Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот LILO&STICH » Вто 10 дек 2013 10:15


Че вдигат само дясно паркиралите нарушители :mhihi




Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 10:18


Чакайте сега - нека не спорим правилно или не съм паркирал. За друго съм писнал темата :) Някой на тия оспорвал ли им е сума?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот icoico » Вто 10 дек 2013 10:27


haplio написа:...А знакът - има го отдясно, има указателна табела, че се вдигат коли, но някак леко са пропуснали телефон да напишат или укажат къде точно ще преместят колата. Отделно знакът е за отдясно(това е еднопосочна улица)


Е, и?
ППЗДвП
Чл. 41. (1) Пътният знак, поставен отдясно, е валиден за цялата широчина на частта от платното за движение, предназначена за движение в съответната посока.
С допълнителна табела валидността на някои знаци може да бъде ограничена само за една пътна лента от платното за движение.


Що не се откажеш?


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 10:38


icoico написа:
haplio написа:...А знакът - има го отдясно, има указателна табела, че се вдигат коли, но някак леко са пропуснали телефон да напишат или укажат къде точно ще преместят колата. Отделно знакът е за отдясно(това е еднопосочна улица)


Е, и?
ППЗДвП
Чл. 41. (1) Пътният знак, поставен отдясно, е валиден за цялата широчина на частта от платното за движение, предназначена за движение в съответната посока.
С допълнителна табела валидността на някои знаци може да бъде ограничена само за една пътна лента от платното за движение.


Що не се откажеш?


Щото не съм на платното?

И отново - не искам да споря дали или не съм паркирал правилно. Друг ми е въпроса


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот IRRITATING » Вто 10 дек 2013 10:39


Само нерви ще "похарчиш" и всичко ще си продължи като досега


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 10:42


За нервите знам, ама вече леко взе да ми писва от това всеки да ни гледа като някакви подвижни касички... Аз ще опитам, затова и питам, пък като си похарча нервите така 2-3 пъти и това не доведе до нищо решението е вече друго


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот maxpayne » Вто 10 дек 2013 10:44


Не съм сигурен дали това е все не е изменено, но:

ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
Чл. 94.

(3) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, само на определените от собствениците на пътя или администрацията места, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.


ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Чл. 96.

(3) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение, по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се спиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с максимално допустима маса до 2,5 т върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 1,5 м за преминаване на пешеходци.


Както изглежда от снимката паркирана кола ще заеме целия тротоар. А че е тротоар няма спор и е свързан с тротоара от другата страна на Евлоги Георгиев, в посока НДК. Иначе за протокола от ЦГМ са пълни цървули.


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 10:56


maxpayne написа: А че е тротоар няма спор и е свързан с тротоара от другата страна на Евлоги Георгиев, в посока НДК. Иначе за протокола от ЦГМ са пълни цървули.

Е тук не мога да се съглася...
§ 6. По смисъла на този закон:
6. "Тротоар" е изградена, оградена или очертана с пътна маркировка надлъжна част от пътя, ограничаваща платното за движение и предназначена само за движение на пешеходци.

Ако е предназначена за движение на пешеходци, те би следвало отнякъде да дойдат и някъде да стигнат по нея. Свръзката от другата страна на Евлоги Георгиев НЕ Е с тротоара, а с подлеза(който вече е друг въпрос дали е за пешеходци, щото е направен за зареждане на магазини, ама айде). Тротоарите вървят от двете страни на Перловска река и се свързват с мост. И от двете страни нямат връзка(която да не е зелена площ) с това, на което съм паркирал.

П.С. всеки ден ползвам въпросните тротоари по Евлоги Георгиев и понеже аз основно пеша ходя и мен ме дразнят неправилно паркираните автомобили и някакси не бих си позволил да преча, еле пък незаконно.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот icoico » Вто 10 дек 2013 11:03


Мдам...пътно платно и платно за движение са две различни неща според правилника. Факт.С малко късмет и юридически фокуси можеш да бутнеш акта,както един пич преди години доказа, че е произвел един тон синтетична дрога за собствена употреба :mhihi :mhihi Тогава можеш да си вземеш и всичките пари от ЦГМ.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот maxpayne » Вто 10 дек 2013 11:07


Ами могат да дойдат от подлеза, а могат да дойдат и от Раковска, като пресекат на светофара, после си продължат по тротоара посока ндк и пред ндк завият в обратната посока, от другата страна на Евлоги Георгиев, точно където са те вдигнали. Очевидно не е особено натоварен път за пешеходци :mhihi , но е все пак възможен


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 11:08


Ама аз за сега не си искам всичките пари. Искам си ш*баните 2 лева :mhihi


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот VWGT » Вто 10 дек 2013 11:14


сега ако ще спориш, че това не е тротоар според мен няма да ти се получи, тротоар си е от всякъде, малко по-надолу има светофар с пешеходна пътека, по която може да минат пешеходците. А че точно тук свършва затапен ... обясни ми коя част от него е тротоар тогава и коя не :) В правилника никъде не пише, че не може да има тротоар без изход от едната страна. Все пак и ИцоИцо е прав, българския съд е пълен с абсурди и може и да ти се получи знам ли :) но това не значи че си прав.

Иначе, това им е адреса на ЦГМ, там е централата на бившето паркинги и гаражи - паяците. С електронен подпис не знам какво ще направиш, в институциите още го няма това разбиране за нещата, само в случаите ако има нарочна форма за комуникация с тях и вход с е-подпис от сайта им. Най-вероятно ще го разпечатат на хартия и ще кажат, че не е подписано ;) и все пак спорът ти с тях ще се сведе единствено до подаване на стандартното оплакване. В най-добрият случай ще ти отговорят със служебното "предприети са мерки", или "извършената проверка не установи нарушения". Нямаш доказателства, освен камерата в будката на паркинга, която не е ясно какво е записала. Всъщност това е единственото на което можеш да разчиташ и заради което си заслужава разправията, в противен случай ти остава да си повишак малко във форума и да ти мине.


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот haplio » Вто 10 дек 2013 11:24


Е айде сега не е ясно какво е записала - тоя спор го водих и с тях и след като с една тъжна физиономия ми обясниха, че трябвало да си извадят парите от джоба ме пратиха да се жалвам. Ако това не е записано си ми остава моето твърдение все пак - и това е нещо, не следва ли да ми докажат по някакъв начин, че не съм прав(при все, че леко пропускат да ме информирам какво плащам преди да го платя)

За тротоара - пределно ми е ясно, че прилича на такъв. Пешеходния светофар е на 100 метра и до него си вървят тротоарите покрай перловска река - всеки ден го пресичам. А това, че не може да е затапен от едната страна(моето виждане е, че е от двете, но нищо) някакси ми обезсмисля термина движение, освен ако според закона хората се въртят като мухи без глави...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот icoico » Вто 10 дек 2013 11:28


VWGT написа:... българския съд е пълен с абсурди и може и да ти се получи знам ли :) но това не значи че си прав...


Че не е- не е :mhihi Но ако актът е написан за нарушение на знак "Паркирането забранено" като нищо може да го бутне с аргумента, че е спрял на тротоара, където този знак не е валиден. Което пак е забранено, но не е предмет на спор по настоящото дело :mhihi :mhihi Ей за тва ядат бял хляб айдукати...пардон, адвокатите :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Оспорване сума, заплатена на ЦГМ

Мнениеот VWGT » Вто 10 дек 2013 11:33


всъщност ти ги обвиняваш, че те не са прави, и ти трябва да докажеш твърдението си

виж ицоицо какво ти е писал, това по-може да мине :) неграмотните ченгета са по-често срещани от неграмотно поставените знаци
освен цялата сума и тия 2 лева ще ти върнат



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: apolon и 46 госта