Трагедията във Враца-какво става с нас?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Трагедията във Враца-какво става с нас?

Мнениеот gergeto » Чет 14 яну 2016 20:32


Какво става с нас ,хора? Посред бял ден пред очите на десетки бе убит млад човек.
Що за идиот трябва да си ,за да убиеш човек по този варварски начин?
Що за идиотщина от страна на очевидците да снимат това с мобилните си телефони вместо да "накъсат" 112 от звънене ,а днес да участват в протести с/у насилието?
Дори обучените убиици са научени да отнемат живот по -най бързия и безшумен начин,съответно максимално безболезнено за жертвата за да няма време дори за конвулсивна реакция.

Какво ставa с нас ,ума ли си загубихме,толкова ли не се намериха 4-5 мъже да спрат този кошмар?
Преди 2-3 години,минавайки с колата покрай задния двор на едно от "най-елитните" училища в нашия град,жена ми забеляза как 2-ма младежи на около 13-14години налагаха по подобен начин едно момче ,а трети правеше видео...Спрях колата и слязох,успях по някакъв начин да ги стресна и спра този побой.Интересното е че покрай оградата на училището се бяха събрали сеирджии от всякаква възраст-никой не реагира...Когато всичко свърши и се отправих към колата си ,един господин на почтена възраст ми казва:'' Браво,те с тая демокрация се самозабравиха"...Помислих си :А ти докато гледаше с още маса хора,що не се хванахте да ми помогнете,най-малкото повече хора да вдигнат врява?
Oбърнахме се на стадо овце,които чинно чакат заколението си.Докога?
Обърнато надолу знаме на държавата е символ на война или бедствие.Беззаконието ,корупцията и безхаберието са бедствие в нашата държава.
Затова в подкрепа на събудилата се част от нашето общество ,които са на протест заради убииството на един млад човек и идиотската ни прокуратура и правосъдие,от утре аз слагам на антената на колата си българския трикольор,но обърнат обратно-докато няма поне знак за действието на институциите в справедлива насока.
Това е моят протест,обърнатия нац.флаг-най-горе е червения цвят-символ на пролятата българска кръв...Ако някой от вас колеги реши може да последва примера ми . :thumb_down




Потребителски аватар
курвата
Мнения: 221
Регистриран на: Съб 21 мар 2015 20:22
Автомобил: Polo + A3
Двигател: ABF + AGU
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот курвата » Чет 14 яну 2016 20:54


Какво става с нас??? Интересен въпрос от повече от 20 години нищо не става. Нещата ще стават още по зле от това което е в момента. 5% от Българите ще живеят на гърба на останалите. А останалите са овце и няма да направят нищо още поне 20 години, лошото е че с тия темпове след 20 години най вероятно няма да има България. Ще има все повече убиства, кражби и т.н, цигани, турци и всякаква измет ще правят с нас каквото си поискат защото така сме си го направили. Или по точно нищо не сме направили защото това което се случва и ще се случва сме си виновни само ние и никой друг такава простотия няма в никъде другаде по света.

Лека му пръст на момчето....


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот Xaxy » Чет 14 яну 2016 20:58


Само нещо не можах разбера, как може да има толкова маумни,толкова глупави,толкова долни хора, че вместо да отидат да ги разтърват, или да помогнат на момчето, те си извадили телефоните и правят клип-ове/снимки...... Това за мен не са хора, това са едни долни нищожества. Кои нормален човек, няма да се отзове да помогне на момчето и това посредбял ден всичко се случва. Дано тези двамата братя, никога да не излязат от затвора...... Както баща ми казва, най-добре е да се върне смъртното наказание "инжекция".

Лека му пръст!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот ktamen » Чет 14 яну 2016 21:10




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот joro_kem » Чет 14 яну 2016 21:14


Страх - това е отговорът на въпросите! Успяха да ни натикат в миша дупка и да ни накарат да не поглеждаме по-далеч от носа си. Добавете и малко генетична склонност към гледане на сеир и всичко си идва на мястото... Светла памет на момчето!

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот nokiangage » Чет 14 яну 2016 21:43


Това е трагедия, продукт на едно упадъчно и тлеещо общество, жалко за момчето и лека му пръст - за съжаление сме се превърнали в долно оскотяло племе, при което е по-важно да снимаш и да качиш клипа във фейса отколкото да бъдеш човек и да помогнеш... :banghead :banghead :banghead Смъртното наказание трябва да се върне icon_idea

Последна промяна от nokiangage на Чет 14 яну 2016 21:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот donMaranzano » Чет 14 яну 2016 21:52


Става, че нацията страда от слабоумие, а в държавата органите не съблюдават спазването на законите.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот gergeto » Чет 14 яну 2016 22:05


Tова момче беше бъдещ лекар или инженер,бъдещ баща ...Беше...сега е в небитието.Знаете ли млади хора как се създава живот ,как се трепери над "парче месо" ,докато от него стане човек.? Кой изрод,би решил че има право да отнеме този живот?
Защо някой реши,че след като живеем в 21-ви век смъртното наказание е варварско и трябва да бъда премахнато.Нима Тодор беше убит по "хуманен" начин? Кой беше идиота от прокуратурата,който имаше наглостта да обяви решението(на прокуратурата), че момчето е било с лека телесна повреда ,но е починало от задушаване в следствие на "гълтане на езика"?
Пак казвам колеги,от утре ще "обърна" националното знаме в знак на протест,ако ще да ме арестуват за гавра с нац. символи. :thumb_down


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот ktamen » Чет 14 яну 2016 22:08


donMaranzano написа:Става, че нацията страда от слабоумие, а в държавата органите не съблюдават спазването на законите.

:th_up
gergeto написа:Tова момче беше бъдещ лекар или инженер,бъдещ баща ...Беше...сега е в небитието.Знаете ли млади хора как се създава живот ,как се трепери над "парче месо" ,докато от него стане човек.? Кой изрод,би решил че има право да отнеме този живот?
Защо някой реши,че след като живеем в 21-ви век смъртното наказание е варварско и трябва да бъда премахнато.Нима Тодор беше убит по "хуманен" начин? Кой беше идиота от прокуратурата,който имаше наглостта да обяви решението(на прокуратурата), че момчето е било с лека телесна повреда ,но е починало от задушаване в следствие на "гълтане на езика"?
Пак казвам колеги,от утре ще "обърна" националното знаме в знак на протест,ако ще да ме арестуват за гавра с нац. символи. :thumb_down

Ти гледа ли клипчето?


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот donMaranzano » Чет 14 яну 2016 22:12


Аз отдавна имам теория, даже съм го писал в моят блог. Няма да си правя реклама. Решението е не да има доживотен затвор, защото за мен това е много жестоко. Моето лично предложение е хората вместо да лежат с доживотна присъда е да им се даде доброволна опция да дарят органите си за трансплантация и по този начин да спасят нечий друг човешки живот. Отне ли са човешки живот, сега може да дарят човешки живот, възвръщат баланса в природата.
Давам пример * Ето тези двамата шопара са убили момчето, лично за мен си е умишлено. Двамата през спокойно са могли да го задържат и да го обездвижат докато дойде полицията. Сега тези вместо да ги хрантути държавата (а това сме ние дето си плащаме данъците) да си дарят органите. По този начин те се покайват и си изкупват греховете като даряват нов живот на човек със здравословни проблеми.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот Dagestan » Чет 14 яну 2016 22:27


За да работи поне малко тази държава, каква патардия беше нужна. Ако затихне обществения отзвук, ще се отърват тези животни с минимума. Колкото и да вика стига Румито, МВР обслужва само и единствено частни интереси. Колкото по-малко е РПУ-то, толкова по-малко трябва да се очаква от него да е в служба на обикновения човек, на данъкоплатеца. Прокуратурата не струва и 2ст., пълно е с всякаква некомпетентна чалгаджийска измет, проправила си път там по всякакъв и друг начин, но не и с компетентност и честност.
Качествените хора с образование стоят безработни и емигрират, докато държавната машина се пълни с шуро-баджанащина. Образованието е в отвратително състояние, бълва все повече и повече функционално неграмотни хора. Коя държава от бялата част на Европа си има академия на МВР? Коя друга държава промива мозъците на своите бъдещи кадри, а не наема най-изявените и успешни кадри от най-престижните си университети, за да служат в името на народа и държавата си?
Тотална деградация във всеки един аспект, обществото постоянно мутира в озлобени от нищета и липса на просперитет, липса на адекватна държавност хора.
Докога хора с "висящи" дела, пълни досиета ще се разхождат свободно из улиците и ще убиват бъдещето на България. Докато чедата на комунистическия режим, на ДС и кредитните милионери са във властта, оправия няма да има.

Тези 2-мата трябва да бъдат публично линчувани.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот gergeto » Чет 14 яну 2016 22:46


ktamen написа:Ти гледа ли клипчето?


Да ,току що го гледах отново,но...


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот forski » Чет 14 яну 2016 23:02


Обичайна и ежедневна гледка по-улици, кръстовища и пешеходни пътеки, тук глупоста и простотията са се сблъскали челно, резултата го виждаме всички.
Малоумщината и простотията и от двете страни е потресаваща!


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4626
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот hvp800 » Чет 14 яну 2016 23:12


[*]А прокурора по това дело съвсем не е по-малко изрод от тези двама дебили.... Този народ е отцелял и ще продължи да го прави, цената обаче която плаща за това е твърде висока и колкото по-рано се събудим толкова по-добре за всички. "Дела трябват а не думи" казваше някога Апостола и така и ще стане някой ден, просто нашето посткомунистическо общество още не е готово.....
ПП- пише се трагедиЯ


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Трагедиата във Враца-какво става с нас?

Мнениеот myrshavija » Чет 14 яну 2016 23:25


Признавам, че първоначално и аз се подведох по гръмките заглавия и повярвах, че наистина е бил пребит до смърт. За добро или лошо, се оказа, че не е така. Най-лошото за мен е това, че медиите за пореден път показаха, че са готови на всичко за сензация - включително и лъжи. Непроверената информация вече май на никого не прави впечатление, че се копира масово. Друго много неприятно за мен нещо е нежеланието на автора на темата и всички, които му пригласят да потърсят малко повече информация, а даже и след като им беше натикана в лицето - да признаят, че са били подведени и всички клетви и закани са били ненужни и смешни.

П.С. gergeto, оправи поне заглавието, че да има едно нещо, с което да не се излагаш!

Последна промяна от myrshavija на Чет 14 яну 2016 23:59, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: smurf и 44 госта