Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вечерта

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вечерта

Мнениеот zfa159 » Пет 15 ное 2013 23:02


Колеги, става дума за следното - едни образи от ромски произход с Мерцедес (данните за него ще дам по-надолу) ме удариха отзад и след това потрошиха колата ни (за щастие успях да се измета преди да потрошат и нас). Не успях да им видя номера и съответно органите на реда няма какво много да направят, макар че изписах една кофа мастило по въпроса. Във връзка с това моля ако случайно някой колега или негов познат е бил в този район и има някакви информация, да ми я сподели.
Адреса на ПТП-то е ъгъла на улиците Добротич и бул. Н.Мушанов в кв. Красна Поляна 2, на 15.11.2013г. около 19 часът точно пред спирката на автобусите в посока към ул. Житница. Единия участник съм аз - Графитен (сив) Пасат В4 . Другия участник е Мерцедес 124-ка седан много тъмно сив или черен, с ксенонови фарове, дизелов (подробностите за него знам от преди да ме удари - беше зад мен с задръстването на ул. Добротич). След случката видях в огледалото, че автомобила някак се провря през задръстването и направи обратен завой по Н.Мушанов и тръгна в посока към бул. Възкресение. Ако някой има някаква информация, нека помогне да си получат заслуженото.
Прилагам и малко снимки на сътвореното от тях по колата ни :
Изображение

Изображение




Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот Чудомир » Пет 15 ное 2013 23:11


:eek
Около вас по товяа време нямаше ли коли? Някой нещо не ти ли каза преди/след това?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот zfa159 » Пет 15 ное 2013 23:17


Ами аз спрях 800м по-напред на паркинга на ОМВ...там поне има хора,предполагам,че ако бяха тръгнали по нас,нямаше да ни пребият пред 500 камери :mhihi .Никой нито спря,нито каза нещо.Около мен имаше тонове коли, даже избутах един човек с един светло сив мерцедес от лентата му, за да успея да се махна от там, докато те ми трошеха и ритаха колата....19:00 е лудница на този булевард ама никой не ми даде каквато и да е информация.Върнах се после,разпитах по заведенията и магазините - повечето бяха видяли случката и какви са колите,ама не и номера,който жизнено важно ми трябва.Камери по заведенията не гледат до улицата и не са ефективни в този случай. Разпитах и хората от спирката на рейса ама никой не беше видял нищо от номера на Мерцедеса...само моят номер ми цитираха :mhihi :newsm66


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот hooligans » Пет 15 ное 2013 23:49


Е добре де, задръстване, стотици коли, защо не слезе? Не вярвам да не скочат и другите шофьори!
Бил съм свидетел на подобна случка на канала и бразилците ги събираха с линейки :redface


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот zfa159 » Съб 16 ное 2013 0:22


Да ама аз реално погледнато спрях да изчакам да спрат зад мен и да се разберем (не ги знаех още, че са бразилци и че ще трябва да се бием). Гледам в огледалата какво става - единия (десния) слезе и тръгна пред колата (първата мисъл е, че отива да види да не са потрошили нещо от удара)...да ама не, затича се и се опита да отвори вратата от дясно, ама аз мръднах напред и успя само да изрита калника отзад...тогава ми стана ясно за каква тъпня иде реч, ама хората, които бяха около мен при удара, вече си бяха продължили и реално около мен имаше 5-6 коли с някакви хора, които въобще не знаят защо ние ще се бием. Останах спрял малко по-напред,да видя какво ще стане (все пак по закон не мога да напусна птп-то). Е видях какво стана - долетя и другия заедно с колата си и спря пред мен, дотътри се и първия и резултата от ситуацията е видим на снимките. Ако бяхме слезнали ние, от колата щяха да излезнат и другите (имаше 4+ човека вътре) и ако никой друг не спре да помогне (твърде вероятно), жална ни майка...Реално погледнато като видиш някакви 3-4 човека било то и бразилци, трепят некви други (дето даже не виждаш какви са), на сред булеварда (без да знаеш за какво иде реч, защото това е минута или две след удара на двете коли), едва ли ще спреш да им се месиш в боя. Точно поради тази причина се махнах от там, ама ме е яд, че не им видях номера на кочината :banghead


cezar1656
Мнения: 185
Регистриран на: Вто 07 май 2013 10:24
Автомобил: vw vento
Двигател: ABU
Местоположение: софия

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот cezar1656 » Съб 16 ное 2013 0:44


би трябвало да заведат преписка срещу неизвестен извършител,но незнам как стоят нещата със застрахователите.по важното е че не сте пострадали


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот zfa159 » Съб 16 ное 2013 8:46


Ами точно за да не се избием (не е ясно кой-кого щеше да натупа повече),се махнах.Каско няма,пък и реално щетите не са за повече от 150лв (стъкло 2-ра употреба,едно стъкло за фара и стига толкова :mhihi ).В районното писах жалба,описах случката,както и описание на колата и хората от нея...ама без номер е много трудна работа да ги намерят, заради което пуснах и темата.


Потребителски аватар
geo0rg1
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 авг 2012 10:29
Автомобил: GOLF 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот geo0rg1 » Съб 16 ное 2013 9:16


Мн кофти случка ...Дано ги намерят!!!
Кола се прави ;) Важното е,че на вас ви няма нищо!
Малко ОФФ има ли някаква предистория преди да те ударят нещо нередно да се е случило(не,че е от значение) ?


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот Spas » Съб 16 ное 2013 9:41


Ужасна работа, ей...... тъпня голяма! По-добре си направил, че си се махнал, че не ги знаеш, дрогирани ли са, какви са.

По темата, по тази улица съм сигурен 99%, че няма една камера, НО на OMV съм сигурен, че има. Говори с тъпите полицаи, да ги изискат, щото на теб нищо няма да ти предоставят, също така и ако има някоя камера по-нагоре или по-надолу по улицата, аз съм сигурен, че ще познаеш колата, па и бразилците! Успех


Хри100в
Мнения: 278
Регистриран на: Пет 30 авг 2013 1:39
Автомобил: Golf 3 GTI 2.0 8v
Двигател: AGG 115hp
Местоположение: София/кв.Гео Милев

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот Хри100в » Съб 16 ное 2013 10:02


записите се пазят 48 часа, така че действай. Едва ли ще ти откажат от ОМВ да ти дадат записа, ако им обясниш за какво иде реч. Да чакаш полицията да се задейства по случай с цигани си е малко като история от митологията :mhihi


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот H2O » Съб 16 ное 2013 10:12


Струва ми се,че има някаква предистория на случката!Нещо ни спестяваш?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот zfa159 » Съб 16 ное 2013 10:24


Ами те карат по Добротич, аз завивам пред тях от Спас Вацов (пряката е дясна е на ул. Добротич и няма никакви знаци и съм с предимство спрямо тях на Т-образното кръстовище) и така заставам пред тях в задръстването. След това на десния завой на светофара (50-60м по-напред) тръгва да минава пешеходец и аз спирам...да, можех и да мина, ако бях минал по-бързичко,ама отде да знам дали пешеходеца няма да се забърза и да мина през него (нея в случая)...и те ме удрят отзад и се започва горния разказ...явно това, че спрях да пресече жената (има пешеходен светофар и свети зелено за пешеходците), ги провокира да се бият с нас.
ОМВ е на 800м от случката. Точно, където тя се случва (кръстовището на Добротич и Спас Вацов), няма камери, както вече написах.Камерите на ОМВ могат да снимат само мен,защото онези обърнаха наопаки...те ако бяха минали покрай ОМВ, ест. щях да им запиша номера.
Темата е за информация, ако някой може да ми помогне, а не да си чешем езиците какво е трябвало да направя или защо са решили,че трябва да ми потрошат колата. Както написах камери в района няма, ПТП-то е регистрирано и описано в КАТ, в 3-то районно има жалба за хулиганската им проява, ама нямам номер на автомобила :banghead


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот VWGT » Съб 16 ное 2013 11:41


колега, дай малко повече описание за колата на португалците. Джанти, финтифлюшки някакви ... 124-ките не са толкова масови вече. По предницата имат ли някакви щети ?


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот vucata » Съб 16 ное 2013 11:44


:eek В каква умряла страна живеем....Аз съм потресен...браво, че си се измъкнал не се знае на какви наркотици или по-скоро лепило са били ромалетата....Дано ги открият


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот Exell » Съб 16 ное 2013 12:24


Стефане , има ли видими щети по мерцедеса? Имам едно лице , което е на ТИ с братята из квартала и ще го помоля да разпита , смятам , че лицата ще се похвалят насам натам . Добре , че ви няма нищо . :eek :eek Тъпа случка.

п.с.
Точно вчера имах малко работа по Красна поляна и останах изумен от "шофьорите" там. На светофара след тунела мерцедес S-класа и Ауди S8 седят един до друг и си говорят. Мерцедеса блокирал лентата за десен завой , съответно лелката отзад с Голф 3 им свири 1 минута. Светна червено за нея , и тоя с Мерцедеса мина на червено и занаправо ... направо :) . След това и Аудито мина на ярко червено направо и пак се разговориха на спирката :gruebel :gruebel :gruebel :gruebel и да , в двете коли бяха кандидат българи :no



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта