Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 07 фев 2024 19:47


То заради тия тиквеници рисуват оная странно наименувана пунктирана линия, да ги води.
П. П. Това кръстовище как ще коментирате?
87 бул. „Симеоновско шосе“
https://maps.app.goo.gl/6dtqjHaomeqxC1i37




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот group® » Сря 07 фев 2024 20:23


На него проблем са 'бързаците' от лента за надясно продължават направо, защото пуска малко по-рано.
Но няма толкова фрапантни ситуации обикновено.

Другата класика е това бул. „Асен Йорданов“
https://maps.app.goo.gl/xLJwEBa3sJhG62pk8
Тук е за още по-тъпи, защото двете ленти са за направо и за дясно.
Тези в дясна права лента редовно минават в лява.
Даже гугъл автомобила го прави.


Още класика - бул. „Христо Смирненски“
https://maps.app.goo.gl/aYtEM6EbaH9mjgKR6
От 2 ленти в една, като дясната е автобусна спирка и масово се счита, че щом си в дясно, значи си с предимство.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот thanis » Сря 07 фев 2024 20:37


Класиката е по тоя същия булевард. На светофара на НАП лентата за на дясно е отделна, обаче остават в нея и продължават направо. Има само една за направо, ама тарикатите се редят и на релсите, пак да продължат направо и става мармалад. И на следващия светофар след него на екото, за скай сити мола 99% от хората не остават в дясна лента, защото има спрели коли и не могат да се включат и си ползват лентата за на ляво - да карат направо.

София за 10-12 години си е увеличила автомобилите двойно. Ама повечето булеварди и улици не са толкова разширени за същия период от време. Затова двуколесните почват да придобиват огромен смисъл. На Цариградско, Вапцаров, България, Ботев, Сливница/Ломско шосе като си стане якото задръстване с мотопед/мотор минаваш вместо за 90 мин за 30. Ама пуста му и деневилация за дебелаци 50-ка е мъка, пък двутактов не всеки иска да се занимава да кара. Няколко пъти ми се е случвало да се прибирам от Пловдив към София и като мина двореца Враня до Банишора ми е почти колкото от Либхер до Враня като време в час пик. А Младост си е чиста смърт с тия 2 ленти и никакви междинни улици и блокирана бус лента.

Ако някой във форума е в парламента, да гласувате за 125 кубика B категория - ей !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот VWGT » Чет 08 фев 2024 8:59


Проблемът не е само в кубиците (аз разцъквам един SurRon, за него няма книжка, няма нищо), а повече е в сигурността. В Сф е пълно с двуколесни, но никога няма да ги видиш оставени на улицата, всичко е прибрано по гаражи и паркинги. Мотор се краде за 15 секунди от двама по-яки, а полицията нищо не прави.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот thanis » Чет 08 фев 2024 9:28


VWGT написа:Проблемът не е само в кубиците (аз разцъквам един SurRon, за него няма книжка, няма нищо), а повече е в сигурността. В Сф е пълно с двуколесни, но никога няма да ги видиш оставени на улицата, всичко е прибрано по гаражи и паркинги. Мотор се краде за 15 секунди от двама по-яки, а полицията нищо не прави.


Съгласно нашия закон си за книжка, гражданска и регистрационна табела принципно. Дори най-малкия Surron (Light Bee S) е с мощност 2kw и максимална скорост над 25км/ч т.е. е L1e което е еквивалента на 50 кубика скутер.

Родната полиция, че не знае какво да ги прави, не значи, че не са с регистрация и гражданска и книжка по закон.

Иначе са готини, ама все още скъпички Surron-ите.

В градска среда двуколесните са благодат и вместо да се стимулират хората, да не се търкалят в тон и половина кутия, с родното шофиране да откажеш човек завинаги. KTM Duke 125 Yamaha MT125, Honda CB125R са достатъчно големи и удобни моторетки за града. Ще горят 3-4 литра градско и ще можеш да паркираш навсякъде и няма да има задръствания. Ако решиш да качиш човек, също става. Обслужването е евтино и безпроблемно, гумите не са скъпи. И си приличат на мотор и не изглежда на нещо, което другите водачи да игнорират.

Иначе за забава Honda MSX125 или Monkey 125 са супер забавни, ама там мъж 100кг и над 180см изглежда като клоун на детски мотор.

Толерантност на пътя - Нулева.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот fur1ous » Чет 08 фев 2024 9:59


За тия SurRon-и, ако стане ПТП, полицията рязко се сеща,че нямаш грегистрация, иди се обяснявай след т'ва.

Всичко над 25 км/ч и 250W иска регистрация.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот VWGT » Чет 08 фев 2024 11:11


Да, знам че съм за регитрация, но до сега не съм виждал регистриран. А и аз не го карам в града точно поради това, че няма какво да го правя тук. В къщи нямам гараж къде да го държа, а да го оставя на улицата ... дори с регистрация да е, пак не бих го направил :)

Желание има, но средата не го позволява. Не е като в Италия или Испания, където всеки втори в града е с някаква моторетка. И аз искам така, но у нас просто няма как да стане, защото мангалите гепят, а полицията нищо не прави. По центъра е пълно с обособени паркоместа за мотопеди и тротки, някой да е видял някога да се ползват?
А когато моторетките станат масови и отношението на автомобилистите ще се промени.

Най-шантавия булевард за мен е Т. Александров посока Люлин. Даже още от президенството като тръгнеш направо ... то няма направо, постоянно трябва да се сменя лентата. Но има много хора, които карат само направо :)


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот vucata » Вто 13 фев 2024 8:56


Изключително нагли са повечето шофьори. Никаква толерантност, яд ги е, че си първи на светофара.
Манталитет на маймуни, не мислят нито за секунда какво може да стане. Миналия месец една патица така ме засече и паднах с едно Панигале. Излиза от паркомясто на зелена зона на аварийни, без да гледа огледалата, аз в виждам кво прави и с целия си мозък натискам леко предна спирачка, но уви беше -5 градуса и ми поднесе предната гума. Падам, тая отваря вратата до мотора и вика съжалявам, аз не тръгнах, а колата й наполовина на платното вече..... Подаде газ и си тръгна без да пита дори как съм! Та такова ни е обществото-болно. Живота на другите не в важен, не е ценен!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 267 госта