиваш и погасяваш предсрочно кредита с парите от депозита. Няма наказателни такси. Изтегляш каквото е останало по сметката и я закриваш.
Проверено преди 2 месеца - работи!


ikonoma
Мнения: 419
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот ikonoma » Сря 05 сеп 2012 8:04


В крайна сметка какъв процент от парите загуби?


Потребителски аватар
joro_tt
Мнения: 256
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот joro_tt » Сря 05 сеп 2012 8:34


Нищо не съм загубил.
За климатик на стойност 1320лв. Кяра е около 230лв. /не съм ги смятал до стотинка/
Т.е. климатика ми легна на около 1090лв.
/имай предвид, че е доста разкарване, само до банката ходих 7-8пъти./


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот Svetlix » Сря 05 сеп 2012 9:13


joro_tt написа:Иди в СИБанк.
Теглиш кредита с обезпечение залог. Т.е. твоите налични пари си слагаш в банката на депозит.
Таксата за разглеждане беше 10 лв.
Таксата за отпускане е % от сумата. На 1320лв. беше към 10лв.
В формуляра за оферта на дограмата да ти пишат всичко - доставка, монтаж, други...
Веднага след като ти преведат 20% по сметката, отиваш и погасяваш предсрочно кредита с парите от депозита. Няма наказателни такси. Изтегляш каквото е останало по сметката и я закриваш.
Проверено преди 2 месеца - работи!


Подкрепям написаното от колегата.

Сега видях че си от Троян. Най-близкия офис на СИБАНК ти е в Ловеч.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот VWGT » Сря 05 сеп 2012 10:41


идеята на този КРЕДИТ е ако нямаш парите, да ти излезе безлихвен. Ако имаш кеш няма смисъл да се занимаваш с кредит, разправии, документи, време ... ти си прецени.
А и фирмите с дограмата ще ти дадат някоя отстъпка при кешово плащане. При покупка на климатик от магазин е маалко по-различно.


Потребителски аватар
joro_tt
Мнения: 256
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот joro_tt » Сря 05 сеп 2012 12:00


http://www.reecl.org/bg/about_us.php
Парите се отпускат от Европейската банка за възстановяване и развитие.
А българските банки като пиявици, всеачески се опитват (и успяват) да вземат до стотинка полагащата ни се европейска помощ. Начинът по който се кредитират дейностите е пошъл и вместо да се стимулира икономиката, на човек в един момент му писва и поставя на кантар парите, които би спестил с нервите, които ще троши.
И не само стимулиране на икономиката ами и основната цел - намаляване на енергийното потребление, което е и цел в световен мащаб.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот calm » Сря 05 сеп 2012 12:19


PuShE_ написа:А някой знае ли,че тези 20% който ти връщат,дефакто си ги плащаш,когато отидеш да договаряш цена за дограмата,майсторите ти казват цена без ДДС,а когато е със кредит банката иска фактура,с начислено ДДС,дефакто си плащаш и ДДС-то и после ти го връщат,ако имаш парите на куп по-добре си сложи дограмата,ще спестиш от разходи за кандидатстване,обслужване на кредит и др....


Това важи само при топлоизолацията и обръщането на дограмата. При самата дограма или климатиците ДДС си е начислен. Поне при мен, винаги като стане въпрос за дограма, всички казват че не може без ДДС.
Варианта с кредит и погасяването му в едномесечен срок си е оферта. Не се бях замислял до сега, но явно става и това явно е един от малкото начини да излезеш на далавера от банката. Обаче остава в кредитната история, което пък... Нали всеки иска да е на печалба?! Банките не правят разлика. Сещаш се, че ако дадеш пари на някой и очакваш да спечелиш от това, обаче на края го изядеш дебелия, няма да повториш :012:

P.S.:
Че се присетих... Преди десетина години, един човек при игра на покер каза: "Колкото и да въртиш, сучеш, на края банката винаги печели". И... стана от масата.


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 870
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Re: Кредит "Енергийна Ефективност" - въпросче ?

Мнениеот tisho_tch » Чет 06 сеп 2012 8:21


Svetlix написа:
joro_tt написа:Иди в СИБанк.
Теглиш кредита с обезпечение залог. Т.е. твоите налични пари си слагаш в банката на депозит.
Таксата за разглеждане беше 10 лв.
Таксата за отпускане е % от сумата. На 1320лв. беше към 10лв.
В формуляра за оферта на дограмата да ти пишат всичко - доставка, монтаж, други...
Веднага след като ти преведат 20% по сметката, отиваш и погасяваш предсрочно кредита с парите от депозита. Няма наказателни такси. Изтегляш каквото е останало по сметката и я закриваш.
Проверено преди 2 месеца - работи!


Подкрепям написаното от колегата.

Сега видях че си от Троян. Най-близкия офис на СИБАНК ти е в Ловеч.


Все пак някой да е проверявал дали работи схемата последните дни/седмици...защото в сайта на СиБанк откривам промени: "Такса за разглеждане 25лв"
:?:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта