Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ivo penkov
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 14 дек 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот ivo penkov » Вто 29 окт 2013 3:33


Да разкажа на кратко. Обаждам се към 00.10 часа на въпросния телефон за първи път и получавам отговор, че сигнала ми е приет. Става въпрос, че някакъв тарикат не желае да си изключи алармата. Следва мое обаждане на същия тел., за да кажа, че няма развитие по въпроса, откъдето ми отговарят, че сигнала е предаден на полицията. Към 00.40 се обаждам пак, защото отново няма развитие по въпроса. От 112 се обажда мъжки глас и ми казва, че сигнала ми в момента е предаден на 6 РПУ, но уви. Чак в 02.00 часа дойде патрула. И какво направиха-нищо? Сега е 03.30 алармата си свири, а децата ми будуват. Питам аз, защо им плащаме на тия търтеи/тел.112/.




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот vaskoto1 » Вто 29 окт 2013 9:37


това е телефон, на който се подават сигнали. те разпределят дали да ти пратят пожарна, куки или линейка или всички заедно.
целта на тоя телефон е да няма 5 различни телеона, дето не ги знаеш всичките и звъниш в пожарната да търсиш куките.
те нищо друго не правят.
а по отношение на алармата-няма законови разпоредби по тоя случай. куките идват, опитват се да намерят собственика, никой не отваря вратата и те са дотам.
тоя съм го ял.
за съжаление единствения вариант е саморазправа с колата-ако можеш... отваряш я и изскубваш сирената и я затваряш. аз поне успях така да си реша веднъж проблема. нищо строшено няма, нищо, за което да те обвиняват после.


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот nasko1978 » Вто 29 окт 2013 10:16


Пълна измама е цялата ни държава!!!
Скоро имах желание да запазя живота и здравето на поне 15 малки деца,включително и моето и поне 50 души на улицата ,на която живея.
Звъня на онзи "важният" за всички ни телефон,за да съобщя за прогнило и увиснало на кабели дърво!!! :scare3
Мацката след като ме разпита до девето коляно кой съм и за какво се боря,започна да ме пита :

-"Господине,колко е високо дървото?" :screwy
- "Колко сантиметра е в диаметър? " :screwy
- "На какви точно кабели виси? " :eek

След като и отговорих като виден лесовъд и специалист по силнотокови инсталации ,любезно ми отговори ,че сигналът ми е приет .ЕДНА СЕДМИЦА по-късно някой от комшиите ми го беше премахнал !!!
Питам аз : КОЙ ЩЕ НИ ПАЗИ ДЕЦАТА ??? :scare3


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот bmwww » Вто 29 окт 2013 11:42


Ами като става бой и звъниш на 112 и там некви сигнални мелодиики слушаш .... усещаш ,че след малко умираш и ти покрай боя .... сещаш се ,че номера на полицията е 166 набираш кода на града с номера 166 и кво праим ..... ами номера не може да бъде избран .... айде пак звъниш на 112 мани мани ..... всичко това стаава за 1 минута и то накрая ще се окаже,че ще те потрошат преди да можеш да кажеш изобщо на некой за какво става на въпрос ! :banghead


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот AmW » Вто 29 окт 2013 12:02


За съжаление и аз имам отрицателни впечатления от телефон 112...
Наскоро звънях по проблем свързан с новодомците в Овча Купел (сирийските бежанци) и първоначално бях очарован от начина по който протече разговора, но в последствие не бяха взети никакви мерки и проблема е все още наличен...


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот kiril_bulgaria » Вто 29 окт 2013 13:06


Както каза колегата, тел.112 е "гара разпределителна".
Те приемат сигнала и го адресират към службата, която може да отговаря за проблема.
Служителите знаят езици, за да контактуват с чужденците, подаващите сигнала.

Пак повтарям, те само разпределят сигнала. А друг е въпроса, дали другите си гледат работата.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот Милослав » Вто 29 окт 2013 13:32


Не знам какво знаят, но "респонса" на респективната служба е "тоталка"

Езици - със сигурност знаят бургаски и велико търносвски - извинйете где е туй мола на хотйела Хемус, на отсиечката за Търново ли йе? - е тоя въпрос получих, когато балдъзата я удариха на х-л Хемус, както бях упоменал, преди да получа невероятният отговор, под формата на въпрос :)


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот pakumba » Вто 29 окт 2013 14:04


ivo penkov написа:Да разкажа на кратко. Обаждам се към 00.10 часа на въпросния телефон за първи път и получавам отговор, че сигнала ми е приет. Става въпрос, че някакъв тарикат не желае да си изключи алармата. Следва мое обаждане на същия тел., за да кажа, че няма развитие по въпроса, откъдето ми отговарят, че сигнала е предаден на полицията. Към 00.40 се обаждам пак, защото отново няма развитие по въпроса. От 112 се обажда мъжки глас и ми казва, че сигнала ми в момента е предаден на 6 РПУ, но уви. Чак в 02.00 часа дойде патрула. И какво направиха-нищо? Сега е 03.30 алармата си свири, а децата ми будуват. Питам аз, защо им плащаме на тия търтеи/тел.112/.


Освен това, което са ти обяснили, че тези хора там не ходят лично да решават проблемите, а просто предават сигнала, то имай предвид, че сигнала ти е бил с възможно най-нисък приоритет. Сега разбирам, че пречи тази аларма, но в този момент стават убийства, побойща, катастрофи и т.н. и затова те оставят накрая. В малко населено място при сигнал за шум се отзовават за около 30 мин. Град/село с 3000 човека и 2 улици.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот myrshavija » Вто 29 окт 2013 14:10


Не разбирам как може да имаме тема със заглавие "Телефон 112 в България?!! Пълна измама" и да няма нито един смислен довод, който да показва защо е такова заглавието. :thumb_down


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот Spas » Вто 29 окт 2013 14:55


Ей, все някой ще се намери да оплюе България-та. Колега, както са ти написали не еднократно, тел.112 е "гара Разпределителна" и те само предават сигнала. Ако се обадиш във 6-то, ще ти кажат, че са получили сигнала, но са нямали свободен екип.

Аз лично ползвам 112 за всякакви неща, включително за паднали дървета, кон на пътя (сериозен съм, на междуградски път беше, на осовата линия) и за един изтрещяк, който криволичеше по магистралата и ме засече.... след 15 км. явно бяха предали сигнала, имаше патрулка и го бяха спряли за проверка!

АмОн! :banghead


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот Милослав » Вто 29 окт 2013 18:34


Само дето идеята за тоя телефон е взаимствана от 911.
Само дето няма нищо общо с реакциите на 911 :)


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот LILO&STICH » Вто 29 окт 2013 19:22


Въй. Май само аз ще съм доволен от тоя телефон :mhihi
Редовно гоня бакшишите от едно кръстовище :mhihi
Досега,не са ми отказали !
Останалото е до хората и институциите на които се подава сигнала!


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот AmW » Вто 29 окт 2013 19:25


В интерес на истината те разпределят сигнала според компетенцията и след това вината е на полиция, община, бърза помощ и тн.
И с това би трябвало тяхната работа да се изчерпва, което означава, че си вършат работата добре.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон 112 в България?!! Пълна измама

Мнениеот vaskoto1 » Вто 29 окт 2013 19:43


и с това темата най накрая се изчерпва...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 44 госта