Истории за зъболекари в София

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Истории за зъболекари в София

Мнениеот kossel » Съб 12 мар 2016 0:23


На 11 март имах свободен ден и ходихме семейно в един кабинет с нова техника и една около 30 годишна зъболекарка. На мен ми каза, че имам 3 кариеса които трябва да се оправят и малко зъбен камък на предните. Аз отказах интервенцията и платих само за прегледа. След това си записах час при зъболекаря от голяма верига на ул Дондуков и на когото имам доверие, макар да ходя 1-2 годишно той ме помни, не знам защо. Той ме прегледа, много внимателно и ми каза, че нямам кариеси и ми предложи да запълни едно разстояние между два зъба и а се съгласих. Явно зъболекарката е искала да ми прави здрави зъби. Това ми напомня, когато на сина ми му правиха операция на кутрето на лявата ръка за скъсано сухожилеие, в епикризата бяха писали: Приет по спешност с голяма кръвозагуба, направени 2 операции( само 1 е направена). Та мисълта ми е да се внимава с тези доктори явно за пари вече може и здрав зъб да вадят. А и още нещо, тази зъболекарка ми е писала в здравната книжка някакви 2 кариеса които не ми е правила и сега за 2016 година нямам право на повече безплатни. Това е само за информация, да се знае на кого може да се доверяваме.




Liminat
Мнения: 426
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот Liminat » Съб 12 мар 2016 7:30


Слагаш и името и адреса на кабинета и всеки знае, че я има и къде е. Нямам такива опасения за зъболекар, от години ходя при една и съща, никога не е работила със здравната каса и няма за какво да прави цигании.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот Spas » Съб 12 мар 2016 9:44


На такъв специфичен доктор ходя само с препоръки, а от няколко години при кумата ми. Скъпо е, но си заслужава. И знам, че никога няма да напави нищо нередно, дори и на непознат.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6159
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот VWGT » Съб 12 мар 2016 9:47


директно я пиши коя е, доста нагло от нейна страна
и звънни да си оправи грешката в книжката, интересно ми е какво ще ти каже

иначе относно операцията и епикризата ... това са други врътки, които правят, главно с приема ... ако си по спешност минаваш по една пътека (май без направление и без да плащаш некви такси престой). Ако не си по спешност, вече приема е по-различен, както и има некви такси за болничен престой. Има некви разлики, които може да са във ваш интерес, НО това не пречи и да са добавили нещо от себе си, ама в крайна сметка Здравната Каса е за това, да се точи, щото няма контрол а като ти потрябва наистина - няма пари за сериозни манипулации.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот dlug » Съб 12 мар 2016 21:21


kossel написа:... А и още нещо, тази зъболекарка ми е писала в здравната книжка някакви 2 кариеса които не ми е правила и сега за 2016 година нямам право на повече безплатни...

На жена ми също и бяха писали някакви кариеси, които не и бяха правили, оплака се на управителката на кабинета и и върнаха парите. Ако тази си е сама предполагам, че можеш да подадеш оплакване в НЗОК или някоя подобна институция или най-малкото се обади на господари на ефира примерно, на такива изроди трябва да им се спира практиката завинаги...мамка му. Не трябва да си мълчим


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот kossel » Съб 12 мар 2016 22:18


не знам все едно сме на сергия на женския пазар, всеки те цака ;-)


realprofesora
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 9:05
Автомобил: GolfIII
Двигател:
Местоположение: СтЗагора0877046889

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот realprofesora » Съб 12 мар 2016 22:32


Цакат ни защото сме овце и си мълчим.
Жена ми работи в Норвегия 5та година. Ходил съм там и съм минавал през цяла Европа няколко пъти с кола и самолет. Навсякъде обслужването е като на цар. Тука отивам в JoyOptics в Мола в СтЗагора и си поръчвам очила, бавят ме 5 дена след крайния срок и никой не ми се обажда . Пиша мейл на офиса им и от там ми се извиняват и предлагат 50% отстъпка за покупка . ААА можело значи. Така насолих в един мейл и едни помияри от СпортДепо пак в мола. Наказаха ги солено.
Така че колеги мили, не си мълчете, роптайте Пишете мейли, въртете телефони и пре. Само така ще вдигнем културата на обслужване. Трябва да сме крайно непремирими!


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 14 мар 2016 0:46


kossel написа:всеки те цака

Зъбарите са може би най-безскрупулните и забогатели от "Здравната реформа". За някои се говори, че са направо печатници за пари. Не го казвам със злоба, но дори на здравомислещ човек не му е съвсем ясно как се купуват такива луксозни автомобили и имоти. :gruebel
Не случайно един добър и много ерудиран мой познат ги нарича "занаятчии в бели престилки". Човекът е с достатъчно високи доходи и го казва не случайно.
Не говоря за всички под един знаменател защото има добросъвестни и скромни хора. :smile


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот $100 » Пон 14 мар 2016 1:39


Проблемът е, че когато от Здравната каса им разкрият някоя измама какво следва? Ами вземат си обратно парите. Все едно да обереш банка и ако те открие полицията да ти прибере откраднатото и да те оставят да пробваш пак. Или печелиш или нищо. Как да не пробва човек. Я при първа грешка - връщане в троен размер, при втора - десеторен, при трета - загуба на право да работи със Здравна каса за 3 години... Съответно инспекторите, които правят разкритията трябва да получават поне половината от разкритието.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот ivanovkbg » Пон 14 мар 2016 19:30


Оо не искам и да чувам за зъболекари, но често ми се налага да ги посещавам.
Наскоро отивам да правя счупен зъб при една зъболекарка, при която ходя вече повече от 10 години и и имам пълно доверие. При прегледа ми каза, че имам 7 кариеса. Малко след като ходих при нея възпалих троичен нерв и се наложи да отида в стоматология в Бургас за снимка, за да се изясни дали проблема не е от зъбите. За щастие се оказа, че възпалението на нерва не се дължи на зъб, но след два обстойни прегледа, от двама зъболекара и хирург, се оказа че имам само два зъба с кариес.
Ясно е, че повече при тази зъболекарка няма да отида, просто и имах огромно доверие и единствено само при нея ходих, но след тази случка... :beat_butt2 .


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот drmilendd » Пон 14 мар 2016 20:57


Интересно ми е много. Дотук излиза, че основен критерий за компетенциите на един зъболекар е колко малко кариеси открива. Колкото по-малко - толкова е по-добър.
Господа, ще ви покажа цяла галерия от кариеси, които са диагностицирани от моята съпруга (също зъболекар) с просто око (но с визус 1,1 ;)) които аз виждам при увеличение 8-12 пъти, и може и да пропусна, ако не ползвам увеличение. Не ви ли хрумва, че е възможно част от колегите да ПРОПУСКАТ заболяването, а не че други ви готвят секира на здравите зъби?
Нищо, давайте, поучително е за всички.


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот relaxxx » Пон 14 мар 2016 21:45


Много интересно, как колегите преценяват кой е по - добър - ами много ясно, този който им открие по малко кариеси.. :h020 .. смешно.

Вие като идете на двама автомонтьори и единия като ви обясни колко проблема има колата ви и отивате при друг и той ви казва... аа само гумите са ти малко изтрити.. кво си викате.. тоя е бахти майсторчето.. а ония нещастник ше ми разправя че ми е счупена колата.

Момчета, намерете си свестен лекар, по препоръки на близки и приятели и не се вкарвайте във филма. ... като колегата по горе, който 10 години ходи при една и изведнъж решава че не е добра.. ама чудовищна дедукция си направил.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Истории за зъболекари в София

Мнениеот Stivi » Пон 14 мар 2016 22:00


Някой да е виждал касов апарат в зъболекарски кабинет /в някоя голяма зъбна клиника може и да има/ и да знае какви данъци плащат,според мен е нещо което се изкарва за един ден. То не че при лекарите с частни кабинети е различно .. icon_idea Ама после като се замисля,нали сме автомобилен форум,колко ли от вас пък са получили финансов документ за ремонт за 500лв например !? То затова и държавата ни е на това дередже :banghead



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: d00mEr и 53 госта