Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот Barboukov » Пон 09 мар 2015 16:34


На 01.03.2015 сключвам 24 месечен договор с Теленор за абонаментен план Стандарт Резерв. Цената беше намалена от 39.99 на 19.99 лв. На 05.03.2015 виждам реклама на същия план с нова цена 14.99. Отивам в офис на оператора и искам да използвам правото да се откажа в 7 дневен срок от договора (не съм купувал устройство), но ми заявяват че не може, тъй като тарифния план е влязъл в сила веднага (10 мин след подписването), въпреки дадения 5 дневен срок от оператора. Свързах се с КЗП и ми казаха, че независимо какъв е договора мога да го разваля и нямат право да ми отказват до 7 дни след сключването. Условието било да нямам закупено крайно устройство.

Какво да очаквам сега? Какво може да направи КЗП? Има ли вариант, в който да ми намалят таксата?




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот myrshavija » Пон 09 мар 2015 16:46


Днес е 09.03. Ако не си прекратил договора писмено преди изтичането на този 7-дневен срок, не разбирам какво очакваш и от кого. Ако договорът е прекратен, както са ти казали от КЗП, че имаш право да сториш, отново не разбирам какво очакваш от форума.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот Barboukov » Пон 09 мар 2015 16:47


В Теленор на 5ти ми казаха, че договора не може да бъде прекратен. На 6ти говорих с кол центъра - същият отговор.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот myrshavija » Пон 09 мар 2015 17:05


Договори се сключват и прекратяват основно писмено. Ако не си ги уведомил писмено, че го прекратяваш ...
Казали са ти "не може" ти си казал "ОК, чао" ... Да беше писал във форума преди 7-ми, сега ми се вижда късно.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот Barboukov » Пон 09 мар 2015 17:10


Разговор с кол центъра от преди 5 мин:
Аз: В какъв срок мога да прекратя настоящия договор, да се върна на старите условия и да подпиша отново на новата цена?
Тя: В седем дневен срок, т.е. до 8ми. Изпуснал сте срока.
Аз: Ходих във ваш офис на 5ти, на 6ти звънях в кол центъра и вашите колеги ми казаха, че договора не може да бъде прекратен или да бъдат променени условията. Нито да се върна на стария план, нито да ми се намали цената на новия.
Тя: СЪжалявам господине, трябвало е да пуснете молба за прекратяване на новия договор.
Аз: Как да пусна, след като и в офис, и от кол центъра ми казвате, че не може да се направи това?
Тя: Съжалявам отново. Изпуснали сте 7 дневния срок. Благодаря ви за обаждането, мога ли да ви помогна с нещо друго?

:banghead :banghead :banghead :banghead :banghead :banghead :banghead


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот georgebonev » Пон 09 мар 2015 17:15


7 дена - работни или календарни?
В договора какво пише за тези дни? Посочено ли е календарни или работни...


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот myrshavija » Пон 09 мар 2015 17:18


За следващия път - уведомяваш ги писмено, че прекратяваш договора, позовавайки се на ... едиквоси. Копие за теб с входящ номер. Спираш да плащаш.
Не съм проверявал колко е вярно това със 7-дневния срок, но, щом от КЗП са ти казали, че е така, трябва да е вярно.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот maxpayne » Пон 09 мар 2015 17:40


7 дневен ще рече 7 дневен. Щом не е уточнено значи са календарни. Аз като подписвах с глобул преди 2 години и 2 месеца имаха клауза за прекратяване в рамките на 30 дни без значение каква е причината. Явно новите собственици са го махнали, те и без това загубиха страшно много хора с тъпите си планове, трябваха им "само" 3 месеца да влязат в час :mhihi


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот Aneto » Пон 09 мар 2015 20:12


Аз също исках да подпиша на същия план за 19,90лв, но понеже ми казаха, че ще е до края на март и не се разбързах.
Сега като видях че за същите условия цената е 14,90 се замислям доста дали изобщо да подписвам с тях.
За 24 месеца напред не е малко време. Утре същия план ще го направят на 10 лв, после на 5....
Несериозно е за няколко дена да се смени цената на една промоция с нова промоция с 5лв надолу.
Ако подпиша дали няма да се прецакам следващия месец...


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот myrshavija » Пон 09 мар 2015 20:35


По тази логика никога не трябва да подписваш договор, защото винаги има възможност цената на даден пакет да бъде още намалена и да се минеш.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот stefan4o » Пон 09 мар 2015 20:40


Българинът най-много го е страх да не настине и да не се мине.
Колежке, изчакай още някой месец и може и без пари да ти подпишат договор :mhihi Така, както е тръгнало...


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот radotom » Пон 09 мар 2015 21:02


Ане, все едно да попиташ има ли смисъл да си купуваш Пассат В8, при положение, че след 2 години ще го пуснат на 60% за изчистване на количества стари модели :mrgreen


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот Vizor » Пон 09 мар 2015 21:51


Колега направи същото. Имаше току-що подписан договор на по-висока сума и искаше да слезе на по-ниска за по-добри условия. Той е занимателен. След 3 дена каране и прослушване на разни регионални мениджъри го свалиха на по-ниската тарифа :) И те така викаха.. не може, не може.. Еми като вдигнеш скандал явно може ... :D


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот Barboukov » Вто 10 мар 2015 9:05


Aneto написа:Аз също исках да подпиша на същия план за 19,90лв, но понеже ми казаха, че ще е до края на март и не се разбързах.
Сега като видях че за същите условия цената е 14,90 се замислям доста дали изобщо да подписвам с тях.
За 24 месеца напред не е малко време. Утре същия план ще го направят на 10 лв, после на 5....
Несериозно е за няколко дена да се смени цената на една промоция с нова промоция с 5лв надолу.
Ако подпиша дали няма да се прецакам следващия месец...

Виваком веднага ги контрираха с 1000 мин и 2000 мб на бърза скорост за 14.90 и затова намалиха цената.

Пак ги започвам от днес, та да видим какво ще излезе.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно договор с Теленор. Какво да очаквам?

Мнениеот AmW » Вто 10 мар 2015 10:32


Е какво може да излезе след като си изпуснал 7 дневния срок ?
Това са им редовните номера като искаш да прекратяваш... и това, че в магазина са ти казали, че не може не значи нищо! Ще се оправдаят със служителя и компетенцията му...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 247 госта