Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вечерта

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот zfa159 » Съб 16 ное 2013 12:40


Мерцедеса успях да огледам само в задръстването, докато беше зад мен и после за малко докато беше пред мен - черен или много тъмно сив (онова графитеното). Купето е седан от този тип - Изображение
Джанти не успях да видя, колата беше с ксенон на заводските фарове H4 около 6000к (доста син) - заслепяваше ме ужасно, някакъв ароматизатор борче на огледалото (това ми направи впечатление, защото отдавна не бях виждал такива и му се чудех в задръстването :mhihi ) и стойка като за навигация на челното стъкло, залепена. Дизелов мотор или 250ТД или 300Д (дизелите имат едно специфично клокочене и се чуват през 3 преки и няма как да го объркаш). Щети отпред не можах да видя, защото фаровете му светеха много и нищо не видях отпред след удара. Предполагам, че няма сериозни, защото се удари в теглича ама лекичко...едва ли нещо повече от крив номер и пукната броня.
Португалците :
-шофьора на около 30 години с къса черна коса и нормално телосложение, бял пуловер и дънки и някакво яке, което не видях добре.
-пасажера от дясно - на около 30 години и той, гологлав с катинарче (плътно и черно), пълен.
И двамата около 170см. Другите хора в колата не успях да огледам. В задрсътването изглеждаше като жена с дете отзад и някой до нея...ама не мога да го кажа със сигурност.И двамата бяха добре облечени - в смисъл с чисти хубави дрехи, не типичните португалци.
Моите хора из махалата казаха,че не се сещат кой може да е, ама не пречи ако може, да се разпита.
Трябва ми каквато и да е информация за въпросните хубавци....без значение дали ще е кои са или къде можем да ги намерим или номера на автомобила :rolleyes
Всичко това е описано и в 3-то РПУ в жалбата ми.
Друго не успях да видя.




Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот vanko_VW » Съб 16 ное 2013 12:56


zfa159 написа:. Дизелов мотор или 250ТД или 300Д (дизелите имат едно специфично клокочене и се чуват през 3 преки и няма как да го объркаш).

По-вероятно да е 2.5 чист дизел със това специфично клокочене


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот Благовест » Съб 16 ное 2013 13:44


Ще си намерят майстора! :newsm66 Жалко,че никой не се застъпил за вас...

hooligans написа:Бил съм свидетел на подобна случка на канала и бразилците ги събираха с линейки :redface


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот Aprilia » Съб 16 ное 2013 13:53


То вече стана всеки за себе си, но честно да си кажа и аз бих се замислил дали да се намеся, е ако са 5 човека които бият един да, скачаш че не е ясно какво може да стане, може и да го убият, ама колегата в случая е направил най-доброто по моето виждане. Никога не знаеш тоя отсреща дали няма някое мачете в колата и да стане касапница, като гледам мой приятели какви бойни снаражения носят в колите си ми идва да тръгна с градския транспорт :horror да се чуди човек ние по улиците да пътуваме ли сме тръгнали или на война :death Хареса ми как каза колега в друга тема, някой като ти подпре 20 годишната ламарина дето италианеца е размествал коли по паркинзите с нея и й е сменял маслото на 50к км после я е хвърлил на сметището и става бой :screwy :screwy

Искрено съжалявам колега за това което се е случило, постъпил си по най-добрия начин според мен като си избегнал излишни конфронтации, преследвай ги докрай, да им създадеш поне малко дискомфорт посредством полицията, даже само да ги викнат да пишат и да се обесняват в РПУ-то пак ще е неприятно за тях :th_up


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот zfa159 » Съб 16 ное 2013 14:53


Ами точно затова ме е яд, че не им видях номера, за да им създам ядове :) .Заради това е и темата - някой да каже ако е видял нещо отличително по колата или номера и.


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот sportul » Съб 16 ное 2013 16:59


Циганин с ръст 170см с нормално телослужение го сгъвам като шивашки метър обаче са били двама , и с какво ти удряха предния джам ?


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот pakumba » Съб 16 ное 2013 18:26


Съжалявам за случката. Все повече такива с бразилци ще има, ясно е защо. Според мен е по-добре да си насочиш усилията в намиране на връзки с някой полицай, да се задвижват нещата. Те си знаят как да ги намерят, едва ли си първия в такава ситуация. Освен това може да се паркираш и да пушиш цигари в следващите няколко дни по това време там и да се надяваш да са местни, шанса не е толкова малък да са от квартала. Добре си направил, че не си слязъл, сега щеше да си или в болница, или в ареста.


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот malin.angelov » Съб 16 ное 2013 19:27


Колега, много добре си направил че си се измъкнал от мангалите. :th_up За инфо мога да ти кажа че 100% ако се разходиш с колата из факултета ( който е в непосредствена близост до мястото на инцидента ще откриеш колата ( там не са много ) А и посоката в която са обърнали е точно натам. Работих в този район, като куриер и абсолютно всички португалци в района са от там!!Ако не друго поне им го върни на скапания мерцедес!!!


