Покупка/регистрация на скутер 300сс

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот thanis » Пон 13 ное 2023 9:25


Колега, колкото и тъпо да звучи. Моторче от Италия си заслужава, защото там са като топъл хляб и има шанс за оферта (естествено, ако ти се занимава). Ако имаш желание и възможност при тях избора е значително по-голям, особено за техните си марки. Това Пиаджио което си харесал си е работен кон и не е фенсирия. Българските дилъри ги дават за 11-12к лева и предполагам на 5-6 години на около 20 хиляди ще е под половината от цената.
Kymco и Sym също са добри алтернативи за този клас моторчета, качеството е значително вдигнато и не е по-лошо от италиянските.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 13 ное 2023 15:38


Днес бях при нотариус по друг повод и викам я да питам за какви мотори се ходи за изповядване на сделката при тях. Човека ми каза има ли БГ талон (той се изрази жълт талон) всичко над 50сс минава нотариус, ако е нов внос може би важи правилото над 350сс.

Иначе като всяко нещо почваш от едни 2000лв за нещо дето да те вози, ама читави няма влизаш в друг бюджет много рязко, писва ти и взимаш нещо скъпо и читаво или ново . Аз така исках някакъв кросов за 2-3 та си взех ямаха-та за 7 :D


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот group® » Пон 13 ное 2023 19:41


DoH_KuXoT написа: ... всичко над 50сс минава нотариус, ако е нов внос може би важи правилото над 350сс.


Толкова да са нагли и лакоми ... държава в държавата :no :censored2


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот group® » Сря 15 ное 2023 6:56


И все пак си взех ново моторетче на 0км и изгодна зимна цена - Беверли 400.
За момента съм супер доволен от избора :beer
Прикачени файлове
Screenshot_20231114-145049_Chrome.jpg


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот group® » Сря 15 ное 2023 7:05


thanis написа:Българските дилъри ги дават за 11-12к лева и предполагам на 5-6 години на около 20 хиляди ще е под половината от цената.
Kymco и Sym също са добри алтернативи за този клас моторчета, качеството е значително вдигнато и не е по-лошо от италиянските.

Тези цени са 300 кубика. 400 са по 14+ и на промоция, ако е залежало нещо - 13 :rolleyes
В Италия могат да падат повече за 'висящи' бройки. Виждал съм и по 4000 евро.

Кимко и Сим също нямат наличности, чака се и цената излиза колкото на нов, марков, 'залежал' от Италия. Тоест аз не виждам смисъл, предвид че Кимко Пипъл има АБС, но няма тракшън. За Сим не знам какво имат даже.

А най-голямата простотия на родни дилъри е, че махат неща от стандартното оборудване и ги продават отделно - слюди, куфари ...

Така е - не е фенси, но и аз вече не съм :icon_lol :Mr Green Fun
Чичкоретка :beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 15 ное 2023 8:34


Чуден!!! Със здраве да се кара. И да не подценяваш предпазните екипировки, оборудвай се , колене, лакти, каска, ръкавици, очила, много е хубав !!!


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот thanis » Сря 15 ное 2023 9:51


Честито - много безаварийни километри и малко висене в трафика (дет се вика, затова си с моторче - да ти правят път). Препоръчвам дори и за градски условия освен каска да си вземеш и като минимум ръкавици моторни. Както и винаги гумите, които са ти на моторчето са една идея по-смотани от еквивалента им на свободния пазар. Ако ще се кара сега зимния период - помисли за смяна на гумите. Също така, ако ще се кара зимата - изключително полезна и приятна екстра е да си вземеш ръкавици с отопление.

Тъй като това е италиянче съветвам също да си спазваш предписанията за обслужване.

Отново честито и много усмивки и спестено време да ти носи.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот group® » Нед 19 ное 2023 19:43


Благодаря! :beer

Оборудването почти приключи. Остават ми само каски за жената и децата, но те ще са за лятото.

Каска избрах Shubert M1, която ми допадна най-много. Оборудвах я и с комуникация.
Ръкавици имам от мотора си едно време - Ducati висок клас. Но за зимни взех първите, които видях (имат и протекция), защото чакам да ми дойдат мъфове за ръце на Tucano urbano и тогава ще си карам с моторджийските. Ако има нужда ще сложа и подгряване, на ръкохватките, но едва ли ще се наложи. Ръкавици с подгрев не ме кефят.
Взех висока слюда оригинална и вече си имам две за всякакво време. Голямата има и защита на ръцете.
Сложих одеало Tucano urbano за модела.
Чакам да ми дойде и оригинална кутия за багаж в цвета на мотора и облегалка с цвета на седалката.

400 кубиковата версия идва с Michelin city grip 2, които се водят едни от най-добрите всесезонни гуми на пазара. 300 кубиковия идва с някакви гадни и се препоръчва смяна.
За момента съм доста доволен от гумите - карах в тежък дъжд, на температури около 0 и се държат. При нас пътя не се чисти и падне ли сняг, приключвам с моторетката. Затова не обмислям чисто зимни гуми.
Ако е като миналата зима, ще имам най-много 2,3 седмици без него.
Abs-ът е страхотна екстра. Вече няколко пъти ми се включва. Дава известно спокойствие, особено на дъжд и гадни пътища. Тракшъна само веднъж на потегляне се включи върху пясък на асфалта. Нямам идея и не съм проверявал на този модел дали е само при потегляне или работи и в завой при подхлъзване.

Поддръжката в официалния сервиз (все пак е в гаранция) - на 1000км смяна масло. После на 5к, 10к и т.н.

Голям кеф е!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 04 дек 2023 15:43


Как е моторетката, понатрупа ли впечатления ?


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 892
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Покупка/регистрация на скутер 300сс

Мнениеот MamaMy » Пон 04 дек 2023 18:03


Вземи си затворен кобур за пистолет за под мишница. Да си носиш в него ключове и пари през лятото :mhihi .
Ще ти спести доста главоболия. :biggrin



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 223 госта