Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот anonym0us » Пон 25 май 2015 11:33


Смесваш в една капачка брашно и цимент 60 на 30 и до него слагаш вода. За нула време са изпукали.... Миризмата най-много 1 седмица, после няма и спомен от тях!




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Пон 25 май 2015 12:05


Миризмата ме притеснява малко. Ще мирише, ще мирише-все ще се измирише. Важното е да ги няма гадинките.


helikamov
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот helikamov » Пон 25 май 2015 15:45


Ще мирише максимум седмица или десет дни. След това труповете изсъхват и мухите ги изяждат.
Слагай яко отрива и си ти. Наизтина не пипай отровата с ръце, не за друго ами гадините усещат по някакъв начин човешката миризма и не докосват отровата след това. Само с ръкавици я поставяй.
И друго - тея добичета като усетят, че умират излизат навън на открито.
Успех в борбата!!!!!!!


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот vaskoto1 » Пон 25 май 2015 16:22




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот vucata » Пон 25 май 2015 17:23


:h020 Уби ме тази статия :mhihi ...Ем какво да ти кажа, свиквай :mhihi


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот Bai Sando » Пон 25 май 2015 17:41


Статия е добра :mhihi
Само не прочетох нищо за капани.С някой по-голям предполагам ще има ефект.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 25 май 2015 21:15


Малки са тия котенца... не знам съсел да прегризе гръклян на котка- тва е работа на норка, златка или друг хищник....нащо новото на 3 скока е в покрива, направо им разказа играта на съселите- летяха като финки от покрива навън....
то е като куче- върви котката след мене чак до връх Бойник... по пътя хвана 3 змии и незнам колко гущера.... като куче е


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот ktamen » Пон 25 май 2015 22:00


Преди десетина години в нас се появиха 3 котенца две сиви и едно черно. Едното сиво беше най-малко и най-глупаво, идваше да се умилква с повод и без повод, другото сиво беше най-голямото, то не идваше само, но който си пожелае можеше да го погали. Черното беше също толкова голямо на ръст, но два пъти по-мършаво. Никой не можеше да го пипне, веднъж го издебнах и лекичко го докоснах - щеше да ме издере. Бях им дал 3 парченца сланина, черното я пробва и не му хареса, ама видя, че другите я ядат и отиде да вземе техните парченца.
По същото време си отглеждахме и някакъв гаден плъх - голям колкото котетата и много нахален, изобщо не го беше страх и се появяваше когато му е кеф.
Та този плъх и черното коте се сбиха, още ми е трудно да го повярвам. Имахме голям котарак с вечно раздрани уши и муцуна от многобройни битки. Да дъното на голям ламаринен съд за зърно се беше озовал пак толкова голям плъх и пуснахме и котарака вътре - прехваленият боец изхвръкна като тапа и офейка най-позорно. А малкото черно котеце прие битката и плъха избяга.
После някъде изчезнаха, ама за това черното още ме е яд. Като порасне сигурно и с белките ще се бие, а кво остава за съсели.
Така, че си търси котка, ама котка боец. Тя ще намери начин да се справи с проблема.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Пон 25 май 2015 22:06


TiL написа:... Тия тяхните съсели не знам какви бяха ама едното коте го бяха намерили с прегризан гръклян :mhihi Бяха пущали няколко малки котета(на по 4-5 месеца) и нито едно не се задържа там, а им носеха храна постоянно. Аз само от големината на барабошките им се бях стреснал ...

Това гарантирано не са били съсели. Или големи плъхове или белки, златки или нещо подобно.
След прочетените мнения, четене за неволи на колегите в беда и дълбок размисъл за момента съм взел някакво решение. Давам си 4 дни за подготовка и събота почвам войната. Първо ще опипам почвата с три вида капани (клетка, лепило и кофа с вода), отрова и брашно с цимент (гипс). Ще видя какъв е ефекта от тия неща и ако не са ефективни до една-две седмици ще измисля обгазяване с нещо-може би карбид (ако не ме хване страх, че ще махна съселите заедно с покрива)
А иначе котка е добра идея, но след цял ден размисъл не можах да измисля как да я завъдя (при положение, че никой не живее там и няма как да я оставя в къщата сама цяла седмица) и колко ще бъде ефикасна, при положение че не мога да я завра в подпокривното пространство, щот няма място
П.П. Половера...вече почнах да обмислям едно финансиране на пътя Кърджали-вилата и обратно с едно убаво пиене и ядене срещу една двудневна визитация на котката ти плюс бонус ловна тренировка :mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот muns61 » Пон 25 май 2015 22:14


И кибрит ще свърши работа! :biggrin


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот forski » Вто 26 май 2015 7:59


Запален жив плъх не е добра идея, камоли в подпокривното пространство на къщата, че докато дойде пожарната и от съселите и от къщата няма да има и помен :biggrin
Ако не ти се занимава да го трепеш докато е залепнал, с лопатата го пъхаш в един чувал и в контейнера.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Вто 26 май 2015 8:41


О...за съжаление в подпокривното пространство няма да мога да сложа никакъв капан, няма никакъв достъп. Ще ги наредя вътре в къщата, където ходят гадовете да видим какво ще стане. А плъхове не вярвам да има, за толкова време все щеше да има някаква индикация. Отделно че няма абсолютно никаква храна в къщата. Иначе ако случайно се хване нещо-с лопатата в бидона с вода за 15 мин и после си мисля, че няма да имам вече проблеми с него


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот calm » Вто 26 май 2015 9:16


dlug написа:Иначе ако случайно се хване нещо-с лопатата в бидона с вода за 15 мин и после си мисля, че няма да имам вече проблеми с него


Избягвай контакт очи в очи, че...
Изображение
Не знам как ще живееш със себе си.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Вто 26 май 2015 9:33


Може да имам някои угризения, но пред перспективата тези толкова мили животинки да съсипат нещо, в което са инвестирани десетки хиляди левове (и най-важното-няма никаква възможност да се инвестира пак щот нЕма) и освен материалните щети да причиняват психически дискомфорт и постоянен страх, че детето ми може да се зарази с нещо заради тях...ще си живея спокойно за ужас на природозащитниците.


helikamov
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот helikamov » Сря 27 май 2015 8:41


Абсолютно правилно...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 268 госта