Фирма за почистване след ремонт/строителство?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Фирма за почистване след ремонт/строителство?

Мнениеот brum » Чет 24 юни 2021 18:31


Строим къща и сме на финалната права. Тия дни ще сложим контактите, ключовете и луничките, а другата седмица ще се слага ламината. После почваме малко по малко да местим мебелите.

Обаче след слагането на ламината и преди местенето на мебели трябва да се почисти добре. Да се почистят прозорците и дограмата, да се изчистят плочките в баните (от остатъци от фуга и латекс където е пръскало). Предполагам и разни други неща за чистене ще изскочат.

Та можете ли да ми препоръчате фирма за тази работа? За голямото село (София) става дума. И по-точно за източната част.




Потребителски аватар
boar
Мнения: 314
Регистриран на: Чет 08 яну 2009 9:25
Автомобил: Golf III
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: Пловдив

Re: Фирма за почистване след ремонт/строителство?

Мнениеот boar » Чет 24 юни 2021 19:57




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Фирма за почистване след ремонт/строителство?

Мнениеот ktamen » Чет 24 юни 2021 20:39


Поне доколкото имам наблюдения, тези фирми изпращат едни младички и спретнати момченца и момиченца, оборудвани с космически прахометлачки и всевъзможни препарати. Разфучават се и за нула време всичко е изчистено......... или почти. Прахометлачките не работят по разни ъгли и прочее трудно достъпни местенца и там мръсотията си остава, а точно за такива местенца си трябват професионалисти, по средата на хола и аз мога да излъскам не по-зле и от най-скъпата фирма. Чистенето и то е занаят и там има майсторлък.
Не мога да ти препоръчам конкретна фирма, но бих те посъветвал още преди поръчката много добре да обясниш точно какво очакваш да изчистят, за да не останеш разочарован накрая.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 261 госта