Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kossis » Пон 26 дек 2016 1:10


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Още на първата снимка в горният десен червен ъгъл на картонената подложак е написано -copper coated aluminium core

Кабела е видно че не е запоен всъщност, но може да бъде спокойно.
Всъщност Лидлско зарядното у-во което купих беше със запоен кабел към щипката и явно по него съм се подвел.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3927
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот joro_kem » Пон 26 дек 2016 9:19


Тези кабели успешно подават ток от самосвол на самосвал (2х180 Ah акумулатори) - тествано многократно. За парите си са екстра.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8415
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Пон 26 дек 2016 12:12


Рядкост е да се види такава квадратура на евтини кабели . За тази цена наистина не може да се има големи претенции ( и очаквания ) . 25 кв дебелина е добре, Щипките са по-слабото звено в случая. Жицата ще издържи товар, но щипките ще се счупят от чопчетата . Гледайте да не ги изпускате от метър и 50 на земята.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6162
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот ktamen » Пон 26 дек 2016 12:57


В крайна сметка колко квадрата са кабелите - 25 или 35 :rolleyes Щото на тях пише, че са 25, а на етикета, че съответстват на 25 мед, което е около 40мм2 алуминий :gruebel
Така или иначе сечението им е предостатъчно, ама само голямото сечение не значи нищо. Всъщност и 4мм2 ще са достатъчни да запалят гореспоменатите самосвали, ако им се осигури добър контакт с акумулаторите.
При подобни кабели проблематичен е добрият контакт с клемите на акумулаторите. Твърде разнообразни метали вземат участие, а намесването и на алуминий в цялата схема поне на мен никак не ми харесва. Докато металът е нов и лъскав едва ли ще има проблем, но като корозират малко и ще започнат проблемите.
Не знам колко струват, но аз не бих дал и 2лв за тях, но около мен винаги има всевъзможни жици и няма как да имам проблем със свързването на два акумулатора.
Сефте виждам гъвкави алуминиеви кабели, пустите му китайци кво ли не творят :mhihi
И понеже бях обвинен, че пиша само за кабелите и дори ме посъветваха да си накупя лидълки джуджавки само за да ги тествам и да пиша тук :mhihi
От лидълските инструменти съм си купил само винтоверт - по въртящ момент не отстъпва на никоя от марковите машини, но ергономията му е трагична, по конкретно ламаринките до батерията, дето трябваше първо да ме порежат преди да се сетя да ги разкарам. Първата му работа беше да навие няколкостотин самопробивни винтчета, в началото съединителят беше на 2, а на последните се наложи да го преместя на 12 - демек ако го ползвам повечко за такива винтчета съединителят ще се предаде много бързо. Тогава се колебаех дали да не си купя само батерия и да я присадя на някоя маркова машина със скапана батерия, които никак не са ми дефицитни и май сбърках като купих цял винтоверт. Така или иначе вече половин година го ползвам и общо взето съм доволен.
Ползвал съм и лидълски отверки - меко желязце, което се заобля твърде лесно.
Пистолет са горещ силикон - разликата с марков е внушителна, но за парите си върши добра работа.
Лидълска гидория - много добро качество.
Бургиите за желязо са с прилично качество. Това жълтото по тях, за което се писаха някакви титанови глупости на предните страници няма никаква връзка с качеството им и се прави само щото мъжете харесваме русо. По същите причини се изрусяват и бургиите от масивна видия (не се продават в Лидъл).
Бургиите за дърво са някво недоразумение, дето също се прави от меко желязце. Дървесината, която може да се пробива с такива бургии може да се пробива и с обикновен пирон стегнат в патронника. Ако се пробват на твърдо дърво, се усукват, демек спиралата си сменя посоката. Разликата между бургия за дърво и метал би трябвало да е само в начина на заточване, материалът трябва да е един и същ. Всъщност бургиите за ламарина се заточват по същия начин като за дърво, и при пробиване се получава една шайбичка.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3927
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот joro_kem » Пон 26 дек 2016 13:16


С 4мм2 ще е интересно паленето, не ми се ще да пробвам...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8415
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Пон 26 дек 2016 13:18


ktamen написа:Бургиите за желязо са с прилично качество. Това жълтото по тях, за което се писаха някакви титанови глупости на предните страници няма никаква връзка с качеството им и се прави само щото мъжете харесваме русо.

:Mr Green Fun :beer


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот parno » Пон 26 дек 2016 14:22


доста дебел кабел си е това - бил той алуминиев
палил съм бензинов 1.6 с две парчета насукан UTP кабел какво остава с тези от лидл
ще взема да си купя и аз едни :biggrin


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6162
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот ktamen » Пон 26 дек 2016 14:27


Утипито е квадрат и половина общо, и аз съм палил с квадрат и половина, напълно достатъчен е.


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот designer1 » Пон 26 дек 2016 22:47


Извинете ме за отклонението от темата за Лидъл инструментите, но нека все пак да просветля тези които се чудят какво е това жълтото боядисаното което все пак не е боя по свредлата. Който има желание да прочете ей това: http://www.sandvik.coromant.com/en-gb/knowledge/materials/cutting_tool_materials/coated_cemented_carbide
Производителя е световно известен надали ни заблуждава.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6162
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот ktamen » Пон 26 дек 2016 23:52


Доколкото знам жълтото е нитриране, демек насищане на повърхностния слой с азот, обаче не съм много сигурен. Освен това едва ли жълтото по стоманата и видията е едно и също нещо, въпреки еднаквия цвят.
Най-качествените бургии, които съм ползвал си бяха с цвят на стомана, без никакви разцветки. Пробвал съм и няколко лилави с емблема на митцубиши на тях, те също бяха отлични и със сигурност са най-правилно заточените бургии, които съм виждал. За съжаление заточването им няма как да бъде повторено без наличието на твърде специални машини.
А линкът ти е напълно безполезен за мен (и вероятно не само за мен) понеже не знам добре английски. Използването на Гугъл за преводач на технически текстове е много забавно, но също не особено полезно. Ако можеш да го преведеш ще ти бъда благодарен.
Картинките нямат нужда от превод, но на тях няма нищо стоманено и се съмнявам, че имат нещо общо с лидълските бургии.
Едит: В меньото има и руски, така че долу горе успях да разбера текста, но там се говори за покрития на твърди сплави, а не на стоманени бургии.
Пък и личния ми опит не дава никакви предимства на жълтите бургии пред тези в други цветове.


petar_a
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот petar_a » Вто 27 дек 2016 2:29


В някои мнения личи парадирана некомпетентност.
Преди години наблюдавах производствен експеримент при който метчик с т.нар. "русо" по режещия ръб /специално доставен от Испания/ успя да нареже 14 000 резби.Обикновените метчици години наред нарязваха по около 800.
Тестът беше проведен във фирма където стотина машини/включително роботи/ нарязват милиони резби месечно и трябваше да докаже рентабилността на "русите" метчици при петкратно по-високата им цена.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Stivi » Вто 27 дек 2016 10:40


petar_a написа: трябваше да докаже рентабилността на "русите" метчици при петкратно по-високата им цена.

С тази разлика че лидълските руси не са пет пъти по-скъпи ами са си на цената на брюнетките,така че едва ли ще са такива маратонци :mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот muns61 » Вто 27 дек 2016 11:36


При любителска употреба свредла и метчици, особено малките размери, не доживяват до износване - чупят се. Затова свредлата от 2 до 6 мм си купувам едни евтини. Твърди са, но са крехки.
Тези от Лидъл са средна хубост, ама са в удобна кутия.


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот designer1 » Вто 27 дек 2016 14:12


То май и аз си купих свредла за бетон от Лидъдл само заради гумираната кутия :)
Изображение
уцелиха ми слабото място.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6162
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот ktamen » Вто 27 дек 2016 15:35


petar_a написа:В някои мнения личи парадирана некомпетентност.
Преди години наблюдавах производствен експеримент при който метчик с т.нар. "русо" по режещия ръб /специално доставен от Испания/ успя да нареже 14 000 резби.Обикновените метчици години наред нарязваха по около 800.
Тестът беше проведен във фирма където стотина машини/включително роботи/ нарязват милиони резби месечно и трябваше да докаже рентабилността на "русите" метчици при петкратно по-високата им цена.

Много са се прекарали от тази фирма, трябвало е да си напазаруват от Лидъл, пак са жълти, няма да чакат доставка от Испания, а и цените са ниски.
Имам повече от 100кг всевъзможни метчици и бургии, включително и руси.
Жълтите метчици на снимката наистина са много качествени, но в никакъв случай не са по-качествени от неизрусените си братчета, които също присъстват на снимката. Нито една от бургиите на снимката не е жълта, но със сигурност качеството им е поне 10 пъти по-високо от лидълските.
14 000 резби са страшно много, почти съм сигурен, че испанският метчик се е справил, не щото е рус, а щото не е стоманен, а изцяло от твърда сплав.

Метчиците се чупят по няколко основни причини, които е добре да се знаят.
1 Захабяване, и затова трябва да се въртят по-яко отколкото могат да понесат.
2 Задръстване със стружки и прекалено напъване. Метчиците на снимката правят по 6 хубави стружки, които си излизат във вида на хубави пружинки и няма как да причинят задръстване.
3 Отворът и резбата не са съосни и ако резбата е достатъчно дълга метчикът се натоварва на огъване и се чупи, това важи най вече за резби, които се правят на ръка.
Така или иначе много се отдалечихме от темата, както вече написах лидълските бургии са с добро качество, но не са по-добри от други свредла с подобна цена.
ПП Моите бургии са насипани във всевъзможни щайги и съндъчета :mhihi Може би и аз трябва да си купя лидълски :Mr Green Fun
Прикачени файлове
20161227-0005.jpeg



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта