Препоръчайте невролог моля!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот bobo7 » Вто 15 апр 2014 16:45


на ренген се виждат прежлените...
на ЯМР ще се види и тъкънта м/у тях, в повечето случей е като изпуснал тампон (разпльокан)




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6159
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот VWGT » Вто 15 апр 2014 16:56


ЯМР-то показва всичко. Освен снимката трябва да ти дадат и CD с различните разрези и гл.точки, както и един лист с диагнозата (което не ти пречи да потърсиш и друго мнение, но задължително трябва да имаш снимките).

при ренгена там трябва да ти е много явна травмата, или този който чете снимката да е някъв мега гуру, за да ти даде някаква по-конкретна диагноза и пак не може да се доближи до ЯМР-то. Това е за отбиване на номера :) после пак ще ти наблъскат хапове и да си поиваш в къщи.

"разпльокания тампом" се ремонтира неинвазивно, бърка се вътре с игла, която вкарва някъв озонов разтвор, което повдига прешлените, освобождава нервите и спомага за бързото възстановяване. Колкото по-рано се направи процедурата, толкова по-добре.


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот onion » Вто 15 апр 2014 17:04


Ок , ще търсим лекар който да е склонен да ми направи каквото трябва за да види какво ми е :)

Благодаря Ви


Потребителски аватар
Divane777
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 30 яну 2014 20:45
Автомобил: Golf 5
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот Divane777 » Вто 15 апр 2014 20:21


Като го намериш моля пиши...


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот dlug » Вто 15 апр 2014 21:02


plamikcho написа:...
Профилактиката на това заболяване е да се избягват резки натоварвания, които могат да доведат то заклещване, и подходящ спорт за да се заздравят мускулите около гръбнака и да се снеме натоварването от гръбначните прешлени. Подходящи видове спорт: плуване, всякакви видове упражнения с висене (лост, успоредка, шведска стена), бягане също, но само при липса на оплаквания - болки и т.н....

С всичко останало съм съгласен от поста ти, само с бягането не. Дори и при липса на болки. На теб може да ти понася, но по принцип при доказана дискова херния-бягане твърдо не. Тичане, скачане и подобни натоварвания твърдо са противопоказни. За мен най-добрите упражнения са коремна и гръбна преса и плуване. Като коремната преса е хубаво да се прави с вдигнати крака и сгънати колене на 90 градуса за да не се товари кръста


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот plamikcho » Сря 16 апр 2014 9:19


Поправям се, без бягането. Наистина не мога да съм сигурен дали е безопасно за другите. На мен определено ми понася и мога да кажа, че само е подобрило състоянието ми.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот nurv » Сря 16 апр 2014 9:21


Моята препоръка е за Проф. д-р Николай Габровски и като цяло клиниката по Неврохирургия в Пирогов.


Потребителски аватар
tndrrr
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 26 май 2014 12:16
Автомобил: VW Golf IV 2000
Двигател: 1.9 TDI AGR

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот tndrrr » Чет 30 юли 2015 4:40


Повдигам темата със същото питане за добър специалист невролог?
Минах ЯМР и се оказа, че имам дискова херния, но тия "доктори" в Русе са крайно незаинтересовани и бих искал да се консултирам с добър специалист.


Потребителски аватар
daywalker
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: DS
Местоположение: Сервиза до нас

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот daywalker » Чет 30 юли 2015 8:06


Ще изкажа професионално мнение,макар да не съм невролог,а детски лекар: Проблема действително е много чест сред мъжете.На по-голямата част от вас им е необходим неврохирург/рехабилитатор,а не невролог.Невролог освен да ви изпише противовъзпалително средство(за болката е,понякога може да помогне трайно,но при леки случаи) друго не може да направи. Доц.Каракостов в Иван Рилски в София е специалист по гръбнак - неврохирург е.
Иначе най-често се използват нестероидни медикаменти(диклак и т.н) и глюкокортикоиди(кортизон..) и ефекта е най-добър когато се слагат мускулно.Колегата Зографски е написал много верни неща-започва се от упражнения за мускулатурата, дава се покой без натоварвания; много помага каране на колело или велоергометър. Лекарствата имат странични ефекти и не могат да се пият цял живот. Може би малко накратко обясних,но не ми се изпада в медицински подробности.
Ето една добра схема: http://lubomirivanov.com/1383/

А тук http://www.xn--80aacorabv4b0a1at2j.com/index.php?mod=articles&show=378 се вижда каква е причината за болката: междупрешленните дискове се изтъркват най-често в областта на лумбалните прешлени(носят голяма тежест), и вътрешното му съдържимото притиска излизащите нерви.Нервите се възпаляват и затова се назначават противовъзпалителни лекарства = няма възпаление,няма болка.Операциите прибират съдържимото на пръстена,възстановяват пръстена и нерва се освобождава.
Ключови за диагнозата и локализацията на хернията са ЯМР и КТ(компютърна томография)-последния е метод с голяма доза рентгеново натоварване,а ЯМР е безвреден-няма лъчение от този тип. И двата са достатъчно показателни.

От личен опит покрай роднини и приятели видях,че неглижирането на проблема и разчитането на невролози с талони по касата не е добър вариант.Прегледите на частно при специалист не са евтини 40-60лв, но в дълготране план си заслужават,но човек по-късно го разбира.Абе работата е както с хубавите марки части,че все пак сме в автомобилен форум,а не в медицински.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот maxpayne » Пет 31 юли 2015 10:36


tndrrr написа:Повдигам темата със същото питане за добър специалист невролог?
Минах ЯМР и се оказа, че имам дискова херния, но тия "доктори" в Русе са крайно незаинтересовани и бих искал да се консултирам с добър специалист.

Каракостов в Иван Рилски, един от най-добрите!


Потребителски аватар
tndrrr
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 26 май 2014 12:16
Автомобил: VW Golf IV 2000
Двигател: 1.9 TDI AGR

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот tndrrr » Пет 31 юли 2015 15:37


Благодаря!
А можете ли да ми дадете телефон за връзка с д-р Каракостов?


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот dlug » Пет 31 юли 2015 15:58


Добре де...първи резултат в гугъл...
http://doc-vasil-karakostov.zona.bg/information


ludkanar
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 16:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот ludkanar » Чет 24 сеп 2015 21:59


Та да кажа и аз мнение,закъсах го и аз с кръста.Отидох на невролог и ме прати на снимка,оттам се връщам аз докторката погедна снимката и ми изписа инжекции за 5 дни.Минаха инжекциите но нищо не се промени,изписа ми някакви свещички за противовъзпаление на нервите,10 дни и пак същото.Болките са ми в опашката ниско долу,имам стенение или смачване между последните прешлени над опашката.Явно и аз трябва да ида на ЯМР за да се разбере какво става с мен.Последните дни започва да ме боли около 16:00 часа та докато не заспя,дори на моменти направо спирам ако ходя,че болката е ужасна.


Потребителски аватар
Omilron
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 04 ное 2014 10:36
Автомобил: VW Passat b3 3a2 35I
Двигател: 1992 ABS
Местоположение: София

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот Omilron » Пет 25 сеп 2015 8:14


Аз специално при по добър специалист от Д-р Гацова не съм бил.

п.п. Работи с направления...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6159
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръчайте невролог моля!

Мнениеот VWGT » Пет 25 сеп 2015 15:20


да допиша малко как бяха нещата преди 3-4 години, ако някой мисли да минава по пътя на касата.
Първо отивате до GP, искате направление за невролог.
После отивате до невролог, който разбира се не ви изпраща на ЯМР (най-често свършили направления?!), а предписва глупости за временно решение на проблема ви. Губите направлението.
Чакате около месец, за да може GP-то пак да даде направление (щото и на него му били свършили?!).
Този път си търсите невролог, който ще ви изпрати на ЯМР (срещу 50лв имат направления)
Чакате около 2-3 месеца докато ви дойде реда (?!). с някакво записване ставаха нещата.
Разчитат снимката и разбира се нещатата се оказват много по-сериозно отколкото всички си мислили.
Отивате пак на невролога, който може да ви изпрати вече към хирург.

С други думи, ако положението ви е зле, не пестете тия 3-400 лв за ЯМР и преглед през каса, ами дейставайте направо при хирурга. От там пак може да минете по каса (защото манипулациите вече са доста по-скъпи), те ще ви кажат как.

ПП. касата sucks



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта