Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Хри100в
Мнения: 278
Регистриран на: Пет 30 авг 2013 1:39
Автомобил: Golf 3 GTI 2.0 8v
Двигател: AGG 115hp
Местоположение: София/кв.Гео Милев

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот Хри100в » Нед 08 сеп 2013 11:29


Ето случката през моите очи:
:arrow 1. Купувам ли нещо - винаги го оглеждам старателно, а ако не разбирам, то си взимам другарче, което е по-запознато с възможни дефекти/недостатъци по това, което ще взимам :gruebel
:arrow 2. Човекът, от който съм купил стока/Продавачът:
а) е виновен(но не и подсъдим :mhihi ) с това, че прикрива дефект
б) не носи отговорност за нещо с дефект, закупено след оглед и явно одобрено от купувача купено 2ра ръка. Да не забравяме, че гаранция дават само в магазина
в) няма как да върне парите след такъв период от време.. При продажба може при разбиране от 2те страни примерно до 2-3 дни ако има проблем да се върнат парите, но 2-3 месеца - пълен абсурд :aaaa010

Съвет: Оглеждайте по-внимателно преди да купувате, че после и да пишете и да псувате - файда няма :dontknow




Потребителски аватар
guru
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 102
Регистриран на: Чет 10 май 2007 22:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот guru » Нед 08 сеп 2013 11:42


Пак казвам аз, на изнудването от страна на колегата N1P0 няма да се поддам, човека "Стоил" съществува но информация за него няма да предоставя - по обясними прични - имаме общи допирни точки в работата, а и не виждам смисъл да го правя, тъй като това тук няма да се промени.

Изчетох много мнения за това какво трябва АЗ да направя, но пак питам ако съм го бил направил (да му се върне част от сумата, която пак казвам е много под 800 лв.), каква гаранция щях да имам че след месец-два изнудването нямаше да се повтори, пак със същия сюжет от същия човек?

От мненията, които прочетох, виждам че много от Вас четат през редовете или изобщо не четат, джантата е имала заварка, която е била направена и след това боядисана, проблема не е бил само маскиран, бил е оправен преди това.
Има пост със снимки на обяви на 2-3 комплекта джанти. Какво ме свързва с тях? Знам че прословутите джанти са от първата снимка, в обявата пише че са прави и общо взето с нова боя т.е. другото се гледа на място.

Както и да е, аз Ви гарантирам че ако това тук продължи още няколко дни, лично ще си махна платените обяви и няма да продавам нищо в този форум, щом е толкова лесно някой да ти клепа и авторитет и име, ако не му угодиш (ако не му се поддадеш), просто няма смисъл да се градят такива.

Ще помоля и колегата N1P0 да спре да се крие като си маха начините за контакт от всякъде и да се покаже на снимка, за да знам и аз кой е и как изглежда.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот bobocamaro » Нед 08 сеп 2013 12:52


guru написа: каква гаранция щях да имам че след месец-два изнудването нямаше да се повтори, пак със същия сюжет от същия човек?

Как ли, много лесно. Изплащаш му исканата сума с разписка за платена сума, изрично подписана от него.
Бланката я има в нета.
Стискаш си гъза, излизаш от случая с чисто име, темата приключва и бъдещите ти сделки не са афектирани от тоя резил - от кое ще загубиш повече пари?
Помисли си добре.
Тея никове, исканици на снимки....пълен ташак.
Изобщо май и за едни кухи джанти е добре да се процедира с договор за ПП, запис на заповед и нотариус. :mhihi


Потребителски аватар
guru
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 102
Регистриран на: Чет 10 май 2007 22:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот guru » Нед 08 сеп 2013 13:08


bobocamaro написа:Как ли, много лесно. Изплащаш му исканата сума с разписка за платена сума, изрично подписана от него.
Бланката я има в нета. :mhihi


Това той го искаше за да не пусне тази тема, темата е факт, но и да не беше, пари искани по този начин от мен нямаше да получи.
Колкото до името - казах по-горе ще стана обикновен user , и няма да си тровя нервите с такива простотии. Никога не съм държал да съм търговец и името ми е да е синьо, просто когато продаваш често тук искат да имаш платена обява, а като си платиш те "посиняват" ... в пряк и в преноен смисъл.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот Vlad777 » Нед 08 сеп 2013 13:23


guru написа:
Колкото до името - казах по-горе ще стана обикновен user , и няма да си тровя нервите с такива простотии. Никога не съм държал да съм търговец и името ми е да е синьо, просто когато продаваш често тук искат да имаш платена обява, а като си платиш те "посиняват" ... в пряк и в преноен смисъл.

Накъдето вървят нещата, няма да можеш да станеш обикновен user, а ще си смениш цвета с розов...

1. Никъде не видях да се отрича, че джантата е била с проблем още при продажбата. Напротив, дори сам си написал, че дори и ти си знаел. Аргументът "ми той я е карал 2 месеца и я е сцепил" не важи, защото явно джантата е била сцепена още при продажбата. Това говори, че търговецът, който и да е бил той е знаел, че продава стока с дефект, но го е скрил от продавача.

2. Въпреки молбата ми да дадеш координати на този друг търговец, с който си мешате шапките, никовете и телефоните, ти не даваш информация за този човек, който явно е най-малкото некоректен продавач.


Това не ни оставя друг вариант, освен да сметнем, че написането от N1P0 е по-скоро вярно. Имаше достатъчно възможности да се защитиш и освен разтягане на локуми друго не прочетох. Или давай факти и покажи, че не си ти измамника, като представиш конкретен човек, който ще носи отговорност, или дълго граденото ти име на коректен продавач във форума заминава icon_idea


Потребителски аватар
guru
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 102
Регистриран на: Чет 10 май 2007 22:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот guru » Нед 08 сеп 2013 13:43


Vlad777 написа:Накъдето вървят нещата, няма да можеш да станеш обикновен user, а ще си смениш цвета с розов...

1. Никъде не видях да се отрича, че джантата е била с проблем още при продажбата. Напротив, дори сам си написал, че дори и ти си знаел. Аргументът "ми той я е карал 2 месеца и я е сцепил" не важи, защото явно джантата е била сцепена още при продажбата. Това говори, че търговецът, който и да е бил той е знаел, че продава стока с дефект, но го е скрил от продавача.

2. Въпреки молбата ми да дадеш координати на този друг търговец, с който си мешате шапките, никовете и телефоните, ти не даваш информация за този човек, който явно е най-малкото некоректен продавач.


Това не ни оставя друг вариант, освен да сметнем, че написането от N1P0 е по-скоро вярно. Имаше достатъчно възможности да се защитиш и освен разтягане на локуми друго не прочетох. Или давай факти и покажи, че не си ти измамника, като представиш конкретен човек, който ще носи отговорност, или дълго граденото ти име на коректен продавач във форума заминава icon_idea


1. Знаел съм и затова не съм искал аз да сезанимавам с продажбата им. Не съм казвал никога: "ми той я е карал 2 месеца и я е сцепил" , а че не редно 3 месеца след като купиш нещо да тръгнеш да търсиш възмездие за най-вероятно своя грешка. Джантата не е била сцепена при проджбата - ако е била е нямало да държи налягане на гумата.
2. Координати няма да дам, не съм доносник, а и да дам какъв би бил ефекта? N1P0 продължава да твърди че съм аз, дори при очна ставка, ще каже че съм аз, а аз за съжаление дори и незнам как изглежда той, освен че е висок и слаб.

Смятайте какво искате за редно и вярно, аз лично съм описал всичко. Не разтягам локуми, от самото начало твърдя и повтарям едно и също но никой от Вас не обръща внимание на това. Името ми във форума вече е достатъчно оклепано, така че сега и да порозовее или да не порозовее файда никаква.

Ти си втория модератор, който ме разочарова със заключението си и отговора си, на първия отговора съм го цитирал по-горе в постове си, не съм казал кой е, той знае, не съм от хората които ще злепоставят някой друг за собствена изгода, поради тази същата причина и отговара в т.2 е такъв. Сега пак ще цитирам съобщението си към първия модератор, и неговия отговор, дано тука четат и други търговци, за да имат напредвид какво ги чака ако някой ги нарочи че могат и имат с какво да си плащат когато някой ги изнудва.

Въпроса ми към предишния модератор гласи дословно (липсват само препратки към профила и към поста, който беше прехнат след това):
guru написа:"Проблема се състои в това че не е доволен от цените които съм му бил дал.
Наистина още при първото му запитване - така беше формулирал въпросите че нещо ме нкара да си кажа "този е от вечно недоволните и търсещи под вола теле, дано не си вземе нищо от мен" , дадох му цена на това което може да се достави и всичко ОК, спря да пише - казах си "разгеле - отказал се е... " да ама не , след около месец отново получавам запитване от него за нещата които и миналия път не съм му дал цени и които не могат да се доставят в момента и не му отговорих - след което последва и поста в темата ми. Бил съм кожодер, измамник и т.н. написах му в едно Л.С. съвсем добронамерено че има право на избор, и когато цената дадена му от мен не го устройва може да го купи ит другаде, нито съм го накарал насила да купува от мен, нито съм го измамил или излъгал с нещо, а той ми каза че това било форум затова можел да си изказва мнение навсякъде и по всякакъв начин и цитирам "И честно да ти кажа на 10см. под пъпа ми е какво мислиш " . Вече 2-ри ден откакто съм сигнализирал мнението му, но никой не го махнал, което е лошо раклама за мен. един вид без вина виновен станах.
Желая поста му да бъде премахнат от темата ми.
Благодаря предварително."


...а отговорът
.... написа:разбирам те прекрасно...
но...
не знам какво е най добре да направя в тоя случай. ако изтрия мнението му-ставам пристрастен и необективен, което не мога да си позволя...
бих те помолил да изпратиш това съобщение на администратор, който или да реши и да предприеме директни действия, или да го подложи на гласуване в екипа...
съжалявам, случая е странен-не мога да взема страна...
надявам се разбираш.
поздрави!
:beer


Сега правете каквото поискате.

Последна промяна от guru на Нед 08 сеп 2013 13:46, променено общо 2 пъти.


dentdaemon
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 16:51
Автомобил: Polo 6N1
Двигател: 1.6L 55kW AEE
Местоположение: zhe internetz
Контакти:

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот dentdaemon » Нед 08 сеп 2013 13:45


Добре, а всичките акаунти с едни и същи мобилни номера и т.н.?


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот Apokaliptiko » Нед 08 сеп 2013 13:49


guru написа:човека "Стоил" съществува но информация за него няма да предоставя - по обясними прични - имаме общи допирни точки в работата, а и не виждам смисъл да го правя, тъй като това тук няма да се промени.


Виж какви глупости пишеш. Отначало казваш: Ама Стоил е човек от, който купувам общо казано това онова..... Сега пишеш, ама аз Стоил няма да го предам. А тоя Стоил по твоите думи те е изпържил. Урони ти престижа и мармалада става уникален. Колега бъди мъжкар.......... Много станаха никовете, много станаха телефоните, много станаха неизвестните, много хора станаха и подставените ти лица. Изградил си някакъв търговски кръг, който се пропука така както се е пукнала джантата ти.

Не ти прави, чест на годините.


Потребителски аватар
guru
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 102
Регистриран на: Чет 10 май 2007 22:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот guru » Нед 08 сеп 2013 13:57


Apokaliptiko написа:
guru написа:човека "Стоил" съществува но информация за него няма да предоставя - по обясними прични - имаме общи допирни точки в работата, а и не виждам смисъл да го правя, тъй като това тук няма да се промени.


Виж какви глупости пишеш. Отначало казваш: Ама Стоил е човек от, който купувам общо казано това онова..... Сега пишеш, ама аз Стоил няма да го предам. А тоя Стоил по твоите думи те е изпържил. Урони ти престижа и мармалада става уникален. Колега бъди мъжкар.......... Много станаха никовете, много станаха телефоните, много станаха неизвестните, много хора станаха и подставените ти лица. Изградил си някакъв търговски кръг, който се пропука така както се е пукнала джантата ти.

Не ти прави, чест на годините.


Не пиша никакви глупости, ти би ли предал някой добър приятел и човек, който лично на теб ти помага по един или друг начин? Престижа не ми го е уронил той е това келеме, което иска пари в замяна на това да не "усере" името ми (той лично го е написал с "у"), и успя да направи, благодарение на това че тук администраторите и търговците са под всички други и на едните и на другите думите няма никаква сила пред тази на някой уж излъган. За никовете и телефоните какво? Всеки може да си направи регистрация и да пише навсякъде, когато администраторите го установят просто му махат темите, както се е получило и тук, или му слагат ограничение на постовете и т.н. , но какво лично имам аз с тях?


dentdaemon
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 16:51
Автомобил: Polo 6N1
Двигател: 1.6L 55kW AEE
Местоположение: zhe internetz
Контакти:

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот dentdaemon » Нед 08 сеп 2013 14:01


какво според мен написа guru написа:Всеки може да си направи регистрация и да пише навсякъде, пък ако не мине номерът, просто му махат темите, както се е получило и тук, или му слагат ограничение на постовете и т.н. , но какво лично имам аз с тях, след като съвсем случайно са сложили моите телефонни номера в обявите си?


Така ми изглежда по-добре :)

Edit: Промених го, за да не си мислят хората грешни неща ^^

Последна промяна от dentdaemon на Нед 08 сеп 2013 14:08, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
guru
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 102
Регистриран на: Чет 10 май 2007 22:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот guru » Нед 08 сеп 2013 14:06


dentdaemon написа:
guru написа:Всеки може да си направи регистрация и да пише навсякъде, пък ако не мине номерът, просто му махат темите, както се е получило и тук, или му слагат ограничение на постовете и т.н. , но какво лично имам аз с тях, след като съвсем случайно са сложили моите телефонни номера в обявите си?


Така ми изглежда по-добре :)


на теб може да ти изглежда по-добре е не е редно да променяш съдържанието на цитатите когато ги използваш, защото от тук натък всеки започва да приема думите ти за чиста монета, без да чете по-горе


Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот pomeoo » Нед 08 сеп 2013 14:11


guru написа:1. Знаел съм и затова не съм искал аз да сезанимавам с продажбата им.
Джантата не е била сцепена при проджбата - ако е била е нямало да държи налягане на гумата.

:beer


Това нещо не го разбрах ? :rolleyes

П.П. Не заемам страна на никой от колегите.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот VWGT » Нед 08 сеп 2013 14:38


pomeoo написа:
guru написа:1. Знаел съм и затова не съм искал аз да сезанимавам с продажбата им.
Джантата не е била сцепена при проджбата - ако е била е нямало да държи налягане на гумата.

:beer


Това нещо не го разбрах ? :rolleyes

П.П. Не заемам страна на никой от колегите.

При продажбата не е била сцепена, а умело замаскирана/ремонтирана. Тва, че после се е нацепила ... Е ае са, да е гледал бе!
Абе с две думи се оказва, че зад тези никове и телефони се крие или някой тотален лъжец или най-малко един коректен и един некоректен търговец. Ама след като и двамата ползват едни и същи координати, не знам, може би първо трябва да питаш с кой от двамата говориш хехе


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот Чудомир » Нед 08 сеп 2013 15:58


guru написа:...Има пост със снимки на обяви на 2-3 комплекта джанти. Какво ме свързва с тях? Знам че прословутите джанти са от първата снимка, в обявата пише че са прави и общо взето с нова боя т.е. другото се гледа на място....

Да разбираме ли, че в този пост

1. нямаш нищо общо с тези другите никове?
2. нямаш нищо общо със сниманите джанти?


Потребителски аватар
guru
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 102
Регистриран на: Чет 10 май 2007 22:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Да се запознаем с новият ИЗМАМНИК - GURU

Мнениеот guru » Нед 08 сеп 2013 16:25


Чудомир написа:Да разбираме ли, че

1. нямаш нищо общо с тези другите никове?
2. нямаш нищо общо със сниманите джанти?


Незнам защо, но отговарям на едни и същи въпроси през един пост, защото не казвам това което искате, и се опитвате да ме провокирате да кажа нещо за да го имате като оправдание след това.
Защо веднъж не отговорите и Вие, имам ли общо, освен че съм виждал джантите преди всеки друг, когато са ми ги донесли за одобрение.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: PlamenDimitrov1 и 253 госта