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот zfa159 » Съб 16 ное 2013 20:19


Ами то и ние бяхме двама, ама те не бяха само двама...имаше и още поне 1 човек в колата с тях. Стъклото е в този вид от крака на единия (лявата дупка) и юмрука на другия - дясната дупка. Левия бразилец (шофьора) като тръгнах към него,се паникьоса и се качи по капака на колата отгоре,ама се спъна в релсите на багажника (отгоре имам багажник за стълба) и се надявам да е паднал на глава :mhihi
Връзките в полицията ги имаме достатъчно,ама без номер нещата стават доста по-бавно, ако изобщо станат, защото на това описание отговарят 30% от тях :mhihi
Разхождането из района ми е хрумнало като идея,ама няма нищо да им правя - ще им запиша най-чинно номерчето ако намеря колата (засега от моите познати там,не се сещат да е на някой местен,както и по описанието им не се сещат кои са) и чак след това ако няма никакъв ефект, ще се заема лично със ситуацията :mhihi
:beer


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот mitko85 » Съб 16 ное 2013 22:24


Не знам какви са ти връзките в полицията и какво ще е развитието, но важното е че на теб и спътника ти нищо ви няма. Та за връзките в полицията... преди около 2 години приятелката ми претърпя леко птп, някой я е ударил и е избягал от птп-то. Запомнила номера на избягалия, обажда се на 112, полицаите идват след 2 часа. Пишат, разпитват и ... "Ами надяваме се да се намери, много ще е трудно, не е сигурно дали в еуфорията не сте запомнили друг регистрационен номер...". Понеже човек от семейството е държавен служител, съответно се задействаха няколко телефонни разговора, оказа се че избягалото мпс е собственост на катаджия без валидна застраховка гражданска отговорност. Дано се намерят мазните цигани, които са ти потрошили колата и цялата тежест на закона се стовари върху тях, въпреки, че закон, тежест и спазване са малко чужди думи в България.


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот nosex » Съб 16 ное 2013 22:38


mitko85 написа:Не знам какви са ти връзките в полицията и какво ще е развитието, но важното е че на теб и спътника ти нищо ви няма.
... Дано се намерят мазните цигани, които са ти потрошили колата и цялата тежест на закона се стовари върху тях, въпреки, че закон, тежест и спазване са малко чужди думи в България.
:th_up


Потребителски аватар
DrugiaBliznak
Мнения: 758
Регистриран на: Съб 21 окт 2006 21:24
Автомобил: Ford Mustang V8 GT CS
Двигател: 450bhp
Местоположение: София - Плевен

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот DrugiaBliznak » Нед 17 ное 2013 0:24


Не знам колко ще е от полза но съм виждал няколко пъти черна или тъмно синя 124-ка в Сухата река на дюнерите до пазар-Герена.2 пъти съм я виждал там и собствениците й отговарят много точно на описанието ти,но за последно съм ги виждал началото на лятото мисля.


Потребителски аватар
МЗМА
Мнения: 65
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 3:49
Автомобил: IFA-mobile DDR
Двигател: 353W Baujahr-1971
Местоположение: София

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот МЗМА » Нед 17 ное 2013 0:49


Кофти случка,абе въоръжавайте се,че все по-лошо ще става!


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот Bioside » Нед 17 ное 2013 20:04


zfa159 написа:Ами точно затова ме е яд, че не им видях номера, за да им създам ядове :) .Заради това е и темата - някой да каже ако е видял нещо отличително по колата или номера и.


На тях не можеш да им създадеш никакви ядове Стефане.Ядовете са един 70 см див изсъхнал орех под седалката-твоята.И недей като мене като го видиш че пада да го съжалиш.Удряй докато стане така че една лъжица супа да не може да сложи сам в устата си.В София може и да не е така но при нас рискуваш да ти се изсипят 2 каруци баджанаци и братя и дано имаш ловно оръжие.Два изстрела и нищо не остава от мерака им.Във въздуха разбира се.Не бързайте с храната.Свикнал съм с начина си на живот в България,и все още я пиша с главна буква като наша родина ,но не знам до кога ще е.
Поздрави,колега и не го вземай много навътре.Редовно си имам работа с тази измет.Това са паразити.Начина им на живот е паразитиращ и единственото нещо дето ги оправя е един як ама много изсъхнал див орех. :drunk


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Помощ за ПТП в София, Красна поляна от 15.11.2013г. вече

Мнениеот bmwww » Нед 17 ное 2013 21:31


С дърво или бухалка нема файда :mhihi ако са двама направо си Game Over .... истината е в КАМЪНИТЕ :biggrin :biggrin :biggrin носиш си два по-големички в кората на вратата и гарантирано 100% даже и с бухалка да ти тръгнат двама като ги нацелиш с камъка (в тялото разбира се не в главата) пиши ги половин хора за поне 1 месец напред :th_up Стефан е здраво момче ама също така е и пич и ми е интересно защо точно на стабилните хора винаги се случва това .... защо примерно тия не попаднаха на некой ненормален неуравновесен психопат дето му е крив деня :mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта