Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19703
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот Vlad777 » Вто 01 мар 2016 18:22


Днес се прибирам вкъщи и заварвам следната картинка:
kolekto-ood.jpg
Колекто ООД - Collecto Limited

collecto-limited.jpg
Колекто


Накакви дебили от някаква колекторска фирма КОЛЕКТО решили да си залепят лепенката на централно място върху боядисаната врата. При положение, че само на 2 метра си има табло за лепене. Името върху бележката не можах да го разчета, но все пак съм го изтрил от снимката.

Опитах се да отлепя лепенката, но тя започна да е отлепя заедно с боята. :banghead :banghead

Обадих им се и ме накараха няколко пъти да им обяснявам за какво става дума и какво нередно имало в това. Накрая ме поизнервиха и им казах, че просто искам шибаната им фирма да си разкара лепенката от вратата на входа ми. Заплашиха ме, че ще пуснат жалба срещу мен, защото псувам - явно визираха "шибаната им фирма" за псувня. След това ми затвориха телефона.

Обадих се и втори път. Отново ми обясниха, че всичко си било законно и нямало проблеми. Питаха ме дали имало знак, че е забранено лепенето. Аз пък ги питах дали ако на площад Гарибалди няма знак, че е забранено срането, дали мога да се изсера там. Въпросът им се стори неуместен.

За мен една нормална фирма, било то и колекторска, не може да има такова отношение. Вратата бе наскоро боядисана, за да е приятно на хората да се приберат вкъщи. За мен това е ВАНДАЛСКА проява на Колекто ООД, а подобни вандалски прояви са присъщи на МУТРЕНСКИ РЕКЕТЬОРИ, които отдавна трябваше да са в миналото, но явно не са.

Този цитат от сайта им е доста показателен за методи на действие:
Агентите ни са изключително убедителни и длъжниците Ви скоро осъзнават, че не могат да ги пренебрегнат толкова лесно, колкото едно писмо или телефонно обаждане.
Това за какво говори?!

Не че е кой знае какво случката, но е редно щом сме в Европа, да имаме малко по-отговорно мислене и да не подминаваме подобни случки, а да реагираме по някакъв начин. В случая да пусна теме във форума е първото, което се сетих, може някой да сподели още информация за Колекто ООД ако има такава.


Ето и запис на разговора:
https://soundcloud.com/vladimir-tsanev/l9qkc07vzrn9




Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот groznika » Вто 01 мар 2016 18:54


Владе, не че нещо ама... утре ще те засече някой по-несимпатичен на пътя и ще го обвиниш в опит за тероризъм :mhihi
Що се отнася до "срането" на улицата... ми и на мен да ми звъннеш с подобни аргументи и аз щях да те пратя по дяволите. Мадамата макар и нагла и некомпетентна беше повече от любезна с теб. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19703
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот Vlad777 » Вто 01 мар 2016 18:57


Какво нередно има в аргумента, че щом са залепили лепенка на неправилното място ги подканвам да си я махнат, без да съсипват боята на вратата? Това между другото беше втория разговор. В първия се опитах доста по-човешки да им обясня, че сега заради шибаната им фирма, трябва пак да се боядисва.


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот IceHeart » Вто 01 мар 2016 19:26


Колега, прав си си за себе си, но според мен мадамата на телефона няма никаква вина, че "Лепещия" е идиот по рождение, и си лепи където му е кеф. Трябвало е, да разбереш кой я е залепил, и да говориш с него. Разбираемо е, да си нервиран но едва ли тая "на кул центъра" ще предаде на служителя или на шефа си! С две думи, няма да се промени нищо, само дето си вдигаш кръвното с фирма, оперирана от чувство за опазване на хорските имущества. За тях това е нормално, да залепят на вратата ти лепенка, която има толкова лепило по себе си, че чак сваля боята. Това го е правил човек, който не харесва работата си, и едва ли не отмъщава на хората, за дето имат дългове, и едва ли не целия блок да го види въпросния "дължащ" я пари я някои други неща.
Истината е, че за да се опазиш от такива, трабя да има решетки преди вратите, както са на прозорците, за да не може да се лепи. Друг вариант няма!


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот pe6kata » Вто 01 мар 2016 19:36


Как се процедира, когато администратор/ модератор нарушава правилата, използвайки циничен език?!
Ще има ли двоен стандарт?

Последна промяна от Vlad777 на Вто 01 мар 2016 19:48, променено общо 1 път.
Причина: Подаваш доклад. Мнението е спам и не е по темата.


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот Vw_polo_16v » Вто 01 мар 2016 19:38


Човек, според мен си хабиш.нервите за абсолютно маловажни неща!
Аз не виждам някакъв Грандиозен проблем. А както го каза и Диспечера, едва ли те ще са единствените, които ще залепят лепенка по вратата.
До колегата "ледено сърце" е голям психоаналитик се оказа! По една лепенка установи че този, който лепи лепенката си мрази работа и живота и си отмъщава....и т.н! Ами на него работата му е такава че когато залепи стикер или покана или каквото и да било, той трябва да го направи така че да се забелязва!


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот Varbona » Вто 01 мар 2016 20:16


Що за наглост? Да идват да възстановяват вратата в предишния й вид и да си вършат насетне дейността по начин, неразрушаващ имуществото на гражданите.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11920
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 01 мар 2016 20:53


Vw_polo_16v написа:Човек, според мен си хабиш.нервите за абсолютно маловажни неща!
Аз не виждам някакъв Грандиозен проблем. А както го каза и Диспечера, едва ли те ще са единствените, които ще залепят лепенка по вратата.
.....!

Никак, ама никак не е маловажно, защото тия хора са вложили пари за материали и труд, да си боядисат вратата, сложили са табло на което да се поставят такива обяви, лепенки и т.н.т
Като е маловажно, що не вземеш една кутия боя и питай Влад къде е блока и утре ходи и боядисай


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот 110afn » Вто 01 мар 2016 21:41


Темата е нищожна на фона на супер-простотиите, които стават в страната.
Само като прочетох заглавието, се сетих за Гугъл...............
А pe6kata дали ще докладва или ще пикае срещу вятъра е все тая


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот ktamen » Вто 01 мар 2016 21:51


Влади, ако бяхме в Америка, предполагам, че лесно щеше да ги осъдиш да ти оправят вратата. Ама не сме. И шанса институциите да се задействат и да започнат да си вършат работата, за която им се плаща и точно 0. И ще продължи да бъде 0 вечно, независимо от такива като теб, дето се опитват да се борят с вятърни мелници.
Ако ти е останала поне малко вяра във въпросните институции, подай жалба в полицията за увреждане на имущество, управителният съвет на входа също трябва да сложат по един подпис. Може пък жалбата да не потъне моментално в кошчето и институциите да си свършат работата.


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот IceHeart » Вто 01 мар 2016 21:52


Vw_polo_16v написа:
До колегата "ледено сърце" е голям психоаналитик се оказа! По една лепенка установи че този, който лепи лепенката си мрази работа и живота и си ....и т.н! Ами на него работата му е такава че когато залепи стикер или покана или каквото и да било, той трябва да го направи така че да се забелязва!


Неговата работа е да уведоми лицето, което дължи сумата... или трябва да приеме призовката, и да се види с някой от фирмата която го издирва. Но това не означава, че като не може да влезе във блока /ако вратата е била заключена/ и трябва да я пльосва на вратата посредата, и то на прясно боядисана врата, която вчера е изсъхнала. А аз, какъв съм, ти не можеш да знаеш колега! И да този човек, не си обича работата, залепил е една временна бележка, която може да бутне под вратата или да я залепи на таблото отстрани. А той сигурно е изхарчил 1 тубичка с "JIP" лепило за да залепи една уведомителна бележка. Колко трябва да си умен?!? Според мен, не много. Но как да разбереш, като не знаеш какво е усещането да ти с*р@т на труда. И на мен ми бяха писали с маркер по вратата /външната/ и добре, че не видях кой беше.... Явно някой не е могъл да помне имена, и е решил да запише всичко това на вратата ми, защото е празноглав. Ако за теб, това е нормално, значи е нормално след като си измиеш колата, някой да се изплюе в-у нея. :screwy :bowdown


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот forski » Вто 01 мар 2016 22:04


Преди известно време може би около месец, някой се беше изсрал на 2 метра с/у входната врата на офиса в градинката.
Да пусна ли отделна тема, или ще го обсъдим тук :biggrin


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот Vw_polo_16v » Вто 01 мар 2016 22:19


Аз не знам какви хора сте вие!
Въпреки че не е целта това утре ако трябва ще се разберем с колегата Влад. Да му дам 3 лева, за да вземе 50грама боя, но пак съм сигурен че не е това целта. Работата на този човек е Поканата да му бъде видяна, а не пъхната под врата на входа, защото не се знае кой ще я види или кой ще я хвърли. Куриера няма как да знае кога е боядисана вратата или сигурно още мирише на ацетон?!? Това за мен не е умишлена вандалщина.....да залепи стикер на вратата! Нито е писано с маркер, нито с друга боя!
Колега "ледено сърце" както сам казваш - няма как да знаеш, дали аз знам какво е да ти се изходят на труда!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот ktamen » Вто 01 мар 2016 22:33


Какво значение има дали вратата е боядисана преди 5 минути или преди 5 години.
Лепенката уврежда чужда собственост и който я е залепил трябва да плати щетите.


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Колекто ООД - Collecto Limited - вандалска мутренска проява

Мнениеот logrus » Вто 01 мар 2016 22:36


Могат да го залепят на стъклото - също е простотия, но поне не съсипват нечий труд. Е, да ама това иска мислене и малко съвестност - точно от тея това няма как да го очакваш.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта