Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот ktamen » Пон 03 мар 2014 2:02


Преди няколко години помогнах на един комшия да продаде малко части от джетата си тук в този форум. Сериозни проблеми нямаше, но възможности за проблеми си имаше предостатъчно и само късмета ме спаси от подобна тема. Моята далавера тогава беше точно никаква, а рискувах не само и за мен да пуснат подобна тема, но и да се скарам с комшията.
Оттогава и през ум не ми минава да правя подобни услуги.
И на мен ми се струва, че shpera е читав, но ще се наложи той да опере пешкира заради това, че е искал да помогне на приятел.




Потребителски аватар
didinka
Мнения: 238
Регистриран на: Вто 08 май 2012 17:56
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот didinka » Пон 03 мар 2014 8:44


И аз гарантирам за Иво. Правел е услуга,но такава простотия той самия не би извършил. Купувача да се разбере с човека, от който реално е купил джантите, имат си телефоните до колкото разбрах.....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19159
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот stefan4o » Пон 03 мар 2014 8:45


Аз по-скоро съм на мнение, че посредникът трябва да оправи нещата - т.е. той да се разбере с приятеля си, който ги продава. Когато правиш нещо трябва да си готов да поемеш и негативи, ако се наложи.
Ако ще и 100 човека да гарантирате, това измъкване "ама те не са мои" достатъчно добре говори за манталитета на човека. Незнанието (което е под съмнение) на продавача за реалното състояние на това, което продава не го оправдава. Щото четох, че човекът така ги бил карал и не знаел :screwy :mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот ktamen » Пон 03 мар 2014 9:29


didinka написа: гарантирам за Иво

Да де ама преди това Иво е гарантирал за продавача, като му е предоставил възможността да пише от негово име.
И сега, ако се окаже че продавача не е читав ще го отнесе "гаранта".
Идеалния вариант е Иво и продавача да се разберат как трябва да бъде компенсиран купувача и дали изобщо трябва да бъде компенсиран.


Потребителски аватар
shpera
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 24 апр 2010 22:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот shpera » Пон 03 мар 2014 9:49


Колеги мисля, че достатъчно ме съдихте. Колегата изказа неговата страна, аз изказах моята оставете модераторите да си свършат работата! Аз осъзнавам грешката си, но коментарите от сорта да му връщам аз парите си ги задръжте.


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот ivostefanov » Пон 03 мар 2014 9:51


Да добре обявата е пусната от Иво-shpera ,повдигана от неговия профил или от него няма значение пак ОК,но въпросния куповач си е говорил и уговарял с другото момче(продавача),после след като е установил проблема пак си е говорил с истинския продавач които всъщност най добре си знаят историята по куцата сделка и не са стигнали до консенсус и след две седмици дай да търсиме 50лв. от който върже :screwy

Колега qnko161 Вие за кой точно говорите при положение,че знате на кой сте си дали парите и с кой сте направили сделката?!

Три страници писания на глупости и драми в случая,да по такива теми за опарени както Вие които сте писали може да пишеме аз и още 500 човека,но по този случай мисля че няма какво още да се пише и коментира.


Потребителски аватар
alpine
wheels dealer
Мнения: 3020
Регистриран на: Пон 31 яну 2005 17:41
Автомобил: L-Es
Двигател: 1H-1H-PG-1V-1Z-AJL-Cosworth
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот alpine » Пон 03 мар 2014 10:11


qnko161 написа:Понеже моят приятел е от Русе, а джантите се продаваха в София,той ми звънна и ме помоли да отида,и да ги взема, за да не занимаваме момчето с куриерски фирми.
Речено сторено!


qnko161 написа:Не съм искал да връщам джантите просто исках да се видим с колегата,да покажа нагледно какво ми е продал,и ако може да коригираме цената с около 50-тина лева,за да мога аз да купя още един комплект такива джанти,но 5х100,и да си направя тези.
Центровете на джантите,които купих са идеални,просто на едната обрача е за изхвърляне той дори не подлежи на ремонт. Пак казвам щях да си взема още едни джанти и да си направя от двата комплекта тези ,и другите да ми останат за резерва,защото знам че такива джанти 4х100 по-трудно се намират, а и моята кола е 4х100 и 5х 100 не ми вършат работа.


Джантата не подлежи на ремонт ? Те сега последно в Русе или СФ са ? За тебе или за бащата на приятеля ти от Русе са ? Бащата на твоя приятел твоята кола ли кара ?


:c010


Потребителски аватар
rabotnika
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 1427
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 21:15
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: AJM++
Местоположение: Разград

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот rabotnika » Пон 03 мар 2014 10:45


еййй аман от мъртви души тука,половината дето са изразили мнение тука пишат само по такива теми да търсят сеир
Иво е супер сериозен и не вярвам да си позволи да измами някого
а тоя дето ги е купувал ти джанти:Абе ти къде гледа бе???? пиян ли беше? ако искаш след месец му звъни пак на Иво да искаш 60 лв с лихвата :banghead :banghead


Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот bobomv » Пон 03 мар 2014 10:55


Моят опит показва,че винаги е добре човек да се презастрахова.Когато купувах моите джанти хванах колегата под ръчичка ,на гумаджия.Платих си да ми завъртят и четирите джанти с огледа.Каза ми всичко е наред идеални са ,стиснахме си ръцете и по живо по здраво.Такова нещо като вина няма.Кой бил виновен кой не бил това пари не връща.И единия е виновен ,че продава нещо което не е за продаване или поне не за използване по предназначение(цех за изкупуване на метали) и другия ,че не си ги е огледал.А кой е по-виновен от двамата никого няма да стопли тази работа .


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот ivostefanov » Пон 03 мар 2014 11:06


Кой да плати бе колега,че не ти разбрах безмисления пост????
Я прочети внимателно темата преди да пишеш :censored2

:lock


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот IRRITATING » Пон 03 мар 2014 11:09


Тоя който е взел парите бе колега


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот onazi » Пон 03 мар 2014 11:15


didinka написа:И аз гарантирам за Иво

Аз също, той не е мишка.


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот RoadRunner » Пон 03 мар 2014 11:24


IRRITATING написа:Тоя който е взел парите бе колега


По същата ти проста логика приятеля на купувача да поеме разходите. Най ме кефят е такива хора. Пазарят се като мангали на битака, искат ти да им поемеш всичко, да ги закараш до еди къде си, за да не изхарчат 500мл нафта или бензин. Ако си беше платил едно завъртане при гумаджия щеше да видиш, че джантата е крива, ама искаш да се направиш на тарикат и да минеш тънко... Има една приказка. Тарикат мъж не писка!

Последна промяна от RoadRunner на Пон 03 мар 2014 11:25, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот ivostefanov » Пон 03 мар 2014 11:25


IRRITATING написа:...

Еми може ли да си фрмулираш постовете,това не е чата от фейсбук или някъде другаде!!!!!!!!

Още колко мнения са нужни за да се обосновеш накрая така,че да те разберем?
Въпроса е риторичен,направих си труда да ти прегледам и другите мнения.


Потребителски аватар
petrov7875
Мнения: 50
Регистриран на: Пон 01 апр 2013 19:51
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател:

Re: Още един некоректен колега от този форум "shpera"

Мнениеот petrov7875 » Пон 03 мар 2014 11:27


Оплаквате се,че джантата била спукана.. а ние от къде да сме сигурни,че не сте я сложили на колата и не е ударил дупка и сега гледа да ги натопи всички и да изкара някой лев .... също така от къде може да сме сигурни,че това е същата джанта...може цялата сделка да е направена умишлено !!!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта