Трябва ли да правим добрина или не ?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот anonym0us » Съб 25 окт 2014 1:16


Колега, моя съвет е да не се впечатляваш от такива неща. Вярно кофти е да те мъкнат по РПУ-та все едно си виновен, но нали знаеш, че лошите отиват където си поискат, а добрите ходят в рая. Дефакто всички ходим на едно и също място, но всичко е до нагласа.
За теб е добре, да правиш добро, защото се чувстваш добре така, а други правят зло, защото това ги радва, да виждат някой да страда. Прави това което мислиш, че е правилно пък другите какво казват, да не ти пука. Нали знаеш поговорката, "котката не си капе съня, от моабетите на мишките за нея"
Всеки гледа различно на нещата, няма как да огодиш на полицая, на човека който те е помолил за помощ, и на 112. Няма как.
Но ако няма добро, няма как да остане само зло-то.
Мисли позитивно и това е. Зло всеки може да направи. Малко са истинските хора! :th_up




Потребителски аватар
genata82
Мнения: 534
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот genata82 » Съб 25 окт 2014 6:59


Преди година и нещо станах един от свидетелите на тежка катастрофа. Другите свидетели бяха пътуващи с бус работници. Обадих се на 112 и .....неприятностите започнаха - няколко пъти даване на показания, причинителя се оказа без книжка и го съдят, та даване и на показания в съда. На всичкото отгоре се оказа и някаква селска мутра, та имаше и купища заплахи какво щяло да стане ако влезе в затвора и т.н. и т.н.
Незнам при следваща ситуация дали бих се обадил. :no


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот dobrin » Съб 25 окт 2014 7:39


Винаги, когато имам възможност бих помогнал и съм го правил. Това е съвсем естествено.
Например с колегата Данко ни взеха за поемни лица за една стрелба уж за 1 час, пък отиде 4 часа. Но поне сме изпълнили т.нар. граждански дълг.
Ако пък случайно се наложи да пишете - приемете изгубеното време като инвестиция във вашата сигурност, като част от процедурите, които са за защита на нашите права.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот agumba » Съб 25 окт 2014 8:28


Но поне сме изпълнили т.нар. граждански дълг.


Граждански дълг, но пред кого? Пред някое дребно човече, овластено по незнаен начин, незнаещо какво и как да прави, и като все пак го прави, го прави по най-лошия начин? Защото, оттам идват проблемите, не от самото деяние! Тука се съгласявам с колегата, който казва, че опира до нечия гледна точка! За теб, и някой друг може да е добро, но за "овластените" човечета да си просто един будала, или пък, още по-лошо - съучастник, престъпник, и т.н.!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот dobrin » Съб 25 окт 2014 9:04


Пред себе си, пред децата си ... :wink
А докато тези, които се мислят за ГОЛЕМИ ХОРА имат негативно и пренебрежително отношението на към "овластените човечета", към "будалите" и най-вече към законите и правилата, оправия няма да има.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот Stoyanov_Vw » Съб 25 окт 2014 9:14


Преди време още като дете, намерих портмоне с близо 150лв. в него и куп лични документи, докато вървях към училище. Предадох го на класната ми, жената намери на кого е то и го върна естествено. Портмонето се оказа на някаква разсеяна девойка. Още в същия ден, прибирам се от училище доволен от себе си все пак добро дело съм извършил, но по пътя ме пресреща големия батко на въпросната девойка. Въпросният др*сльо започва да ме разпитва дали съм барал в портмонето, дали съм взел пари и тн. Последват и заплахи ако бил разбрал, че съм барал щял да ме намери пак (да заповяда и аз имах големи батковци :Mr Green Fun ). Както и да е приключихме разговора с въпросния др*сльо (пак го наричам така, защото и до ден днешен ме е яд на държанието му), а от въпросната девойка и до ден днешен не съм чул едно "благодаря" за спестените грижи.. Явно е трудно за днешните хора да отвърнат с добротата и разбирането, които те са получили, но нищо то си е за тях. Живи и здрави! :drunk


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот agumba » Съб 25 окт 2014 9:33


dobrin написа:Пред себе си, пред децата си ... :wink
А докато тези, които се мислят за ГОЛЕМИ ХОРА имат негативно и пренебрежително отношението на към "овластените човечета", към "будалите" и най-вече към законите и правилата, оправия няма да има.


Човек е такъв, какъвто е, в живота няма думата "ако"! Постъпваш така, както ти диктуват разбиранията, възпитанието, и куп други фактори, дори съвсем моментни! Не се мисля за "голям" човек, иронията е съвсем неуместна, и нямам предубедено негативно и пренебрежително отношение, към когото и да е, който ме познава, го знае! Но и нямам навика, да угоднича и пълзя, дори и пред овластените човечета, още по-малко пък, за да получа от тях признание, за изпълнен "граждански дълг"! Ако смяташ, че някой е нещо повече, само защото е заел някакъв пост, значи наистина заслужаваш, той да те смята за будала! "Връщам" това отношение, което и те имат към мен, нищо повече!

А за законите и правилата, и те се пишат от хора, и също като тях, се менят, според конюнктурата, и също като тях, са толкова несъвършени! Вчера са били едни, днес са други, утре ще са съвсем различни, излишно е да ги издигаме в култ!


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот doaiena » Съб 25 окт 2014 17:12


Непреднамерено извършена добрина и нищо не искано в отговор на извършената добрина, това е добрина,.. която рано или късно се отплаща,.. а когато направиш нещо УЖ добро и чакаш похвала или се жалваш,.. това не е добрина, енергията не е чиста вече, това е неоткровеност!


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот Вълчан » Съб 25 окт 2014 17:32


Винаги прави добрина.Трябва Българите да се отучим от това сметкаджииство ...ама как..ама защо..ама дали....затова сме на този хал.Не можем изкореним тази турска черта останала от доста години във нацията.Не сме ли добри към хората нищо добро не ни чака за напред.В краина сметка така възпитаваме и децата си.


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот Koko95 » Нед 26 окт 2014 1:34


Случки в който правиш добро и си лошият куп! Наскоро се прибирах с пътната помощ празен през доста пуста част от магистралата тук и видях едно венто на аварийни в средното платно. Спрях зад него на буркани и аварийни , оказа се мацка закъсала за гориво не и работел уреда :rolleyes . Изтиках го отстрани за да го кача на камиончето и да я закарам на най близката бензиностация. Стигнахме и ми каза че била се обадила на застрахователя който бил пратил пътна помощ и чакала 45 минути и нищо. Обсъдихме застрахователите даде си телефона :mhihi и всеки си продължи пътя. След 1 седмица в сервиза се представи някакъв с пътна помощ търсейки шофьора на нашата да го бие че му крадем хляба :stumm .

А преди седмица станах свидетел на тежка катастрофа с мотор видях човека как се заби в мантинелата почна да се търкаля и мотора летеше напред спрях точно зад него на аварийни и почнах да махам с жилетка на идващите зад мен и се обадих на бърза помощ и полиция дойдоха докато съживяваха човека че не дишаше 10 пъти ме питаха дали не съм го бутнал аз от мотора и се наложи да пиша обяснения. След което искаха да ме глобят мен че съм спрял на средата без да опъна триъгълници :undecided моменто в който се зачудих дали е трябвало да мина през него по тяхната логика :no


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот Bioside » Нед 26 окт 2014 5:44


dobrin написа:Пред себе си, пред децата си ... :wink
А докато тези, които се мислят за ГОЛЕМИ ХОРА имат негативно и пренебрежително отношението на към "овластените човечета", към "будалите" и най-вече към законите и правилата, оправия няма да има.


Добрине,Гледал ли си ,,Хайка за вълци,,.Какво ще кажеш за овластения шивач.А нима сега не е така.Законите и правилата са за хората ,които ги спазват а те за съжаление са много малко,и с всеки изминат случай в който са въвлечени намаляват и намаляват.Какви закони и правила има у нас.Никакви за някои и големи за други.Не може аршина да има две страни.И не може да си честен пред децата си,като си видял как за прасета може,а за кучета и котки не може. :drunk


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Трябва ли да правим добрина или не ?

Мнениеот Iezekil » Нед 26 окт 2014 8:50


С това писане на обяснения направо се изкривява идеята на тоя телефон 112.Отделно реакциите им са забавени.Това всичко пак се дължи на законите-да отчитат дейност,гориво,да връзват гащите че не спят на работа...Сещам се оня филм с операторката на 911,нищо общо.
Моята случка-карах зад един трактор ли,комбайн ли с прикачен инвентар в гориста местност с много завои.Човека все пак се прибираше максимално в дясно за да се разминава с насрещно движещите се,като с инвентара при тези си действия събаряше пътните знаци като кегли.Замислих се,че това е престъпление,отделно едва ли имаше винетка трактора,може би и гражданска нямаше и право да е на пътя по тая логика нямаше.Ама дали виновен е шофьора,някое слско момче,което щеше евентуално да го отнесе,или мастития му шеф-арендатор?Това е потоянна практика у нас и дали селската полиция няма хабер?И не вижда калните следи по асфалта?Ама нали са как да кажа,в една компания кмета,полицая и чорбаджията...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Danielpef и 49 госта