Защита от бездомните кучета

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Защита от бездомните кучета

Мнениеот Black-diamant » Сря 18 сеп 2013 17:43


Здравейте. Публикувам настоящата тема с цел да получа полезни съвети, посветени на самозащитата и предпазването от ухапвания от множеството бездомни кучета, броят на които прогресивно и застрашително се увеличава с всеки изминал ден.
Допреди няколко години не изпитвах никакъв страх от уличните кучета. Нещо повече - дори им се радвах, защото последните са верни приятели на човека, а и аз като цяло много обичам животните. Преди около 3 години обаче, до нашия блок се появи изключително агресивно, непородисто, бездомно куче, което нападаше почти всеки от квартала. В един хубав ден, както си вървях, долових интензивни стъпки на животно, което тичаше към мен. Това беше бездомното куче. Нападна ме в гръб, скъса ми дънките, ухапа ме по крака и вероятно нападението щеше да продължи още, ако не беше прекъснато от хора, живеещи в блока и обикалящи наоколо в същия момент.
Няколко седмици след това, кучето се беше опитало да ухапе семейство с малко дете, но за негов лош късмет бащата е имал в себе си оръжие и кучето почина с 9 изстрела по цялото тяло /беше като решето/.

Оттогава в мен се формира основателен /може би травматичен страх/ от кучета. Вкъщи имам огромна немска овчарка, с която си играя всеки ден, но това изобщо не ми помага за справянето със страха. Вечер искам да се разходя из квартала, но понеже има доста бездомни кучета ме е страх и обикновено излизам с колата. Опасявам се, че уличните кучета могат да ме нападнат и ухапят отново. Най-силен е страхът, когато са повече и са глутница. Тогава последните придобиват особена смелост и вероятно усещат страха ми и започват да ръмжат и да лаят /но не нападат/.

Тъй като страха явно няма да мога да го преодолея скоро, моля да ме посъветвате какви защитни средства да използвам? Пробвах с кучегон - никакъв ефект. Изпробвах го на моето куче и на една глутница /бях с колата, спрях, свалих стъклото и го насочих към глутницата/. След това го пробвах на едно куче на съседа, което пък освирепя още повече.

Освен кучегон, има ли някакво друго средство за защита? Лично оръжие не смятам да си купувам, само заради бездомните кучета. Нещо от рода на електрошокова палка, която да го неутрализира за няколко минути, докато избягам?




Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот Благовест » Сря 18 сеп 2013 17:51


Black-diamant написа: бащата е имал в себе си оръжие и кучето почина с 9 изстрела по цялото тяло /беше като решето/.



Тъй като страха явно няма да мога да го преодолея скоро, моля да ме посъветвате какви защитни средства да използвам?


:mhihi

Ти остави,че вече е модерно да се водят дела!Понеже оправихме всички бакии по нашите земи!Отделно ще се появят една камара професори и защитници,които обаче се крият като мишки при обратната ситуация!


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4427
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот ABSOLUT » Сря 18 сеп 2013 18:11


Ето една - две теми по въпроса от форума за колоездене. Доста често нападат и колоездачи. :neutral


Хри100в
Мнения: 278
Регистриран на: Пет 30 авг 2013 1:39
Автомобил: Golf 3 GTI 2.0 8v
Двигател: AGG 115hp
Местоположение: София/кв.Гео Милев

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот Хри100в » Сря 18 сеп 2013 18:12


Препоръчвам ти да си вземеш газов пистолет. Използвай кафяви патрони - те са най-силни. Преди няколко години ми се наложи да го ползвам срещу псета и останах повече от доволен. в 5:00ч сутринта ме обикалят 8 кучета, които стремително правят крачка към теб и е просто въпрос на време да те захапят, а може и по-лошо.. След няколко изтрела в носовете им започва квичене, все едно ги колят. Действа им респективно не само самия звук от стрелбата, а и сгъстената газ, която дори за 1овек е доста силна (твърди се, че те "изкарва от пътя" за 10ина-15 мин, като през това време не спираш да кашляш, кихаш и "ревеш") Успех с преодоляването. Аз лично от няколко години ги мразя именно заради тази тяхна находчивост и поведението им, когато са много. :beat_butt2


Потребителски аватар
calidad
Мнения: 497
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 21:02
Автомобил: Golf 4
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: София-Шумен
Контакти:

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот calidad » Сря 18 сеп 2013 18:18


Кучетата са интелигентни животни и усещат страха, единственият съвет който мога да ти дам е да не се страхуваш и при среща да им го показваш.Това с пистолетите е бабаитлък смешна работа.

Последна промяна от calidad на Сря 18 сеп 2013 18:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот forski » Сря 18 сеп 2013 18:27


Малък газов пистолет, в кобур и дискретно на колана!


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот fox_vt » Сря 18 сеп 2013 18:58


Има компактни електрошокове най различни размери и волтажи,но там кофтито е че не се знае дали ще имаш време да го извадиш и дали ще уцелиш кучето тъй като трябва да си близо до него.Може то да се уплаши от звука на електрошока и това да го откаже.Това е най евтиния и безобиден вариант който мога да ти предложа.Газовия пистолет си е едно как да кажа неудобство не че е лошо но :rolleyes


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот kris11 » Сря 18 сеп 2013 19:46


Да не ти пука и да тръгнеш рязко и смело към водача.Може и да изръмжиш гадно. Бастун или кух бастун с острие вътре. Гледаш право в очите - не издържат на втренчен поглед -отмести ли поглед се примирява. Хубав ритник в муцуната със зимна висока обувка , рязък удар в някой от краката с цел чупене.
Това са ми препоръките, като отбраняваш кокер.


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот nosex » Сря 18 сеп 2013 19:56


calidad написа:Кучетата са интелигентни животни и усещат страха, единственият съвет който мога да ти дам е да не се страхуваш и при среща да им го показваш.Това с пистолетите е бабаитлък смешна работа.

Абсолютно вярно! :th_up


Потребителски аватар
доно
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 10:46
Автомобил: passat B6
Двигател: BMP 2006
Местоположение: софия

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот доно » Сря 18 сеп 2013 20:17


Аз имам щатски кучегон Dazer 2,цената му е 60лв. и от няколко стотин облъчени кучета :twisted може би едва 2-3 не са реагирали като простреляни от въздушна пушка.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот AmW » Сря 18 сеп 2013 20:19


Абе вярно вярно ама и за съм тичал като ученичка заради една глутница...
А обожавам кучета, дори едно лежи в краката ми в момента. Не бих казал, че ме е страх, но когато са 10... ходи ги гледай ти в очите :mhihi

Последна промяна от AmW на Сря 18 сеп 2013 20:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот forski » Сря 18 сеп 2013 20:19


nosex написа:
calidad написа:Кучетата са интелигентни животни и усещат страха, единственият съвет който мога да ти дам е да не се страхуваш и при среща да им го показваш.Това с пистолетите е бабаитлък смешна работа.

Абсолютно вярно! :th_up


Да, те всички са със желязна психика като твоята и си владеят емоциите на 100%, дори имат телепатични възможности и разговарят със животните, доктор Дулитъл!
Газовия пистолет е доста ефикасно средство макар и зареден само с халостни патрони, никой не е казал да го носи като войвода на пояс, а да го използва само при нужда, за да не го четем по-вестниците после.
Сам знаеш че има десетки случеи на подобни инциденти завършили с фатален край, обясни ми как точно да се изключа и да не се страхувам като срещна глутницата в градинката зад блока, посред нощ?


Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот Volksrod » Сря 18 сеп 2013 20:56


За пумярите, лекарството е пушката!


Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот DimitarBT » Сря 18 сеп 2013 20:58


Газов пистолет,но малък.Кафявите патрони са с лютив газ.Лютив спрей също става.Има такива,които пръскат концентрирана струя на 2-3м ,че и повече.И не трябва да даваш назад....дадеш ли назад са те погнали.
офф. Виц за мечката:Какво правиш като срещнеш мечка в гората?Ами цапаш се с акита(оригинално е употребена много по-благозвучна дума)Ами ако няма акита?Ааааа ще има ще има!!! :mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Защита от бездомните кучета

Мнениеот icoico » Сря 18 сеп 2013 21:18


nosex написа:
calidad написа:Кучетата са интелигентни животни и усещат страха, единственият съвет който мога да ти дам е да не се страхуваш и при среща да им го показваш.Това с пистолетите е бабаитлък смешна работа.

Абсолютно вярно! :th_up

...и безполезно. Съветвате давещ се да си преодолее страха от водата, колеги.

По темата: Спрей, пиратки, газов пистолет в краен случай. Кучегон( Dazer) съм пробвал от любопитство...може пък всички тестови екземпляри да са били глухи,знам ли :dontknow Алармиране на общината непрекъснато, току виж някой решил предизборно да си свърши работата. Само храна не им давай...щото оттам се е стигнало кучетата да свикнат, че като подгонят някого ще има папо.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта