Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот brum » Чет 03 дек 2020 16:00


Не е лесно, защото много хора ще се дърпат. Правителството което го направи това трябва много да внимава как действа. Протести, неподчинение или като краен вариант гражданска война. Та не е лесна задача. Трябва да намерят вариант да убедят хората, че е безопасно.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Чет 03 дек 2020 16:34


Като вземат да искат документ за ваксинация ,ще се отвори добра ниша за едни хора, които предлагат всякакви документи срещу заплащане :a045 Понеже от близкото ми обкръжение /примерно 50 човека/ никой не би си сложил ваксина освен ако не го принудят с насилие !


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот groznika » Чет 03 дек 2020 16:45


Stivi написа:Като вземат да искат документ за ваксинация ,ще се отвори добра ниша за едни хора, които предлагат всякакви документи срещу заплащане :a045 Понеже от близкото ми обкръжение /примерно 50 човека/ никой не би си сложил ваксина освен ако не го принудят с насилие !


Това не го говориш сериозно нали? :11


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Чет 03 дек 2020 16:46


Ама трябва да имаме избор поне коя ваксина да си сложим. Аз примерно чакам ваксината на Бил Гейтс с чиповете.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Чет 03 дек 2020 16:55


groznika написа:
Stivi написа:Като вземат да искат документ за ваксинация ,ще се отвори добра ниша за едни хора, които предлагат всякакви документи срещу заплащане :a045 Понеже от близкото ми обкръжение /примерно 50 човека/ никой не би си сложил ваксина освен ако не го принудят с насилие !


Това не го говориш сериозно нали? :11

За кое от двете питаш ,за документите или за отказа от спасителните ваксини ?? И за двете мисля точно това ,което съм написал ! Хубаво,че производителите няма да смогват с доставките,та ще почакам спокойно докато ми дойде реда :icon_lol


Потребителски аватар
tosco
Мнения: 73
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 14:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот tosco » Чет 03 дек 2020 17:02


VWGT написа:Ама трябва да имаме избор поне коя ваксина да си сложим. Аз примерно чакам ваксината на Бил Гейтс с чиповете.


Мен не ме е страх, че ще ме чипират, страх ме е един ден да не спрат да ме ъпдейтват :11


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот groznika » Чет 03 дек 2020 17:08


За документите разбира се.
Аз и аз не искам да ме дупчат с 10 месечна ваксина. Възможно е обаче да не ни се размине.
За чакането съм съгласен. Има време.

Иначе за документите как си го представяш? Цар Киро вместо бандероли да печата документи на ишлеме? За колко човека? 30 човека? 300 човека? 50% от населението? Абсурдно е като концепция.
Да не говорим, че в тази цифрова ера, достатъчно е да се направи електронен регистър към министерството например и цар ти Киро се връща на бандеролите.
Ако тази тенденция стане международна? Тоест ако се организира и реализира от ООН примерно?
При подобни сценарии остава единствено да корумпираш даден лекар да те ваксинира само на хартия. Да, в БГ не е невъзможно, но пак ще обхване сравнително малака група хора.


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот бат рамбо » Чет 03 дек 2020 17:45


Ето разговора отива на там - не дали а кога и как . А до скоро това беше мръсна конспирация . Някой ми беше казал , че в нашата родина нямало конспирация ,защото управляващите ни, били неимоверно тъпи и не могат да я измислят. Е има други които да я измислят и да им кажат какво да правят.
И от мен да знаете , че хитрия човек е този ,за който никой не знае , че е хитър !!!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот groznika » Чет 03 дек 2020 18:07


Аз не изхождам от идеите за световна конспирация.
Нека погледнем на нещата така все едно конспирации не съществуват.

Имаме пандемия. Пораженията са на световно ниво. Появява се ваксина. Проблемът започва да се решава, но удря на камък. Част от населението или част от държавите не вярват, страхуват се и не искат да следват установените практики за решаване на проблема. Какво следва? Допълнителни мерки и ако се наложи санкции с цел мнозинството да се предпази от малцинството, което спъва прогреса.

В този сценарий е абсолютно без значение дали има конспирации или няма.

Ето и първите сигнали за подобно развитие на нещата:
http://www.bta.bg/bg/c/NF/id/2321435


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Чет 03 дек 2020 21:40


Както един приятел каза, лятото на границата всички ще ни ваксинират :)


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Пет 04 дек 2020 0:00


groznika написа:Като започнат да издават документ за това, че си ваксиниран. След въвеждането на подобна практика, следва втората част. Да започнат да ти изискват документ за ваксинация за всякакви неща. За пътуване, за посещение на лекар, за влизане в болница, за започване на работа

Това би станало, ако всички които са работодатели и т.н започнат да прилагат нещо подобно. Ако не е задължителна, никой няма законово основание да изисква, нито пък стимул да го прави. А пък тези, които са били болни вече са развили имунитет или поне повечето и няма сериозно основание да е необходимо да бъдат ваксинирани на момента.
Може да се спусне наредба за всичко, свързано с държавата като училища, университети, но освен ако не бъде наложено законово, никой не може да казва в частната фирма Х по какви правила ще се взима на работа. Още повече, че нещо подобно без съответната законова обосновка би довело до многобройни дела, публичност, вдигане на страшно много шум и неща, които всеки който разчита на обществения си образ не би искал името му да бъде свързвано с тях.


JuStan
Мнения: 298
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот JuStan » Пет 04 дек 2020 8:33


аха!
само да питам тия дето са ваксинирани що ще се плащат от тия дето не са ?
нали са защитени ?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Пет 04 дек 2020 8:45


Сигурно си имал предвид "плашат" а не "плащат".
Защото така се компроментира стадния имунитет. Никога не може да се осигури 100% ваксинация по ред причини (с които ти си запознат). Различните заболявания изискват различен % покритие на ваксината, за да се спре разпространяването им. Ваксината не винаги осигурява 100% защита от болестта, но гарантира по-леко прекарване, като през това време болния реално е разпространител на вируса. Но ако има висока степен на стаден имунитет, този вирус няма къде да отиде и замира. Примерно при ваксината за морбили, за да сработи стадния имунитет %-та ваксинирани беше нещо около 90%. Това значи, че ако 5% не могат да се ваксинират поради различни автоимунни заболявания и тн, при появата на 6% антивкасери се компроментира цялото общество, т.е. общия % пада под 90. Ако антиваксерите се отделят на някакъв остров извън останалото общество, тогава няма проблем (95% ваксинирани), но ако всички живеят заедно, тогава има проблем (89%).
При 20% антиваксери нещата съвсем загрубяват за всички, особенно за болните, които и да искат не могат да се защитят. За ваксинираните проблема ще е много по-малък, но идеята на съвременното общество е да се грижи и за най-слабите. Никога не знаеш кога ще се роди следващия Стивън Хокинг, нека да му дадем шанс да оцелеле, той ще се реваншира на обществото.

Цифрите са примерни и описват идеята на стадния имунитет.


JuStan
Мнения: 298
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот JuStan » Пет 04 дек 2020 9:11


VWGT, няма да влизам в детайли , колко взаимно изключва
и се твърдения написа - тоест преписа от някой сайт !

бях убеден в този отговор, просто за себе си проверих ОТНОВО, как върви информацията (в този и други случаи - дезинформацията, измислици и отровени лъжи за слабия интелект ) в пространството - доказа го на 10000 %

със здраве!
ваксината иде и ще ви спаси, но ще трябва на 2-3- месеца да се подновява щото се оказва лабава :)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9877
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Пет 04 дек 2020 9:41


JuStan написа:...
за слабия интелект...


А защо 'силния' интелект върви с обиди и тежка неграмотност?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта