onlinesalarysolution.com или нова измама на българска почва

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
dready
Мнения: 1844
Регистриран на: Сря 25 май 2005 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот dready » Пет 05 юли 2013 10:38






bulan
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 04 юни 2013 18:57
Автомобил:
Двигател:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот bulan » Пон 08 юли 2013 9:00


Получих от Комисията по защита на потребителя писмо , с което ОТНОВО/както при отговора на другия колега/ посочват че сайта е американски ,а те нямали спогодба....така ама на моята товарителница пише за офис в Лондон, за който писах в по-преден пост.Не знам защо е толкова трудно да открият чрез куриерската фирма/ които казват че някакъв човек им давал дисковете и адресите на които даги доставят/,имено този човек и да ни насочат към него...Струва ми се че куриерската фирма е в комбина с тези мошенници....

аз не съм се отказала.Предстои ми пътуване до Лондон.Ще помоля там в този бизнес център да ми кажат кога и въобще ползван ли е техен офис от такава фирма...Ако някой е звънил на посочения във форума телефон в Лондон , да пише за резултата..тел.е 004402079035433


Iskra
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 06 юни 2013 18:18
Автомобил:
Двигател:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот Iskra » Пон 08 юли 2013 21:53


и аз следя имали развитие и продължавам да опитвам за обратна връзка


Потребителски аватар
monk1900
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 12 юли 2013 11:45
Автомобил:
Двигател:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот monk1900 » Пет 12 юли 2013 12:40


От доста време съм запознат с тази измама. Първоначално не ми правеше впечетление.

От близо месец съм администратор в един нов сайт за компютърни уроци. Преди няколко дни сложихме реклама в сайта от ЕТАРГЕТ. Забелязах, че всяка трета реклама гласи:

Докарвайте си по $1200седмица
Правете по $1200 на седмица
Печелете пари – $1200 на седмица
Изкарвайте по $1200 на седмица

Всяка от тези реклами имаше различна картинка. Обаче всички линкове водеха към измамния онлайн вестник. Аз не искам да има подобни неща в сайта, но предполагам, че измамниците се рекламират във всички други рекламни агенции, затова днес написах публикация за измамата (http://lessons.ovo.bg/publ/drugi/izmami/online_salary_solution_izmama/46-1-0-29). Нека всеки собственик, администратор или редактор на уеб сайт да направи същото.

Друга идея, която имам е да се клика на рекламите. Всеки клик им струва 5 стотинки. Ако много хора от целия свят се обединят и всеки ден кликат еднократно по рекламите, измамниците или ще фалират, или ще спрат да се рекламират. Да кажем, че 5000 човека всеки ден кликат еднократно по тези реклами. Това ще вземе на onlinesalarysolution 250 лв. Ако това се прави в продължение на месец, onlinesalarysolution ще изгорят с над 7500 лв. А ако това се прави за по-дълъг период от време и то от повече хора, ще има по-голям ефект.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот hooligans » Пет 12 юли 2013 22:24


Ти за малоумни ли ни взе?
Да ти кликаме на рекламите, хитър ход!
Я кажи от това колко ще спечелиш ти?
:thumb_down


Потребителски аватар
mirkata 4020
Мнения: 905
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 11:57
Автомобил: vw mk3
Двигател: 1996
Местоположение: Ловеч-старият град

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот mirkata 4020 » Пет 12 юли 2013 22:33


Крадеца вика"дръжте крадеца".
:newsm66


Потребителски аватар
monk1900
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 12 юли 2013 11:45
Автомобил:
Двигател:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот monk1900 » Пон 19 авг 2013 12:34


hooligans написа:Ти за малоумни ли ни взе?
Да ти кликаме на рекламите, хитър ход!
Я кажи от това колко ще спечелиш ти?
:thumb_down


Не съм се изразил както трябва, съжалявам.

Ще обясня пак каква ми е идеята.

ОnlineSalarySolution са решили да се рекламират като направят измамен онлайн вестник. Но кой ще им види вестника, ако не се рекламират? Затова измамниците решават да започнат масова рекламна кампания. Решават да се рекламират на кило в почти всички рекламни агенции. Правят тази инвестиция, предполагам, с други по този начин изкарани пари. Повечето хора кликат само веднъж за да видят какво е това. Или се връзват, или не. Нещата така са изчислени, че измамниците печелят. Който го е направил това нещо, си е пресметнал какъв процент от кликналите ще се вържат.

Но замислете се, очаква ли някой от потребителите да цъкат на тази реклама всеки път щом я видят? Това коства на измамниците между 5 и 10 ст. за клик (зависи от рекламната агенция).

И тук идва моментът, в който mirkata 4020 казва: " Крадеца вика"дръжте крадеца". "

Сайтът, за който бях дал линк, е само за да покажа, че обяснявам на посетителите му, че рекламите са измамни (това е другата ми идея - всеки админ на сайт, в който е видял, че се показват такива реклами, да обясни на потребителите, че това е измама). Аз не искам те да се показват в сайта, но в Етаргет няма опция за блокиране на дадена реклама.

Този сайт (за който бях дал линк) така или иначе няма много посетители за сега. Аз говоря за сайтовете, които си посещавате обикновенно. Примерно в Етаргет пише, че рекламират във Facebook, и ако видите тази реклама там - кликвате, отваря ви се измамата и я спирате. Така отнемате от измамниците няколко стотинки. Същевременно спонсорирате сайтът, в който кликате (в примера ми - fb). Така вие кликате, но не копувате нищо, което не е изчислено от измамниците.

Сега разбрахте ли ме какво имам предвид? :)


Paco0o88
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 10:11
Автомобил:
Двигател:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот Paco0o88 » Чет 22 авг 2013 10:32


Здавеите колеги и колежки този месец и аз бях измамен от www.onlinesalarysolution.com но аз не мисля да оставя така нещата още утре отивам в.Комисия защита на потребителя и директно ще им кажа ,че ако до няколко дена не се задействат щте бъда пренуден да се обърна към някоя Телевизия за съдеиствие .Пиша този коментар защото виждам ,че измамените са достатачно много и ако можем взаимно да си помогнем ще буде много добре.Аз ще ви държа в течение в развитието .Ако има някой които иска да си помагаме нека пише .Благодаря предварително .


Iskra
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 06 юни 2013 18:18
Автомобил:
Двигател:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот Iskra » Пет 06 сеп 2013 22:07


аз съм за, да си помагаме взаимно


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот IRRITATING » Съб 07 сеп 2013 9:44


Аз си мислех че балъците в България са намалели Това е доста премислено и нищо не може да им направите


dentdaemon
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 16:51
Автомобил: Polo 6N1
Двигател: 1.6L 55kW AEE
Местоположение: zhe internetz
Контакти:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот dentdaemon » Съб 07 сеп 2013 11:44


Добре бе, що за човек си, за да си мислиш, че парите падат ей така, от небето?! Да изкараш крупна сума ей така, от стоене. То затова ли има хора, дето учим 6, 10 и нагоре години и после да блъскаш като идиот. Ако беше толкова лесно, всеки щеше да го прави.
Мързел и простотия, това е. А че има хора, по-умни от вас, които се възползват от тези ваши качества... еми да, не е правилно, ама и вината си е във вас. Особено пък такава явна измама. Не е нищо тънко или сложно - такива измами има откакто се помня.
Ако искате пари, сядате си на задниците и работите. Няма да паднат от небето.

Това към никого конкретно, просто се дразня на хората, които лапват въдичката...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот muns61 » Съб 07 сеп 2013 18:14


muns61 написа:В тези схеми се залага на човешката алчност и глупост...


diego
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 01 сеп 2013 12:06
Автомобил:
Двигател:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот diego » Съб 11 яну 2014 11:38


И аз получих това
"Здравейте!

Много благодаря за вашия интерес към вакансия "изследовател на пазара".
От първо, няколко думи за компанията. Нашия холдинг се нарича UNITED TECHNOLOGIES. .."
взех да се правя че съм съгласен да почна но им викам няма да си предоставям личните данни, да ги видя какво ще кажат :D Пишат ми на пощата пълна със спамове, ясна работата. Ще ми искат те имане и адрес, да да ама някой друг живот


vasko13598
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 29 апр 2014 12:38
Автомобил:
Двигател:

Re: onlinesalarysolution.com или нова измама на българска по

Мнениеот vasko13598 » Вто 29 апр 2014 13:35


Здравейте!

Попаднах на тази тема случайно, но тъй като съм бивш служител на D&D, имам да добавя няколко неща:

1. В D&D бяхме инструктирани за правилата при попълване на товарителници. Изискваше се попълването на пълния адрес, имената и телефона на изпращача и получателя. Всеки се подписа, че е запознат и в случай, че товарителницата не е попълнена правилно, следваха санкции. В тази фирма санкции има дори когато пиеш вода, храниш се в почивното си време и едва ли не за това, че имаш наглостта да дишаш. Следователно няма как от D&D да се оправдават, че не знаят кой е изпращача.
2. Стотици от въпросните дискове всекидневно се разнасяха по адреси, като над 90% се връщаха още на следващия ден в склада на D&D. Там се пренасочваха към нови клиенти до момента в който някой клъвне да си купи, или докато опаковката на диска се разпадне напълно. Дали това щеше да се случва при анонимен изпращач? Едва ли.
3. Собствениците на D&D Димитър Георгиев и сестра му са изключително алчни хора и определено знаят с кой имат сключен договор и кой за какво им плаща. Т.е. фирмата-мошеник и D&D са добри познати и от там трябва да се тръгне, за де се издири т.нар. "изпращач".



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта