onlinesalarysolution.com или нова измама на българска почва

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

onlinesalarysolution.com или нова измама на българска почва

Мнениеот rainheart » Вто 16 апр 2013 12:36


Сега сме в следната ситуация - http://www.onlinesalarysolution.com/bg/. Съпругата ми видяла реклама във фейсбук на въпросната компания и поръча ръководството с куриер, като в описанието пишело, че до 60 дни могат да се възстановят парите. По случайност аз освободих пратката - един диск с наложен платеж 67 лева. Още тогава ми стана интересна тази инвестиция, понеже очаквах сериозни материали, а не CD в картонена кутийка, но не съм се и занимавал да преглеждам, за какво става въпрос.
Жена ми обаче запъна на обучението да не кажа, че и половината неща, които трябва да се направят като регистрации и подобни не съществуват. Понеже се занимавам редовно с куриери ме помоли да аз да го върна. Едва тогава се зачетох в товарителницата, че подател е "Топ Уеб Оферта", а за телефон е написан и-мейл. Звъннах в D&D Express да ги попитам, кой аджеба го е пратил, понеже куриерите, които ползвам изискват регистрация, ЕГН-та, телефони и всичко необходимо при евентуални злоупутреби. Те ми отговарят, че не знаят, нямат никаква информация освен един лондонски телефон, на който не мога да се свържа. Звъня им отново и им обяснявам, че жена ми е подлъгана с опция да се върне пратката в определени срокове и трябва да се свържа с подателя. Отговора - човека ги носел анонимно, не могат да се свържат с него, носи пратки, взима си парите и си заминава.

В самият сайт (то и за уеб визитка не минава) няма никакви кординати, освен няколко доволни изказвания, на клиенти, които със смяната на езика си сменят и имената. Пуснах писмо без отговор на мейла от товарителницата и така. В гугъл намерих това http://www.ydara.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1786:2013-03-17-11-39-49&catid=87:i-reporter&Itemid=164

Майната им на тия пари, но важен е принципа, а НАЙ ВЕЧЕ D&D EXPRESS!!! Да нямат никакви кордината на подателя? Нямаше ли някакви условия за куриерите, какво трябва да имат като информация? От утре зарязвам Еконт и минавам на D&D и вместо бельо по 70-80 лева ще си изпращам анонимно пакети с талаш и трици или вместо дискове и двд-та по 30-50 лева - празни кутийки за 20 стотинки.

Дайте предложения, как да прекъснем тази практика, понеже не е ясно, колко още народ ще изгори :banghead




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот hooligans » Вто 16 апр 2013 13:06


Registration Service Provided By: Namecheap.com
Contact: support@namecheap.com
Visit: http://namecheap.com

Domain name: onlinesalarysolution.com

Registrant Contact:
WhoisGuard
WhoisGuard Protected ()

Fax:
11400 W. Olympic Blvd. Suite 200
Los Angeles, CA 90064
US

Administrative Contact:
WhoisGuard
WhoisGuard Protected (3496842401554f8e89ab48a47f427b71.protect@whoisguard.com)
+1.6613102107
Fax: +1.6613102107
11400 W. Olympic Blvd. Suite 200
Los Angeles, CA 90064
US


http://www.scamwarners.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=24523


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот icoico » Вто 16 апр 2013 14:27


rainheart написа:...Дайте предложения, как да прекъснем тази практика, понеже не е ясно, колко още народ ще изгори :banghead


Очевадно, да им осигурим безплатна реклама тук :rolleyes

Ама...жена ти като е прочела тоя бисер с кой акъл си е дала парите :gruebel :

ape.jpg


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот ivanovkbg » Вто 16 апр 2013 14:43


Снощи един приятел ми разправя за това. Още докато ми каза за какво става дума и се усъмних, и ето, че не напразно. Жалкото е, че много хора ще се хванат на въдицата... :stumm


Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот rainheart » Вто 16 апр 2013 15:03


Жена ми си е жена, особенно в 3-та година майчинство е отвикнала да преглежда подробностите, а и аз си имам достатъчно работа, че да следя, какво и как поръчва.
По ми е интересна ролята на D&D Express. Аз и в първото мнение написах - досега не се бях сблъсквал с куриери, които приемат и изплащат наложени платежи анонимно, на американец с лондонски номер, дето си пуска пратките в софийския офис? Ще пусна някой опасен химикал до някое министерство, с пакистанско име и колумбийски номер и после ще гледам сеир по телевизията, че Алкайда ни е нападала :scare3 :bishop


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот R.o.s.e.n » Вто 16 апр 2013 15:05


Измамниците са много изобретателни. :censored2


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот DragoGT » Вто 16 апр 2013 15:18


така е

то ти трябват две имена и телефонен номер на някой човек и може да пуснеш от негово име пратката даже
после него да търсят :wink

всички бързи и лесни начини за забогатяване са описани в една книга ,наречена НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот icoico » Вто 16 апр 2013 16:11


Прочее пропуснах да отбележа, че поекспериментирах варианти по заявката за доставка. Приемат и потвърждават всякакви лични данни :mhihi

tarikati.jpg


Тази е от цензурните, ся чакам доставка на тоя адрес :mhihi Чакам и на други, но в тях има прекалено много букви Х и У и модераторите ше ги затрият :mhihi . Ако достатъчно съфорумници се навият можем ако не друго да оспамим едно хубаво мУшетата :mhihi


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот Bobi_S13 » Вто 16 апр 2013 16:15


това пише на техния сайт:
На Вашия екземпляр от товарителницата на Д и Д Експрес са изписани Общите условия за доставка.
Подписът Ви удостоверява, че сте съгласни и приемате тези условия.


я виж на твоята част от товарителницата какво пише.

Във фирмата в която работя, има публикуван на сайта: ОБЩИ УСЛОВИЯ на „****” *** за предоставяне на пощенски услуги

ето една част която гласи следното:
РАЗДЕЛ VІ
УСЛОВИЯ ЗА ПРИЕМАНЕ И ДОСТАВЯНЕ НА ПОЩЕНСКИ ПРАТКИ

Приемане на пратките
Чл. 13. (1) Пратките се приемат от ОПЕРАТОРА (куриерската фирма) на адреса на Подателя или в някой от офисите на ОПЕРАТОРА. С приемането на Пратката ОПЕАРТОРЪТ се задължава да я предаде на посочения в товарителницата Получател.
(2) При предаване на Пратката от Подателя на ОПЕРАТОРА всички данни в товарителницата се попълват съгласно указанията на Подателя.
(3) Подателят задължително посочва верен и точен адрес (включващ наименование на населеното място, улица, номер, квартал, блок, вход, етаж, апартамент и др.) и телефон на Подателя и на Получателя.
(4) С полагането на подпис върху товарителницата Подателя удостоверява верността на попълнените данни, включително обявените от него условия за доставка и плащания, както и съдържанието на пратката.

Чл. 14. При предаване на Пратката Подателят гарантира, че:
1. Съдържанието на Пратката е описано правилно в товарителницата на ОПЕРАТОРА.
2.Адресът, включително пощенският код на Получателя са посочени в товарителницата вярно и точно.
3. Пратката е опакована в зависимост от нейното съдържание по начин, който позволява нейното безопасно пренасяне и доставяне. “***” *** предлага безплатни пликове формат А3 и А4. За всички останали пратки надеждната опаковка е ангажимент и за сметка на Подателя.
4. Пратката е опакована така, че е гарантирана срещу обичайните рискове при транспортиране;
5. Е посочил точното тегло на Пратката и ще осигури при необходимост, товаро-разтоварна техника и/или работна ръка за натоварване и/или разтоварване на Пратката, на или от превозни средства на ОПЕРАТОРА;
6. Не е поставил в Пратката предмети и вещества забранени от Закона за пощенските услуги (чл. 90 от Закона за пощенските услуги).

Предаване на пратките
Чл. 15. (1) Подателят на Пратката е неин разпоредител до момента на връчването й на Получателя.
(2) Пратките се предават на съответния Получател съгласно условията на товарителницата на адреса на Получателя или в съответния офис на ОПЕРАТОРА. Предаването се извършва срещу подпис.
(3) При получаване на Пратката Получателят удостоверява самоличността си с лична карта или шофьорска книжка.
(5) При невъзможност от страна на Получателя да приеме Пратката поради отсъствие или друга основателна причина, Пратката се предава на неговия законен представител или на пълнолетен член от семейството му (ако е физическо лице), или на лице, което писмено се е задължило пред ОПЕРАТОРА да предаде Пратката на Получателя.
(6) (6) При наличието на доставена пратка "до поискване" в офиса на ОПЕРАТОРА, последният следва предварително да уведоми Получателя й ( чрез телефонно обаждане). При получаването на пратката, Получателят следва да удостовери самоличността си като представи лична карта или шофьорска книжка.


ако ги има всички тези неща, спокойно можеш да подведеш куриерската фирма под отговорност!

едит:
и на сайта на D&D express го има това нещо: http://www.dnd-express.bg/index.php?pid=tos


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот Ivailo » Вто 16 апр 2013 16:33


Пускаш жалба в полицията и те да се оправят с d&d, пък ако намерят специалист и със собственика на домейна...
Подобни измами има милиарди в интернет и на външен вид са много подобни на тази.
Нито телефон, нито адрес, нищо.. Жена ти сигурно ти вярва и ако й кажеш "не бе Мило, тия гащи са твои, не помниш ли преди 8 години като си ги купи?" :mhihi
bgmamma за това е толкова голям - хиляди майки си бъркат в носовете 1-2 години, докато чакат онова малкото да се оригне... С толкова свободно време и объркани хормони е нормално да направят камара глупости...

А Хули - много регистрари предлагат услуга да крият данните на собственика. Разкриват ги единствено на разни authorities като полиция, тайни служби и т.н. Такъв е и този случай като гледам. От whois-а най-много да разбереш къде си е регистрирал домейна.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот hooligans » Вто 16 апр 2013 16:37


Е така е да, но се вижда, че има още някви измами от тоя телефон.
Ако се порови малко, може да стигне до човека зад домейна.


Потребителски аватар
ahhi
Мнения: 486
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 14:32
Автомобил:
Двигател:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот ahhi » Вто 16 апр 2013 16:46


Аз се сешам единствено, да се разберем 200 човека да изпратим "реални" кординати все едно си поръчваме. Пък те после куриерите ще си ги търсят парите от измамника. И ако не си ги вземат ще им дойде на акъл да питат - кой, къде, как и защо ;) Ако пък си съберат парите - вътре е измамника. Все някой ще го яде :)


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот Vizor » Вто 16 апр 2013 17:45


Така ще раздаде едни 200 диска по куриери.. да видиш шоу тогава :D


Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот rainheart » Вто 16 апр 2013 18:27


Товарителницата е:
Изпращач ТОП УЕБ ОФЕРТА
Адрес 81 OXFORD STREET, LONDON W1D UNITED KINGDOM
Град СОФИЯ
Телефон SUPPORT@ONLINESALARYSOLUTION.COM

Благодаря на отзовалите се! Свързах се с няколко по-висшестоящи в куриерската фирма, обясних им, че за медийната гласност, като започна в нета и продължа във възходящ ред, не за друго, а за начинът им на работа с "анонимни" податели и т.н. и т.н. и обещаха до утре да ме потърсят с информация за представителя за България (лицето подател) на тази простотия. 2 часа по-късно получихме отговор на мейла от support-a от сорта "какво не е наред" и сега чакаме дали все пак ще си го изтеглят наръчника.
Аз поразръчках сайтовете, които са "партньори" в наръчника и вече имам няколко отказа и 3 отговора "кой си ти, за какво се бориш, не те познаваме нито теб нито OSS", общо взето, както е описано в http://www.ydara.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1786:2013-03-17-11-39-49&catid=87:i-reporter&Itemid=164
Лошото е, че в кризата хората се подлъгват на такива оферти и едва ли си търсят после обещаното, а някой с 5 пратки печели месечна заплата изработена с пот и труд от други :censored2


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот Nikkolay » Вто 16 апр 2013 18:34


този сайт е на едни и същи собственици, които правят супер аматьорски сайтове на Wordpress за много и различни боклуци. Хапчета за остлабване, blueberry, rapsberry, малинови кетони, револ'зционни системи за обезкосмяване, светещи лаппички за избелване на зъби, хапчета за мускули, хапчета за полова мощ и т.н. Схемата е следната: купуват дадени боклуци за центове от Китай ( поръчват от alibaba.com)после правят такъв смотан сайт с стотици измислени коментари от тях самите и рекламират само във фейсбук. Така с инвестиция от 1000-2000 лева за около месец-два изкарват 50-60 бона. Това го правят вече от около 2 години. Разбира се всикчо е фалшиво и имена и адреси и договорите им с куриерите са фалшиви също.

Погледни тук, коментарите, които те си измислят са ги направили заблуждаващо, че са постнати чрез фейсбук, а те всъщност са нарисувани. Пробвай да добавиш и ти там коментар да видим дали ще стане през ФБ - http://www.onlinecareertrend.com/news4o3/bga/:):):)
не ми се търсят останалите им сайтове за другите боклуци, за да видите че са едно към едно, само цветовете и шрифтовете променят на темплейта



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта