Пълномощно....

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пълномощно....

Мнениеот Muncho » Съб 24 фев 2007 23:53


Привет.

На кратко. Карам кола на инвалид ( прабаба ми ) като имам доста лимитирано пълномощно. Пълномощното беше издадено преди колата да мине митницата и в него има няколко "пълномощия" който мен вече не ме интересуат ( представяне на колата пред митницата, регистрация в КАТ и т.н. ).
Обаче.
В пълномощното не се споменава че мога да получавам пари по КАСКО или пък карам колата в чубина . Поне за това знам със сигурност, но сто процента има и още.

Както и да е. Интересува ме дали някой може да ми даде образец на пълномощно за автомобил което да покрива максимално много клаузи ( не знам дали така се водят ), да си го разпечатя и както си му е реда да го заверя при нотариус.
Чудя се дали има и генерално пълномощно само за колата... или трябва да се конкретизира какви точно права има пълномощника.




Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Съб 24 фев 2007 23:58


колега не ти трябва образец! направо отиди при нотариуса и му кажи, те си имат образци.аз скоро си правих пълномощно защото колата е на името на майка ми,а ми трябваше да взимам пари от застрахователи ;)


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Нед 25 фев 2007 0:00


ПЪЛНОМОЩНО
Подписаната .........................., ЕГН ......................., л.к. № ......................./.....200...г. от МВР – ......., живуща в гр. .........., ж.к. “..........”, бл. ..., вх. , ет. , ап.
УПЪЛНОМОЩАВАМ
........................................., ЕГН ..........................., със следните права:
1. Да управлява в страната и чужбина лек автомобил марка ................., модел ................., рама № ................................, регистрационен № .............................;
2. Да продаде след отпадане на митническото ограничение гореописания автомобил на когото намери за добре, при цена и условия каквито прецени, включително и на себе си, като договаря сам със себе си;
3. Във връзка с горното да ме представлява пред всички физически и юридически лица, държавни и общински органи, в това число - КАТ, ДАИ, полиция, гранични и митнически органи, данъчни органи, нотариус и изобщо където е необходимо във връзка с правата по това пълномощно;
4. Да ме представлява пред застрахователни компании като сключва застрахователни договори и получава суми от настъпили застрахователни събития.
УПЪЛНОМОЩИТЕЛ:
:wink:


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Нед 25 фев 2007 0:13


dobrinb написа:ПЪЛНОМОЩНО
Подписаната .........................., ЕГН ......................., л.к. № ......................./.....200...г. от МВР – ......., живуща в гр. .........., ж.к. “..........”, бл. ..., вх. , ет. , ап.
УПЪЛНОМОЩАВАМ
........................................., ЕГН ..........................., със следните права:
1. Да управлява в страната и чужбина лек автомобил марка ................., модел ................., рама № ................................, регистрационен № .............................;
2. Да продаде след отпадане на митническото ограничение гореописания автомобил на когото намери за добре, при цена и условия каквито прецени, включително и на себе си, като договаря сам със себе си;
3. Във връзка с горното да ме представлява пред всички физически и юридически лица, държавни и общински органи, в това число - КАТ, ДАИ, полиция, гранични и митнически органи, данъчни органи, нотариус и изобщо където е необходимо във връзка с правата по това пълномощно;
4. Да ме представлява пред застрахователни компании като сключва застрахователни договори и получава суми от настъпили застрахователни събития.
УПЪЛНОМОЩИТЕЛ:
:wink:
:bowdown :да:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта