Въпроси за малък кредит

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот eddyman » Чет 05 сеп 2013 14:50


http://www.sgeb.bg/bg/expresso-consumer-loan-individuals.html
не че ги рекламирам нямам нищо общо с тях :)




Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот nosex » Чет 05 сеп 2013 14:53


hidalgo, благодаря!


Потребителски аватар
Ivan_GT
Мнения: 765
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 15:31
Автомобил: BMW E39
Двигател: M52B20 98

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот Ivan_GT » Чет 05 сеп 2013 19:57


Интересно,защо в ДСК,не дават.Майка ми тегли от там преди 2 месеца,осигурява се на 480 лв :rolleyes
Питай ако искаш в СиБанк,аз теглих преди 2 дни от там(ипотечен),няма скрити такси и условия,всичко което ми обясниха(дори и най-дребните такси) първият път като отидох го пише в договора.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот ALESYZ » Пет 06 сеп 2013 7:21


Как изобщо ви идва на ум да теглите кредити, незнам. Поради една проста причина. Че да си длъжник, е най-гадното нещо на света. А бъдещето никой не ви го гарантира, че ще можете да си плащате кредитите. Аз теглих кредити преди време и разсъждавах, че като имам сега, ще имам и следващите 10 г. Да е имало някой да ме удари по главата, ама нямаше. После останах без работа и ми фалира бизнеса. Не ме питайте какво и как съм правил, Божа милост, че съм жив и всичко си ми е вкъщи и самата къща, нали. Не 1000, ами 10 лв. от близък човек няма да взема, камо ли от банка. Не ставайте длъжници, колеги, за никакви пари.


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот toshara » Вто 10 сеп 2013 20:49


Колега,кредита беше предимно заради лечение,така че има почти неотложни причини...А и не знам откъде я изрови тая тема :icon_lol


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 10 сеп 2013 20:54


То и аз преди време ще теглих заем за кола :gruebel :no Радвам се, че не го направих, с тези цени на горивата, и тази криза, ни кола ще караш ни заем ще изплащаш и направо :death :banghead

:negramotno


Потребителски аватар
jorkata6785
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 17 фев 2008 23:54
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот jorkata6785 » Вто 10 сеп 2013 21:22


Най - добрия вариант е да се обиколят колкото се може повече банки и да си поискате Европейския формуляр за преддоговорна информация. Длъжни са да ви го предоставят и в него има подробна информация за лихвите и таксите. Тази лихва, която се обявява от сорта на 7, 12 или 13 процента няма нищо общо с Годишния процент на разходите. А именно прословутото ГПР трява да ви вълнува / упоменато е в Европейския формуляр /. Често се получава банките да предоставят "преференциални" условия с един два пункта по - ниска лихва, но за сметка на това разходите и таксите са по - големи и пак се оскъпява кредита.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот IRRITATING » Вто 10 сеп 2013 21:26


Тези неща си ги пише ясно в договора Някой че непрочеел или неразбрал банката вина няма


galin4oo
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 13 юни 2011 17:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот galin4oo » Вто 10 сеп 2013 21:31


IRRITATING написа:Тези неща си ги пише ясно в договора Някой че непрочеел или неразбрал банката вина няма
Е, не е точно така, ама...


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот xploda » Чет 12 сеп 2013 8:31


galin4oo написа:
IRRITATING написа:Тези неща си ги пише ясно в договора Някой че непрочеел или неразбрал банката вина няма
Е, не е точно така, ама...


Абе баш така си е. Квото пише в договора + общите условия. По принцип вървят заедно. Общите условия, лихви, такси, документи, условия всичко си го пише по сайтовете на банките. Да, на някои банки сайтовете са много добре организирани и тези неща лесно се намират, на други са хаотично направени сайтовете и на неочаквани места се намира нужната информация. Но и при едните и при другите се намира.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпроси за малък кредит

Мнениеот VWGT » Чет 12 сеп 2013 10:06


вижте, ако не се чувствате уверени, че ги разбирате нещата, вместо да се хващате за тия %-ти, ГПР-та и други сложнотии, започнете като си направите една много проста бакалска сметка:
- минавате през няколко банки и питате за сумата която искате
- вижте в края на периода колко ви излиза цялото оскъпяване с всичко (гледайте погасителния план + всички такси и таксенца, за които банката ще се сети, таксите за самата сметка, която ще ви се открие ако искате, нотариуси, застраховки живот и тн.) Изискайте съдействие за това нещо от кредитния "консултант".
- сравнете това нещо м/у различните банки и си правите сметката. Взели сте Х пари, връщате Y. Разликата ви е реалната цена на заема.

Годишният % е една величина, която нищо не говори сама по себе си. При един и същ % дори само заради разликата в типа на вноските (равни месечни/анюитетни/ или намаляващи) ще платите различна крайна цена на кредита.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта