идиоти на пътя и мен днес не ме пропуснаха

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
XIKS
Мнения: 896
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

идиоти на пътя и мен днес не ме пропуснаха

Мнениеот XIKS » Нед 25 фев 2007 0:46


пътувам аз по посока хладилника от южния парк и тъкмо преди кръстовището един тапанар незнам от къде се изтреля от дясно и само 4ух пук гледам огледалото ми хвракна набивам спира4ки тои спира пред мен отивам отварям вратата му а тои тъпака му пиян залян едвам гледа викам кво правиш бе издърпах го от колата и викам тука ше седиш сега да викаме кат и отивам да си изгася колата и да си пусна авариините и тоя нашия хоп в колата първа и да го няма светофара светна 4ервено колите тръгнаха и аз с прас......добре 4е като видях 4е запали по истинкт веднага си извадих тел и снимах колата звънах в кат и 4акам резолтати да го намерят..... с4упено огледало и ожулена десна врата и калник колата е опел вектра бордо металик с номер с3689рк молба ако има някои полицаи колега от форума ако може да ми съдеиства и да ми даде адрес4е на тоя 4е много искам да го посетя в тях :twisted: :twisted: :twisted:




Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Re: идиоти на пътя и мен днес не ме пропуснаха

Мнениеот tyo » Нед 25 фев 2007 0:49


XIKS написа:...


Няма нужда да го посещаваш колега. ПТП след употреба на алкохол плюс бягство си е доста тежко провинение.
Нека адвокатите да кажат какво предвижда закона.


Потребителски аватар
Huizel
Мнения: 800
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Huizel » Нед 25 фев 2007 0:50


И аз да съм поркан и аз ще избегам :twisted: Кво се учудваш? А и си има отделна тема малко по нагоре,даже са я направили "Важна" бляяяяяяф :No


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: идиоти на пътя и мен днес не ме пропуснаха

Мнениеот G3 » Нед 25 фев 2007 1:04


XIKS написа:.....отивам да си изгася колата....
много голяма грешка , можело е да се сбогуваш с колата си , така по принцип се крадат , предполагам знаеш системата с 2те коли една пред теб и една зад теб - от която слиза крадеца и потегля с твоита кола и никои нищо не знае ,
при всяко слизане от колата зимаш контактния ключ с тебе запомнете го колеги..!!!!!!!!!!!!!!!!


при такива случеи излизам с "управителя" гумената палка или кфото има за отбрана

ако нямаш застраховка на колата , вероятноста да земеш пари от тоя ашляк пияни е малък , все пак успех поговорете на трезво

Последна промяна от G3 на Нед 25 фев 2007 1:08, променено общо 1 път.


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Audi_RS* » Нед 25 фев 2007 1:24


Колега при мен стана същото но преди няколко дни,само дето не беше пиян,но пак избяга.На другия ден рано рано ходих в кат за да ми издадат протокол и да се попълва разни молби ...
Това за алкохола няма как да го докажеш,но по закон щом бяга от ПТП го водят пиян,така е до колкото аз знам..


Потребителски аватар
XIKS
Мнения: 896
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

.....

Мнениеот XIKS » Нед 25 фев 2007 1:49


искам да попитам при полужение 4е нямам каско като го нямерят от кои ще си взема парите за щетата от гражданскатаму отговорност ли


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: .....

Мнениеот mirror » Нед 25 фев 2007 2:22


XIKS написа:искам да попитам при полужение 4е нямам каско като го нямерят от кои ще си взема парите за щетата от гражданскатаму отговорност ли


да :wink:


Потребителски аватар
SPITFIRE
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 26 мар 2006 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: идиоти на пътя и мен днес не ме пропуснаха

Мнениеот SPITFIRE » Нед 25 фев 2007 3:12


G3 написа:
XIKS написа:.....отивам да си изгася колата....
много голяма грешка , можело е да се сбогуваш с колата си , така по принцип се крадат , предполагам знаеш системата с 2те коли една пред теб и една зад теб - от която слиза крадеца и потегля с твоита кола и никои нищо не знае ,
при всяко слизане от колата зимаш контактния ключ с тебе запомнете го колеги..!!!!!!!!!!!!!!!!


при такива случеи излизам с "управителя" гумената палка или кфото има за отбрана

ако нямаш застраховка на колата , вероятноста да земеш пари от тоя ашляк пияни е малък , все пак успех поговорете на трезво


Това го направих веднъж и ...longora ми взе колата и си направи едно кръгче!!!Но слава Богу беше той а не някой джамбаз!А идиоти колкото искаш..баахх мисля си че в нашата държава е издигнато в култ да се пие и да се кара!


Потребителски аватар
CRX Racing
Мнения: 1246
Регистриран на: Вто 11 апр 2006 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот CRX Racing » Нед 25 фев 2007 10:33


Aз пък вчера пазарувам си на Била в Младост и стоварам яденето в колата :lol: в това време чувам някъв луд рев от Трабант гледам отсреща колата тръгва да излиза назад и се чува едно "тряс" отивам аз да видя кво става и гледам жената в трабанта смачкала калника и задната врата на едно Bravo. Отварям врата и почвам да и креща, че е некадърна. В това време излезе мъжа е и да се оправдава, колко била проста жена му :lol: и че им било студено, човека си имал каско а те бързали да си ходят. Ама аз нали много ги мразя такива тарикати и викам ще чакате, записах им номера на кошника, обръщам се и кво да видя, мъжа се качи да кара и газ да ги няма. Оставих бележка на собственика на колата и казах по уредбата в магазина да го виканат. Какво е станало незнам, но дано човека си е потърсил правата.


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: .....

Мнениеот Audi_RS* » Нед 25 фев 2007 11:26


[quote="XIKS"]искам да попитам при полужение 4е нямам каско като го нямерят от кои ще си взема парите за щетата от гражданскатаму отговорност ли[/quote

Не трябва да си правиш нищо по колата докато не го намерят тоя и да отидеш при неговите застраховаттели за да ти опищат щетата,така ми обясни полицая при който ходих да ми пишат протокола,при теб ако не са дошли на място и ти ще трябва да се разкараш до КАТ и ходи рано,защото бавно стават нещата.. по половин час на човек ако не и повече...


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: .....

Мнениеот Дашо » Нед 25 фев 2007 11:38


XIKS написа:искам да попитам при полужение 4е нямам каско като го нямерят от кои ще си взема парите за щетата от гражданскатаму отговорност ли

Колега аз доколкото съм запознат с тази материя знам,че ще трябва за нанесените ти от пиандето щети да повдигнеш граждански иск и с него да търсиш деликтна отговорност срещу въпросния нещастник,който след като го осъдят ще бъде задължен да ти възтанови вредите(както имуществени така и неимуществени)
А колкото до това че е бил пиян,извършил е ПТП и е избягал от местопроизшествието държавата ще повдигне служебно,наказателно производство срещу него.
Надявям се да не съм объркал нещо и с това да те подведа.За целта консултирай се с някой правист.


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Audi_RS* » Нед 25 фев 2007 12:32


Ако имаш времеи пари повдигни иск,само че нямаш доказателства че е бил пиян... колкото по-далеч от съда,толкова по добре :wink:


Потребителски аватар
XIKS
Мнения: 896
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

:)

Мнениеот XIKS » Пон 26 фев 2007 8:17


днес кат за да ми опишат щетите и да ми дадът протокол после бул инс да видя там и звънах на едни приятели полицаи тази седмица ще ми го издирят на кои е колата къде живее и ще ходя ли4но да го посетя тоя терикат на него му падна цялото огледало от вектрата а то е доста масивно и мисля да му го върна едно хубаво по главата няколко пати докато неприпадне :twisted:


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Re: .....

Мнениеот K22 » Пон 26 фев 2007 8:54


XIKS написа:искам да попитам при полужение 4е нямам каско като го нямерят от кои ще си взема парите за щетата от гражданскатаму отговорност ли

Ще вземеш пари от неговата Гражданска, ако полицаите го намерят и установят че той те е ударил!!!Ти от къде знаеш кой е неговият застраховател :roll: ?


Потребителски аватар
XIKS
Мнения: 896
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот XIKS » Пон 26 фев 2007 9:08


никаде непиша 4е знам 4акам да го намерят полицаите първо после ще ходя до бул инс



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта