Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции

Да се легализира ли употребата на марихуана или не

Да
30
24%
Не
94
76%
 
Общо гласове: 124
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот icoico » Вто 18 дек 2012 4:00


Vlad777 написа: ...За тези, които могат да четат на английски - ето едно интересно четиво, което предлага една теория как големите фармацефтични гиганти са в основата на борбата за криминализиране на марихуаната през последния век, тъй като навремето това е било достъпно и ефикасно лекрство за доста болести:


Кхъм...то и "Хероин" е търговска марка на Байер, синтезиран е от същия учен, създал аспирина. Продавали са го почти двадесет години предимно като лекарство против кашлица преди да се вземат насериозно някои дребни странични ефекти mhihi

Heroin_gegen_Husten-300x201.jpg
Heroin_gegen_Husten-300x201.jpg (18.08 KиБ) Видяна 903 пъти


Чичко Зигмунд Фройд пък горещо е препоръчвал кокаина, на базата на проведени изследвания на действието му върху собствената си персона, а пък другарят Адолф Шикългрубер първи се е сетил да тъпче войската си с метаамфетамини, за да тичат по- бързо да завладяват Европата. mhihi
Тук се говори за легализиране на марихуаната, ми как предлагате да стане? Да се разреши разсаждането на канабис? Ами нали моментално ще се заринем от хашиш бе другари :012:




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот milmar » Вто 18 дек 2012 8:11


Vlad777 написа:....

По темата за марихуаната за лечебни цели при тежко болни пациенти мисля, че трябва да се допуска. За тези, които могат да четат на английски - ето едно интересно четиво.....

.... Връзката марихуана-хероин е същата като алкохол-хероин. Само дето психологически ги възприемаме различно, защото марихуаната е забранена, хероина също, но алкохола не е. Т.е. откъм забрана алкохолът отива в друга група. .......


Темата е за едно, а непрекъснато се намесват друди неща. На мен ми е пределно ясно, че просто непрекъснато се търсят оправдания, за да могат павкащите да си павкат на воля. Темата е да се легализира марихуаната, не че някой твърди, че е хубаво да гледаш сополонковци на 14-15г. седнали на пейка в парка, с бутилка бира 2л. и павкащи нещо.... По вашия край не знам как е, но тук в парка, особенно през лятото :Mr Green Fun е така.

Около 10-12г. пуших цигари, отначало за кеф, защото съм "различен" и при мен зависимост от цигари няма. Това беше първата година, след това под кутия и половина- две не съм падал. Преди 4г. (точно по това време, малко преди Нова Година, преди 4г) ги спрях, не смея да пипна повече такова л@йно, радвам се че им вдигнаха цените и забраниха да се смърди навсякъде.

Ами аз поне не бих пропушил, ако цигари нямаше по магазините.


Както стана ясно няколко страници назад :lol: , дори и в тази тема има мислещи хора, дано! Пък като си помисля, че никой въобще няма и да ни пита.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4427
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот ABSOLUT » Вто 18 дек 2012 9:11


Е слушайте, хората са го казали :012:



PyMu
Серпентина с турболатор
Мнения: 1350
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 12:41
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU 2000 185hp
Местоположение: София

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот PyMu » Сря 19 дек 2012 9:37


Твърдо против. :no-no
И за цигарите също.


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот relaxxx » Сря 19 дек 2012 11:44


Материята е много сложна и еднозначен отговор не е валиден.

Но много ми хареса изказването на Влад - мен ме е страх много повече от алкохола, който ще погълнат децата ми от колкото 5 изпушени джоинта. Защото на вън е пълно със знайни и незнайни алкохолици, които могат да те убият изобщо без да го осъзнават и после даже и извинявай да не кажат. Хора които пият и се качват на автомобила, хора които пият и се качват на камиона, хора които пият и се качват на автобуса... От друга страна... марихуаната и днес се употребява под път и над път... не съм видял някой да го е затресло, че е забранена.. ако някой си мисли че това не е така е време да си извади главата от задника и да види реалния свят. Т.е. вашите и моите деца ще минат през марихуната и ще заминат въпроса е ще минат ли през алкохола, че там демиджа е страшен. За по тежките форми на наркотиците няма да се впускам, но накрая всеки прави своя избор по един или друг начин и си пати от това.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот milmar » Сря 19 дек 2012 12:13


relaxxx написа:.... е време да си извади главата от задника и да види реалния свят. Т.е. вашите и моите деца ще минат през марихуната и ще заминат въпроса е ще минат ли през алкохола, че там демиджа е страшен. ....


Искаш да кажеш, че има павкащи, но не пиещи ,може-е, добре, добре
:D !

Искаш да кажеш, че е едно и също детето ти да си купи легално и от престъпник (хипотетично преследван от закона), и ако е от престъпник детето няма да се замисли дали постъпва правилно, и дали шанса да се откаже не е по-голям. Друг е въпросът ако твърдиш, че павкането е полезно и трябва задължително да се прави, ако е така просто кажи ясно.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот Ivailo » Сря 19 дек 2012 13:25


milmar написа:
relaxxx написа:.... е време да си извади главата от задника и да види реалния свят. Т.е. вашите и моите деца ще минат през марихуната и ще заминат въпроса е ще минат ли през алкохола, че там демиджа е страшен. ....


Искаш да кажеш, че има павкащи, но не пиещи ,може-е, добре, добре
:D !

Искаш да кажеш, че е едно и също детето ти да си купи легално и от престъпник (хипотетично преследван от закона), и ако е от престъпник детето няма да се замисли дали постъпва правилно, и дали шанса да се откаже не е по-голям. Друг е въпросът ако твърдиш, че павкането е полезно и трябва задължително да се прави, ако е така просто кажи ясно.

Ако смяташ да се изразяваш като на улицата - поне го прави правилно, пише се (и се изговаря) паФкане, като пуф-паф, никой не е запалил някой Павел, та да го паВка.
И той иска да каже, че към алкохол се пристрастяваш много по-лесно, от колкото към трева, за това ще "мине през марихуаната, а ще ОСТАНЕ с алкохола". Ама всеки си тълкува както на него му изнася :talk: Важното е да спамим.
И точно това се опитваме да преборим, защото не е правилно да храниш престъпници. То и от данъци парите пак отиват в гушите на тоя и оня, но пак остава по нещо!
И да, всяко нещо, в разумни граници, е полезно! Дори и алкохола - по 1 биричка на ден. Друг е въпроса кой ще стои само на една.


Сериозно, вече пишеш пълни глупости!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6159
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот VWGT » Сря 19 дек 2012 14:29


пак много изписано в съвсем друга посока, но все още без отговор на елементарен въпрос:

viewtopic.php?f=60&t=362149&p=3659884#p3659884


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот relaxxx » Сря 19 дек 2012 14:49


Детето да купи легално алкохол... моля? Този който му го продава дали не е престъпник според закона за продажба на алкохол и цигари на непълнолетни лица?

Дали детето ти няма да си вземе от твоя..или от цигарите ти... а ти милмар си верно спамър.

Колкото хора има толкова мнения ще има. Не мога да кажа дали марихуаната трябва да е легална или не ефекта не може да е само положителен или отрицателен. За България е твърде рано за това, определено.

To every action there is always an equal and opposite reaction - третия закон на Нютон .. ако си учил физика.


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот elimn » Сря 19 дек 2012 14:57


[quote="VWGT"][/quote]
Това на аватара ти цигарка ли е, или се напуших само от четене? :dontknow:
И да не съм със спам. Против съм. Така гласувах. Отдавна сме изтървали коня у ряката. И както по-напред писах.....Ако цигарите и алкохола не бяха легални сега нямаше да пуша и да вдигам наздравици по празниците. Щях само да ям :063: И да съм 100 кила :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот Soze13 » Сря 19 дек 2012 15:37


В големите градове, да си намериш марихуана в късните часове, понякога е по-лесно от това да си намериш цигари. Който иска да пуши го прави, независимо дали е легално или не. Разликата е, че пълнят гушите на разни пласьорчета, като може да бъде съвсем легална търговия...имаме и пример с Холандия как да стане това.
България трябва да стане атрактивна по някакъв начин, но ние все още упорито се мъчим да я върнем в индустриалните релси от времето на комунизма и пренебрегваме основното и качество сред останалите страни в Европа - туризма -> развлечения -> казина -> евтин алкохол -> легална проституция -> легална марихуана(на определени места).
Трактори и ядрени реактори няма да правим, единствения начин да сме атрактивни е да станем туристическа дестинация номер едно в Европа, а защо не и в света и поне според мен, пътят ни към това минава през легализирането на марихуаната.
Аз съм пробвал - не ми е харесало, но пък бих дръпнал с някой приятел и това, че е нелегално, само ще ме накара да го направя в къщи, на тройна цена, а не на определено място и с това свършват разликите между легално и не.


Потребителски аватар
Pokerstars
Мнения: 323
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 10:47
Автомобил: Audi A4 B7
Двигател: 2006
Местоположение: Sofia

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот Pokerstars » Сря 19 дек 2012 15:40


Охооо тревица-ЗА!Който иска-пуши,койте не иска-не!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот Stivi » Сря 19 дек 2012 15:46


А ако в Америка за да имаш пистолет трябваше да се свържеш със престъпници и да си го купиш под угрозата да те вкарат в панделата /както е в Европа/ дали щеше да има толкова масови убийства колкото сега когато дори е непълнолетни могат да си купят от магазина ??? Да разчиташ че нещо което е лесно достъпно няма да се търси точно понеже е такова и затова нямало да се пуши повече от колкото сега е меко казано малоумно и всички които са за легализирането на марихуаната /освен за медицински цели с много строг контрол/ са с размекнати от някакви субстанции мозъци :012:


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот relaxxx » Сря 19 дек 2012 15:52


Е точно точно това е че ако в България я легализират, като ми се изпонапуши целокупния български народ, ептен няма да иде никой да работи mhihi , за това още ние рано за легализация. Трябва да пореснем още 100-200 години и тогава.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Подкрепяте ли легализацията на марихуаната?

Мнениеот zografski » Сря 19 дек 2012 15:59


хаха искаш да кажеш, че който пуши е неграмотен и няма работа ли??? В жестоката грешка си колега. Това че човек пуши не означава, че няма образование и работа! Най малкото за да си купи тревица му треа парица :D а и не само за това :) Даже познавам и хора на по 40 които пушат, така че не си прави погрешни изводи (който пуши не работи, по скоро който не работи няма да пуши (яде)) :063:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта