Миризма в ракията :( ....

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Миризма в ракията :( ....

Мнениеот Adnan » Чет 06 сеп 2007 15:43


Преди един месец сварихме ракия правена от джанки + компоти от миналата година.
Но какво се оказа има един неприятен дъх таз пуста ..... чак ми се отпи от нея. Чувал съм за някакви есенции които се слагат и променя мириза на ракията.
Има ли колеги които могат да помогнат да се отърва от таз миризма. Пък после да седнеме и да опънеме по 1-93 ракии + още нещо :twisted:

П.С. в момента е на 46 градуса може и да падне още един градус скоро !




novia
Мнения: 330
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот novia » Чет 06 сеп 2007 15:53


В буре ли е ракията ако нее слагаи клонче акациа определено променя не само цвет а и самият вкус е наздравеее


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Чет 06 сеп 2007 16:10


novia написа:В буре ли е ракията ако нее слагаи клонче акациа определено променя не само цвет а и самият вкус е наздравеее


Не е в буре държа я в пласмасови туби но ще я изипвам наново в бидон и вече съм държал вътре сърцевината на черница за цвят. Има колега ( надявам се :lol: ) с който да приложим една тактика с едни "въглени". Пък и да се видиме и да поговориме.


Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Мнениеот doko » Чет 06 сеп 2007 16:33


Ах колега махай черницата ! Тя се държи най-много 2-3 дни и после се маха, защотот освен цвят оставя и неприятен дъх, като преседи малко. Малка пръчка СУХА акация е друга работа :) Хем придава цвят, хем омекотява и изчиства вкуса 8)
Също така аз съм опитвал и с няколко зърна стафиди на туба от 5 литра и също стана добре :)


novia
Мнения: 330
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот novia » Чет 06 сеп 2007 16:38


Малко съм резервиран за тези въглени трябва да се пресипва през тензух става черна като чай задържиш лия повече смисъл ако ти е много ситен отвора на тензуха Успех


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Чет 06 сеп 2007 16:42


Сега излизам в гората да търся акация. Ако след ден два няма ефект с миризмата ще пробвам с въглена.


MiroslavStanchev
Мнения: 985
Регистриран на: Съб 26 май 2007 20:32
Автомобил:
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Разград

Мнениеот MiroslavStanchev » Чет 06 сеп 2007 17:37


Колега,преди седмица с братовчедми сварихме ракия от ябълки и я разредихме с дистилирана вода на 46 градоса,обаче вкъсът и бие на мухъл малко.... Изглежда сме забравили да махнем загнилия материял който стои най от горе. :wink: Сода бикарбунат слага ли в казана при въренето :?:

П.п Няма да остане. Наздраве :drunk :да:


VANKATA
Мнения: 71
Регистриран на: Съб 11 дек 2004 16:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец,София

Мнениеот VANKATA » Чет 06 сеп 2007 17:42


Като дипломиран химик и недипломиран алхимик,ще се опитам да ти помогна.Трябва ти есенция,която се използва във фирмите произвеждащи алкохол.Тъй като те произвеждат ракия само от "натурални" продукти,от време на време слагат есенция в спирта и се получават разните му там ракии и т.н.Есенцийте се призвеждат/ха/ в Карлово.Я дай да се разберем на лични,че ше взема да разкрия някоя фирмена тайна :D .


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Чет 06 сеп 2007 18:09


MiroslavStanchev написа:Колега,преди седмица с братовчедми сварихме ракия от ябълки и я разредихме с дистилирана вода на 46 градоса,обаче вкъсът и бие на мухъл малко.... Изглежда сме забравили да махнем загнилия материял който стои най от горе. :wink: Сода бикарбунат слага ли в казана при въренето :?:

П.п Няма да остане. Наздраве :drunk :да:


Колега в казана само и единственно съм сложил коло сол( едра морска ). Преди да я извариме изчистихме от костилки и всякакви други боклуци. Сода нарочно не слагаме щото "дядо" ( свекъра ) забранява а аз слушам нали съм млад и още само се уча и пия :D


Потребителски аватар
Masserati
Мнения: 3696
Регистриран на: Пет 21 юли 2006 8:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - West side
Контакти:

Мнениеот Masserati » Чет 06 сеп 2007 18:13


Требва да ми дадеш около 10 литра тука с няколко колеги да я изследваме.Недей да я пиеш!Може да е отровна!Дай я на професионалистите.Нека си свършиме работата.


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Чет 06 сеп 2007 18:40


Masserati написа:Требва да ми дадеш около 10 литра тука с няколко колеги да я изследваме.Недей да я пиеш!Може да е отровна!Дай я на професионалистите.Нека си свършиме работата.


:drunk :drunk :drunk :drunk


VANKATA
Мнения: 71
Регистриран на: Съб 11 дек 2004 16:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец,София

ракия

Мнениеот VANKATA » Чет 06 сеп 2007 19:17


Я колегите професионалисти да кажат:преди около месец направих преварка средно 75 градуса.Разредих я с вода и сега е около53-55 градуса.Мисля да отлежи около 3-4 месеца и след това да я предлагам на приятелите си.Въпроса ми е-дали няма да и стане нещо след като отлежи.ще може ли да се пие?А мезе ще трябва ли?


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Чет 06 сеп 2007 19:27


Сори че ползвам на колегата темата,ама да не пускам нова...Имам едно вино във една голяма "дамаджана".Запечатана е с восък и стой на тъмно и на едно и също мяясто вече 30 г.Все се чудя кога да я отворя.Какво може да е станало с виното?И ако не се е развалило,какво да го правя?


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Чет 06 сеп 2007 19:31


faf4o написа:И ако не се е развалило,какво да го правя?


Ти сцепи мрака с тоя въпрос - как какво да го правиш :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ? Може да се къпеш с него :D :D :D :D :D :D


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Мнениеот Volkov » Чет 06 сеп 2007 19:34


мммдамм, те тва си е тема със смислен разговор!!!!
Най-после, приветствам с 2 ръце!!! :drunk
С клончето от акация е добре да се пробва, ама съм чувал от дядо ми,
дето вариме заедно с него ракия, като си я сварил може да резнеш малко пресна ябълка 1-2 ябълки да преседи 1-2 дни това може да се повтори няколко пъти в зависимост от това ка ксе променя вкуса на рИкИята!!!

П.П. ние си вариме рикиика само от грозденце,брано от лози във Варна !!!
става чудесна ракия и хубаво тежко вино:)

Последна промяна от Volkov на Чет 06 сеп 2007 19:35, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта